Reklama

Niedziela Sandomierska

Diecezja sandomierska: duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” rozpoczną się 19 grudnia br. w diecezji sandomierskiej czuwania modlitewne p.n. „Serce 2.0”, przygotowujące wiernych do Światowych Dni Młodzieży. Odbywać się one będą w każdy trzeci piątek miesiąca równocześnie w 27 parafiach.

[ TEMATY ]

Sandomierz

ŚDM w Krakowie

Marcus Jeffrey / photo on flickr

Zdaniem Olgi Surmy z Komitetu Przygotowań ŚDM, czuwania modlitewne, które prowadzone będą przez różne wspólnoty katolickie, to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

– Chcemy, aby ten czas był przestrzenią spotkania różnych ludzi, tak starszych jak i młodszych. Ufamy, że rozpalą one w młodych chęć żywego włączenia się w przygotowania ŚDM, a także przyjęcia pielgrzymów do swoich domów i wzięcia udziału w spotkaniu młodych w Krakowie. W dalekosiężnej perspektywie będą również zaczątkiem grup formacyjnych w parafiach bądź wzmocnieniem tych, które już istnieją – poinformowała Olga Surma.

- Pomysł organizowania takich spotkań w kilkunastu miejscach w ten sam dzień i o tej samej godzinie ma na celu pokazanie, że przygotowywane wydarzenie ŚDM jest naszym wspólnym dziełem – dodała.

Reklama

Inicjatorzy zapowiadają, że organizowane będą strefy modlitwy w wyznaczonych kościołach, do których zaproszonych będzie jak najwięcej osób, aby swoją modlitwę, post bądź dobry uczynek ofiarowały w intencji ŚDM. Adresowane one będą do wszystkich – starszych i młodszych, duchownych i świeckich, tych zapracowanych i tych z nadmiarem wolnego czasu.

Pierwsze czuwania modlitewne odbędą się w następujących parafiach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski - Św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko Św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec Św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – katedra, Stalowa Wola - MB Królowej Polski, Staszów - św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba Podwyższenia Krzyża, Tarnobrzeg - św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.

2014-12-17 09:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwa młodych na Campus Misericordiae

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

30.07

Fot. screenshot/TVP

Świadectwo Natalii Wrzesień

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

UTALENTOWANY SALEZ

2023-01-27 19:07

GIO

Uzdolniona młodzież SALEZU

Uzdolniona młodzież SALEZU

Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu obchodził Dzień Patrona Szkoły. Święty Jan Bosco wyróżniony został w czasie Eucharystii, akademii, czy też Bosco Talent. To właśnie święty z Turynu, człowiek wielu, wpisanych w misję życia i powołania talentów, wciąż inspiruje i motywuje wszystkich związanych ze szkołami salezjańskim ludźmi.

Mszy świętej w kościele pw. św. Michała Archanioł przewodniczył dyrektor wspólnoty salezjanów ks. Bolesław Kaźmierczak. To na jego ręce Samorząd Uczniowski liceum złożył podziękowanie za obecność i posługę salezjanów. W czasie kazania ks. Dawid Nowak, zwracając uwagę na znaczenie i rolę rąk w życiu człowieka, mówił: - Nasza szkoła to przestrzeń, w której nasze ręce mogą stać się rękami, które tworzą, które kochają, które pocieszają, które są rękami bożego człowieka. Tak jak ksiądz Bosko! Uroczystą liturgię, modlitwę i śpiew przeżywano w duchu dziękczynienia za wspaniały dar świętego patrona. Akademia, która była kolejnym punktem, stała się okazją niestandardowego przedstawienia przez licealistów postaci ks. Bosko. Podkreślono jego relację z mamą Małgorzatą, gdzie jej mądre, dzielne i pogodne wspieranie syna dało mu świetlaną przyszłość. Następnie świętowanie skoncentrowano na teletach. Na rozpoczęcie ich prezentacji dyrektor Salezu ks. Jerzy Babiak powiedział: -To, co najpiękniejsze, to co nas wszystkich bez wyjątku łączy z ks. Bosko, to talenty. Odkrywajmy je, rozwijajmy i dzielmy się nimi nie tylko teraz, ale przede wszystkim, potem w życiu dorosłym, w pracy, w powołaniu, zawsze. W pierwszym bloku swój występ zaprezentowały dwie bardzo utalentowane tancerki. Zofia Ćwiklinska, trzykrotna Mistrzyni Świata w Tańcu Sportowym oraz Nadia Rosiak, trzykrotna Mistrzyni Świata w Tańcu Sportowym oraz Półfinalistka Mam Talent. Zaraz po nich Salez Drumiline przedstawił swój powiększony skład oraz nowy repertuar. Ostatnim pełnym emocji i radości był finał Bosco Talent. Blisko 40 wyłonionych finalistów prezentowało przed jury swoje talenty. Wśród nich przeważały muzyczne, śpiew oraz gra na różnych instrumentach, a także sportowe, filmowe, plastyczne i graficzne. Występujący uczniowie zachwycali, wzruszali i potwierdzali, jak ważne jest, aby pamiętać o talentach oraz aby nimi żyć. Dla Salezu dzień Patrona Szkoły był nie tylko czasem wspomnienia, ale także czasem promocji wartości św. Jana Bosko oraz talentów. To jeszcze bardziej potwierdziło wyjątkowość, rangę i znaczenie Salezu w dzisiejszym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję