Reklama

Rozmaitości

Pechowa trzynastka

Grzegorza Schetynę widzi na stanowisku szefa PO tylko 13 proc. elektoratu tej partii. Mówiąc najkrócej: katastrofa, ale z drugiej strony – patrząc, kto przeprowadził ten sondaż, można powiedzieć, że wynik wcale nie jest najgorszy.

Po co szukać?

W opozycji trwają poszukiwania „polskiego Macrona”. Po co szukać? Francuzi już mają swojego dość i są gotowi go opchnąć. Pewnie daliby jeszcze jakiś bonus. Może nawet caracale.

Koniec dobrych wieści dla opozycji

Klęska żywiołowa to była jedyna pomyślna wiadomość dla opozycji na koniec wakacji. Inne mogą już tylko powodować bezsenność i zanik apetytu. Jak ta, że wzrost gospodarczy w II kwartale był bliski 4 proc. PKB, a licząc rok do roku – przekroczył 4 punkty znacznie. Jak ta skrajnie niekorzystna sytuacja będzie się pogłębiała, a mięczaki z Brukseli się nie ruszą, to pozostanie zwrócić się o pomoc do Kim Dzong Una.

Bogaci w doświadczenie

Reklama

Platforma krytykuje rząd za zbyt późną reakcję na dramat poszkodowanych Polaków w północno-zachodniej Polsce. No tak, im łatwo krytykować, przecież rządzili 8 lat i mają bogactwo doświadczenia i wiedzy. Wiedzą np., że powódź nie trwa długo, bo woda szybko spływa do morza i do rzek.

Magnesy

Wraca temat jednoczenia. Jednoczyć się mają PO i .Nowoczesna. Wiemy, że będzie trudno, bo obydwie partie niczym specjalnie się nie różnią. Z PO i .Nowoczesną jest tak jak z magnesami. Te same dwa bieguny się odpychają.

2017-08-23 10:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Niedziela Ogólnopolska 5/2008, str. 24

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Czy może ksiądz napisać odezwę do dorosłych, aby nie zmuszali młodych do modlitwy? Uważam, że modlitwa jest pragnieniem serca i nie powinno się do niej nikogo zmuszać. Mam nadgorliwą babcię, która co parę dni strofuje mnie, że się nie modlę, a niekiedy wręcz klęka przy mnie, żebym się modlił. Przyznam się szczerze, że bardzo mnie to irytuje i przynosi odwrotny skutek. Nie mam najmniejszej ochoty na modlitwę. Uważam, że wiara w Boga jest tylko wtedy prawdziwa, gdy człowiek jest w tym wolny.
Mateusz

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Niepokalana wg. bł. Urszuli Leduchowskiej/fot. Graziako

Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi a także, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia.

Czym jest niepokalane poczęcie? Wyraża prawdę o tym, że rodzice Maryi - Joachim i Anna - poczęli swoją córkę, która została przez Boga zachowana od zranienia grzechem pierworodnym. Poczęcie nieskalane przez grzech pierworodny dotyczy tylko Maryi, która w wyjątkowy sposób została zachowana od grzechu ze względu na to, że stała się Matką Syna Bożego.

CZYTAJ DALEJ

69. rocznica Apelu Jasnogórskiego - wielkiej narodowej modlitwy Polaków

2022-12-07 21:43

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Apel Jasnogórski

Karol Porwich/Niedziela

8 grudnia mija 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy kierowanej do Maryi, Królowej Polski, w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Jako odrębne nabożeństwo maryjne sprawowane o godz. 21.00 zostało po raz pierwszy odprawione 8 grudnia 1953 r. z prośbą o uwolnienie więzionego wówczas Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, ale jego genezy należy szukać w pierwszym dniu „jasnogórskiej wolności”, 4 listopada 1918 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję