Reklama

Niedziela Małopolska

Dowód i owoc w jednym

Niedziela małopolska 47/2017, str. 2

[ TEMATY ]

projekt

Maria Fortuna-Sudor

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM Kraków 2016

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM Kraków 2016

Książka, którą oddajemy w Państwa ręce, jest częścią większego projektu „Młodość – projekt życia”. Opisuje ludzkie doświadczenie relacji i wspólnoty. Jednocześnie, poprzez komentarze teologów i biblisty oraz dodatkowe materiały, podpowiada, co można zrobić, by trwało ono w naszych środowiskach” – napisali w zaproszeniu na spotkanie organizatorzy oficjalnej prezentacji niezwykłej publikacji Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Spotkanie odbyło się 7 listopada w Krakowie, w Cafe Sheep and Dragon. Prowadziła je Paulina Guzik, pracownik naukowy UPJP2, zaangażowana w KO ŚDM Kraków 2016. Zwracając się do zebranych, przypomniała słowa przewodniczącego komitetu ŚDM w Toronto, o. Thomasa Rosica, który mówił, że nie jest ważne, ile osób przyjedzie na Światowe Dni Młodzieży, ale liczy się to, ile z nich to wydarzenie zmieni. I zauważała: – Krakowskie ŚDM zmieniły bardzo wielu młodych ludzi, w których życiu wydarzyły się różne cuda. Dodawała, że przygotowana książka jest najlepszym tego dowodem i owocem.

Reklama

Prezentacja książki stała się okazją do wspomnień o ŚDM w Polsce, a kard. Stanisław Dziwisz, który był gościem honorowym spotkania, przypomniał, że sam pomysł, aby zorganizować to międzynarodowe wydarzenie w Krakowie wyszedł od młodzieży. Opowiadał: – To młodzi przyszli do mnie w Madrycie z tą inicjatywą, a ja poszedłem z kard. Kazimierzem Nyczem do papieża Benedykta XVI, który zgodził się na tę propozycję. Potem udaliśmy się także do papieża Franciszka, który przyjął zaproszenie do Krakowa. Hierarcha podkreślał, że ŚDM organizowane w Polsce; i te w Częstochowie, i te w Krakowie należały do szczególnych.

Z kolei ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, autor wstępu do publikacji, zapewniał, że po jej przeczytaniu każdy poczuje się młodziej. I zauważał: – Ta książka żyje i zaprasza do budowania projektu życia opartego na młodości. Podkreślał, że jej pierwszym autorem jest Duch Święty. I przekonywał: To Duch Święty działał bowiem w sercach młodych, których świadectwa znalazły się w książce, i którzy fascynowali się nie tyle samymi Światowymi Dniami Młodzieży, co przede wszystkim spotkaniem z żywym Chrystusem i Jego Ewangelią.

O publikacji mówiła także Zofia Świerczyńska, współredaktorka książki, Monika Szybiak, która wykonała jej projekt graficzny, oraz archidiecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Michalczewski i autor jednego ze świadectw Kamil Puła. W jednym z kolejnych numerów „Niedzieli” ukaże się recenzja książki.

2017-11-15 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Projekt Zambia

Niedziela toruńska 16/2019, str. VIII

[ TEMATY ]

projekt

wolontariusze

Archiwum projektu

Wolontariusze z ks. kan. Markiem Linowieckim, proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Unisławiu, i o. Michałem Kłosińskim SJ

Wolontariusze z ks. kan. Markiem Linowieckim, proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Unisławiu, i o. Michałem Kłosińskim SJ

Projekt Zambia 2019 to kolejna edycja wolontariatu misyjnego pod patronatem Jezuickiego Centrum Społecznego „W Akcji” oraz Biura Misyjnego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Realizuje go Duszpasterstwo Akademickie Ojców Jezuitów „Studnia” w Toruniu.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł rzeźbiarz i pedagog prof. Jan Kucz

2021-09-16 18:19

[ TEMATY ]

zmarły

rzeźbiarz

pomnik Wyszyńskiego

Karol Porwich/Niedziela

Nie żyje rzeźbiarz i pedagog prof. Jan Kucz, twórca m.in. pomników kardynała Stefana Wyszyńskiego w Częstochowie i Fryderyka Chopina w Parku Południowym we Wrocławiu. Wieloletni wykładowca Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odszedł w wieku 85 lat.

Informację o śmierci prof. Jana Kucza opublikował Wydział Rzeźby warszawskiej ASP. "Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego 14 września 2021 r. profesora Jana Kucza, wieloletniego i zasłużonego dydaktyka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Żegnamy utalentowanego artystę i wyjątkowego człowieka. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dziekani, pracownicy, studenci i absolwenci Wydziału Rzeźby" - czytamy.

CZYTAJ DALEJ

Abp Vasil': papieska pielgrzymka zachętą do wierności Ewangelii

2021-09-16 18:44

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Franciszek w Słowacji

Vatican News

Abp Cyril Vasil'

Abp Cyril Vasil'

Papieska wizyta na Słowacji była ogromną zachętą do przemiany społeczeństwa siłą Ewangelii. Franciszek wskazał na znaczenie międzyludzkiego braterstwa oraz konieczność dialogu i chrześcijańskiego świadectwa dla budowania pokojowej przyszłości. Podsumowując papieską pielgrzymkę, wskazuje na to abp Cyril Vasil'.

Hierarcha, który był sekretarzem watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, a obecnie jest ordynariuszem eparchii koszyckiej dla katolików obrządku bizantyjskiego, zauważa, że Słowacy odczuli, iż Papież przyjechał do wszystkich bez wyjątku. W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśla też, że papieska wizyta może przyczynić się do pogłębienia tożsamości grekokatolików.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję