Reklama

Czekają na naszą pomoc

Ratunek dla Maksa

„Pieniądze za życie syna – nigdy nie myślałam, że będę musiała ratować swoje dziecko w ten sposób. Jeśli mi nie pomożecie, Maks nie wyjedzie, a ja będę patrzyła, jak umiera. Nikt już nie chce nas leczyć. W klinice w Wiedniu lekarze zbadali Maksia i ocenili, że jest szansa, że synek może być zdrowy, że jeśli szybko podejmiemy leczenie, będziemy mogli jeszcze kiedyś pojechać razem na wakacje. Za swoim dzieckiem pójdę wszędzie i będę prosiła każdego, bo nie ma dla mnie cenniejszej rzeczy niż jego życie. Pomóżcie nam przetrwać. Pomóżcie mu przeżyć – to mój jedyny syn!”. Mama 12-letni Maksymilian z Tychów cierpi na guza mózgu – wyściółczak anaplastyczny III stopnia. Chłopiec przeszedł już 5 operacji. Niestety, żadna nie była skuteczna. Guz stopniowo rośnie i rozmnaża się. Nie pomaga również chemioterapia. Jedynym ratunkiem jest podjęcie leczenia w klinice w Wiedniu.

Po konsultacjach stwierdzono, że Maksymilian kwalifikuje się na terapię, która jest jego ostatnim ratunkiem. Niestety, leczenie nie jest refundowane, pieniądze trzeba zebrać we własnym zakresie. Pełna terapia trwa 2 lata i kosztuje ok. 406 tys. euro. Kwotę tę wpłaca się w ratach, co pół roku po 101,5 tys. euro.

Reklama

Wpłat na rzecz Maksa można dokonywać przez stronę internetową Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zabijmyraka . Jest tam opisana historia choroby chłopca.

Norbert

11-letni Norbert z Pajęczna lubi grać w koszykówkę, marzy, aby być kucharzem i pracować w restauracjach, a kiedyś otworzyć własny lokal. Przeszkodą w tej drodze, a także w nawiązywaniu znajomości z rówieśnikami jest brak lewego ucha. Chłopiec urodził się z niewykształconą prawidłowo małżowiną uszną oraz z zarośniętym przewodem słuchowym zewnętrznym. Mikrocja, bo taką nazwę nosi wada wrodzona, na którą cierpi, zdarza się raz na ok. 10 tys. urodzeń, a medycyna wciąż nie zna przyczyny tej choroby. Norbert czeka na rekonstrukcję małżowiny usznej, a potem kanału słuchowego. Zabieg ten polega na pobraniu chrząstki własnej z żebra, z której zostanie wyrzeźbione ucho, a następnie wszyte w miejsce brakującego lewego ucha. Termin operacji został wyznaczony na 16 grudnia br. Koszt zabiegu to 15 tys. zł. Suma jest niebagatelna dla jego matki, która wychowuje samotnie czworo dzieci i nie ma stałego zatrudnienia. Norberta można wspierać finansowo przez stronę Caritas: https://pomagam.caritas.pl/pomozmy-norbertowi-zrealizowac-marzenia albo dokonywać wpłat na konto Caritas Archidiecezji Częstochowskiej: nr 09 1020 1664 0000 3902 0026 7476, z dopiskiem: „Pomoc dla Norberta Pietrzaka”. Rodzina prosi też o wsparcie modlitewne.

Jaś

Mama chłopca w liście do redakcji pisze: „Jaś urodził się 23 marca 2008 r., jest chory na mózgowe porażenie dziecięce. Jest dzielnym i wesołym dzieckiem. Naszym celem jest pomoc synkowi, która polega na organizowaniu szeroko pojętej rehabilitacji ruchowej, pomocy logopedycznej, psychologicznej i ortopedycznej. Wspieramy synka i robimy wszystko, by jego stan ulegał poprawie. Prosimy o pomoc, finansowe wsparcie naszych wysiłków”.

Wpłaty na rzecz chłopca można kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Bank BPH SA, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem: 8518 Jan Machowski – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

2017-10-31 11:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Chrystus wciąż aktualny

Niedziela Ogólnopolska 38/2018, str. 32-33

Rembrandt Harmenszoon Van Rijn

Fragment obrazu "Chrystus" (XVIIw.)

Fragment obrazu

Jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg polskiej czy europejskiej nowej ewangelizacji nie jest zalegający wciąż w nas czy wokół nas układ polityczno-społeczny, czy nawet jego „głośni bohaterowie”, lecz traktowanie Ewangelii jako „muzealnego przekazu”. Ma on już ponad 2 tys. lat i „ośmiela się” jeszcze wypominać nam błędy naszych obyczajów. Tymczasem Ewangelia, którą Kościół niezmiennie przekazuje ludziom wszystkich epok i kultur, jest spotkaniem człowieka z Bogiem Żywym, objawionym w Jezusie Chrystusie. Jest „dokumentem proroczym”, odpowiadającym na wymogi i pragnienia ludzkiego serca. Jest „mądrością zstępującą z góry”, która wolna jest od względów ludzkich i obłudy.

CZYTAJ DALEJ

V Bolesławiecki Marsz dla Życia i Rodziny

2021-09-19 19:32

ks. Waldemar Wesołowski

Ulicami Bolesławca przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Po kilkuletniej przerwie to wydarzenie powróciło na ulice miasta. Bolesławiecki marsz był jedynym, jaki odbył się na terenie diecezji legnickiej. Odbył się w łączności z marszem ogólnopolskim, jaki odbył się w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję