Reklama

Niedziela Łódzka

Scrabble ze świętymi

Niedziela łódzka 46/2017, str. 8

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

Piotr Drzewiecki

Noc Świętych w łódzkiej archikatedrze

Noc Świętych w łódzkiej archikatedrze

Już po raz 7. w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w łódzkiej archikatedrze zgromadziła się młodzież, aby wspólnie na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wpatrywać się w postaci świętych, którzy są drogowskazami na drodze do świętości. Młodym towarzyszył bp Marek Marczak. – Tematyka tegorocznej Nocy Świętych to nawiązanie do popularnej gry w scrabble, podczas której ujawniają się postaci 3 świętych: św. Rity, św. Maksymiliana św. Jana Bosko – mówiła Anna Augustyniak. Przyzywając ich wstawiennictwa, uczestnicy spotkania modlili się dla siebie o 3 dary: pokorę, zaufanie i radość, które cechowały tych świętych – dodała. Zgromadzona młodzież wraz z chórem śpiewała pieśni uwielbienia, a z prowadzącym ks. Marcinem Majdą, moderatorem Ruchu Światło-Życie, modliła się przez wstawiennictwo świętych o Boże dary dla siebie.

– Na świętych nie mamy patrzeć tylko z zachwytem, ale oni mają być dla nas drogowskazem do naszej świętości – podkreślił archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. Uczestnicy spotkania mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, duchowo przeżyć spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wyśpiewać Litanię do Wszystkich Świętych, oddając cześć tym znanym i tym mniej znanym świętym. Po zakończeniu wspólnej modlitwy uczcili relikwie świętych, a wychodząc z katedry, każdy z uczestników spotkania otrzymał scrabbla z literką, która ma być konkretnym zdaniem dla tej osoby.

2017-11-08 11:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niższe Seminarium: Święci nas zawstydzają

[ TEMATY ]

Wszystkich Świętych

Adrian Figurski

Pod takim właśnie hasłem, wieczorem w uroczystość Wszystkich Świętych odbyło się nabożeństwo różańcowe w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

W kaplicy seminaryjnej zgromadziliśmy wizerunki świętych, błogosławionych i sługi Bożego, aby móc się zapatrzeć w ich oczy dające nam punkt odniesienia naszego życia doczesnego do tego, które zostało dla nas przygotowane przez Pana Jezusa w niebie.

„Święci są po to, aby nas zawstydzać. Wzrok tych świętych zawstydza nas, bo zaprasza i pobudza nas do naśladowania ich cnót. Dlatego zawstydzajmy się w dobrym każdego dnia, a nawet w tym „rywalizujmy” - tak bardzo potrzeba nam młodzieńczych przykładów, życia prawdziwie chrześcijańskiego. Wzrok tych świętych, rozpala w nas także wszystkie siły by przy pomocy łaski Bożej, sakramentów świętych, oraz ich wstawiennictwa wytrwać w dobrym. Nie ma chyba człowieka, który nie pragnie ciągle być lepszym, który chce się poprawiać w różnych aspektach swojego życia, to pragnienie i te chęci, to po prostu świętość. Nasze życie będzie bezpieczne tu i przyszłości, jeśli będzie życiem budowanym na autorytecie który daje nam Kościół w osobach świętych i błogosławionych.” - mówił ks. prefekt Szymon Stępniak, nawiązując m.in. do homilii Jana Pawła II z beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny.

W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwie i kontemplacji sprzyjały aranżacje muzyczne przygotowane przez alumnów.

Po nabożeństwie uczciliśmy świętych, którzy byli z nami obecni w widocznym znaku relikwii: św. Wacława, św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbego, św. Szymona z Lipnicy, św. Stanisława Kostki, św. Faustyny, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Jana Bosko, bł. Jerzego Popiełuszki.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do św. Anny

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jak sobie radzić z duchową depresją?

2021-07-26 14:02

[ TEMATY ]

duchowość

depresja

o. Leon Knabit

Karol Porwich

Jest takie złośliwe powiedzenie, że ludzie dzisiejsi to się dzielą na tych, co siedzą w zakładach zamkniętych i na nieprzebadanych. To bardzo złośliwe i pesymistyczne spojrzenie na rzeczywistość. Tym niemniej faktem jest, że takich ludzi w 100% normalnych psychicznie to za dużo nie ma.

Bardzo wielu ludzi się skarży, że nie potrafią sobie ze sobą poradzić, że stresy, jakie są, problemy, kłopoty są czynnikiem, który potrafi zachwiać ich równowagę psychiczną i w takich skrajnych przypadkach mówi się, że popadają w depresję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję