Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nauczyciele praworządności

Podpalone samochody, splądrowane sklepy, 20 tys. walczących policjantów, armatki wodne na ulicach, pojemniki z gazem łzawiącym, setki rannych. Krótko mówiąc – regularna bitwa. Gdzie można zobaczyć takie sceny? Na filmach i na Zachodzie. Dokładnie u tych, którzy chcą nas uczyć praworządności.

Obrońcy, ale czego?

W Hamburgu jeszcze nie zaszklili na powrót wszystkich witryn sklepowych, a w Polsce stała, sprawdzona grupa wyszła na ulice Warszawy, by bronić demokracji. Było ich niewielu i gdyby co, to funkcjonariusze mogli ich przykryć czapkami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Śmieszność, obciach, wiocha

Nasi rodzimi wojownicy o demokrację nie kładli się tym razem na ulicach. Miało to tę dobrą stronę, że funkcjonariusze nie pocili się przy ich wynoszeniu. Dlaczego się nie kładli? Prawdopodobnie dlatego, że doszli do przekonania, iż miesiąc temu osiągnęli najwyższy poziom obciachu.

Czyj jest mandat?

Jedna z posłanek PO wysłała do marszałka Sejmu list w imieniu swojego psa, którego zakazano wpuszczać do Sejmu, a przecież ma silny mandat, bo na ulotkach wyborczych jego pani pokazywała się z psem i wiele o nim mówiła. No właśnie. W sumie to nie wiadomo, czy elektorat wybrał ją, czy psa.

2017-07-19 10:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Kloch: Leon XIV wskazuje, że AI nie może być pod kontrolą big techów

2026-06-16 18:15

[ TEMATY ]

Ks. prof. Józef Kloch

Adobe Stock

W encyklice „Magnifica humanitas” Leon XIV wskazuje, że AI nie może pozostawać jedynie pod kontrolą big techów - powiedział PAP ks. prof. Józef Kloch z UPJP II w Krakowie. Dodał, że papież postuluje stworzenie wielostronnego nadzoru nad AI z udziałem państw, społeczeństwa obywatelskiego i ludzi nauki.

PAP: W swojej pierwszej encyklice „Magnifica humanitas” (łac. Wspaniała ludzkość) Leon XIV podejmuje temat ochrony ludzkości w czasach sztucznej inteligencji. Czy papież widzi w tej technologii zagrożenie, czy szansę dla ludzkości?
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do Polaków: Niech wasza wiara będzie znakiem nadziei

2026-06-17 11:34

[ TEMATY ]

papieskie pozdrowienie

Vatican Media

Akcja Katolicka jest „szkołą wiary” - przypomniał Leon XIV podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Nawiązując do 30. rocznicy reaktywacji stowarzyszenia w Polsce, Papież podziękował jego członkom za zaangażowanie w ewangelizację i zachęcił, by byli znakiem nadziei dla innych.

Zwracając się do pielgrzymów z Polski, Ojciec Święty podkreślił, że odrodzenie stowarzyszenia było możliwe dzięki inspiracji św. Jana Pawła II, który określał Akcję Katolicką mianem „szkoły wiary”.
CZYTAJ DALEJ

Portugalia: Ok. 8 tys. zarzutów ws. pedofilii i pornografii dla byłego wiceministra sprawiedliwości

2026-06-17 14:06

[ TEMATY ]

Portugalia

Adobe Stock

Były wiceminister sprawiedliwości Portugalii Paulo Abreu dos Santos usłyszał blisko 8 tys. zarzutów dotyczących pedofilii - przekazało w środę lizbońskie Radio Observador, powołując się na prokuraturę. Polityk przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Większość z 7986 zarzutów dotyczy przygotowania materiałów pedofilskich, posiadania pornografii dziecięcej i jej dystrybucji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję