Reklama

Niedziela Świdnicka

Pozytywne Granie po raz trzynasty

Wałbrzyski Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” odbędzie się już po raz trzynasty 21 października 2017 r.

Niedziela świdnicka 42/2017, str. 6

[ TEMATY ]

festiwal

Archiwum organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Soliści, zespoły wokalno-instrumentalne, chóry i schole z Wałbrzycha, okolic oraz całego województwa dolnośląskiego zaprezentują się w hali widowiskowo-sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu, mieszczącej się przy ulicy Ratuszowej 6 w dzielnicy Biały Kamień. Hasłem tegorocznego „Pozytywnego Grania” jest: „Jan Paweł II – Misjonarz Pokoju”. Przegląd poprzedzi Msza św. koncelebrowana, która rozpocznie się o godz. 9, a odprawiona zostanie tradycyjnie, pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Głównym organizatorem „Pozytywnego Grania” niezmiennie od wielu lat jest Stowarzyszenie Ludzie Jana Pawła II z Wałbrzycha, które wspierają: Aqua Zdrój Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu, Urząd Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objęli biskup świdnicki Ignacy Dec oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” ma głównie na celu ujawnianie muzycznych uzdolnień dzieci i młodzieży oraz aktywizowanie i zachęcanie ich do uczestniczenia w festiwalach, przeglądach twórczości artystycznej, wystawach i warsztatach, a którzy poprzez swój śpiew i muzykę chcą przekazać innym pozytywne wartości, radość i nadzieję płynącą z wartości chrześcijańskich. Liczba wykonawców biorących udział w przeglądzie jest ograniczona i nie może przekroczyć 30 solistów/zespołów. Wykonawcy będą mogli zaprezentować po dwa utwory muzyczne, maksymalnie w ciągu dziesięciu minut. Jeden z nich powinien nawiązać do tegorocznego hasła przeglądu: „Jan Paweł II – Misjonarz Pokoju”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prezentacji wykonawców przysłuchiwać się będzie Rada Artystyczna, której zadaniem będzie udzielenie wskazówek artystycznych, muzycznych dla dalszego rozwoju zespołu oraz wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Występy będą przeplatane różnymi ciekawymi konkursami. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec imprezy. Organizatorzy postanowili w tym roku przywrócić przeglądowi charakter konkursu a uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe: dzieci szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna/szkół średnich oraz dorośli. Każdy uczestnik otrzyma plakietkę i dyplom uczestnictwa w XIII Wałbrzyskim Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie”, natomiast po zakończeniu konkursu wszystkie zespoły otrzymają upominek rzeczowy.

Reklama

Beata Mucha, wiceprezes Stowarzyszenia Ludzie Jana Pawła II, powiedziała: – Jako organizatorzy kolejnej już edycji Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Pozytywne Granie” gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nim jak największą liczbę wykonawców, aby poprzez śpiew i muzykę mogli przekazywać innym pozytywne wartości, radość i nadzieję płynącą z chrześcijaństwa. Zaproszenia do udziału w przeglądzie skierowaliśmy do parafii i szkół. Bardzo cieszymy się z faktu, że jak zawsze bp Ignacy Dec pozytywnie odpowiedział na nasz list i tradycyjnie objął „Pozytywne Granie” swoim honorowym patronatem. To podniesie rangę tego wydarzenia, pomoże w promocji, a przede wszystkim jest wyrazem docenienia wysiłku uczestników i organizatorów. Również ze strony miasta otrzymaliśmy wsparcie przy organizacji imprezy. W tym roku przywracamy naszemu przeglądowi charakter konkursu, co powinno dać więcej emocji podczas „Pozytywnego Grania”, choć podkreślić tu należy, że zawsze w duchu szlachetnej rywalizacji. Dwanaście poprzednich edycji przeglądu wykazało ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem, a tym samym potrzebę organizacji kolejnych. O tym, jak ważnym dla uczestników jest udział w przeglądzie, świadczy to, że przygotowują się do niego przez cały rok, a ukoronowaniem ich pracy i wysiłku jest występ na estradzie podczas kolejnej edycji – dodała Beata Mucha.

Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia Ludzie Jana Pawła II: www.ljp2.walbrzych.pl .

2017-10-11 13:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal „Totus Tuus”

Uwaga soliści, duety, zespoły i chóry! - można już zgłaszać uczestnictwo w 7. edycji Dąbrowskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej „Totus Tuus”. Finał zostanie rozegrany 25 maja. Organizatorem festiwalu jest salezjańska parafia Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Dąbrowie Górniczej. Patronat medialny nad festiwalem sprawuje „Niedziela Sosnowiecka”

Festiwal „Totus Tuus” jest spotkaniem, które ma na celu oddanie czci Matce Bożej, propagowanie wartości kulturalno-etycznych oraz zaprezentowanie postaw życia godnego i pełnego miłości dla drugiego człowieka. Jest także imprezą, która daje możliwość amatorskim zespołom i solistom do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego. Dąbrowski festiwal stanowi także dla jego uczestników okazję do wymiany doświadczeń, poznania nowych utworów oraz spotkania z innymi wykonawcami zajmującymi się na co dzień animacją śpiewu.

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Korea Płd.: 24 proc. wzrost liczby chrztów

2024-04-25 11:02

[ TEMATY ]

Korea Płd.

Liczba chrztów w Korei Południowej wzrosła o 24 proc. w ciągu roku, według statystyk opublikowanych 24 kwietnia przez Konferencję Biskupów Katolickich Korei.

W 2023 r. w tym wschodnioazjatyckim kraju ochrzczono łącznie 51 307 osób, w porównaniu do 41 384 osób w 2022 roku. Chociaż w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrost ten jest gwałtowny, to liczba ta jest niższa niż poziomy sprzed pandemii, kiedy było ich ponad 80 tys. rocznie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję