Reklama

Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym

W 1858 r. Matka Boża zstąpiła z nieba na ziemię i objawiła się prostej francuskiej dziewczynie. Dziś do tego miejsca, znanego na całym świecie sanktuarium w Lourdes, pielgrzymują miliony ludzi rocznie

Rocznica pierwszego objawienia się Maryi św. Bernadetcie, 11 lutego, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go papież Jan Paweł II w rocznicę zamachu na swoje życie, a jednym z celów było pokazanie wartości cierpienia. „Cierpienie świadome, przyjęte z wiarą i ofiarowane czyni nas współpracownikami Chrystusa” – nauczał Papież Polak w Lourdes. „Jeżeli człowiek staje się uczestnikiem cierpień Chrystusa – to dlatego, że Chrystus otworzył swe cierpienia dla człowieka, że On sam stał się w swoim odkupieńczym cierpieniu poniekąd uczestnikiem wszystkich ludzkich cierpień” – napisał z kolei w liście apostolskim „Salvifici doloris”.

„Od śmierci Jezusa cierpienie zmieniło się z absurdu w sens” – możemy przeczytać w lutowym numerze miesięcznika „Różaniec”. „Odtąd cierpienie nie jest przekleństwem, ale miłością, która przemienia świat, zbawia. Do takiego przeżywania tego, co trudne, co boli, co wyciska łzy, zaprasza nasz Przyjaciel. Pyta: czy chcesz Mnie naśladować?”. Warto zaufać Ojcu tak jak On.

Reklama

„Każdy człowiek może być szczęśliwy, jeśli pogodzi się z wolą Boga!” – przekonuje bohater naszego reportażu, niepełnosprawny od urodzenia Artur. I wyznaje: „Wcześniej nie do końca zdawałem sobie sprawę, że krzyż, który dał mi Jezus, jest właśnie znakiem Jego wielkiej miłości. Nie rozumiałem, że moja niepełnosprawność pochodzi od samego Boga i że moje szczęście polega na tym, bym się z tym pogodził”.

Temat lutowego numeru „Różańca” – „Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, lecz w innym” – bezspornie wiąże się z cierpieniem, którego w różnym stopniu doświadcza każdy człowiek. Piszemy więc o cierpieniu i jego sensie, o cierpiących, o tych, którzy im na co dzień służą w odpowiedzi na wezwanie Miłości, ale też o cudach uzdrowienia z cierpienia. Oczywiście, pojawiają się też stałe cykle, jak: Formacja Różańcowa, Formacja Misyjna, Liturgia i Medytacja, rozważanie na pierwszą sobotę, konferencja o Duchu Świętym, pytania do duszpasterza. W połowie miesiąca po krótkim karnawale rozpocznie się Wielki Post, dlatego zamieszczamy również propozycję różańcowego rachunku sumienia. I wiele innych artykułów – do przeczytania, przemyślenia, podzielenia się...

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

„Różaniec” można zamówić w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa, tel. 22 673 58 39, lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl . Dostępny jest także w wersji elektronicznej.

2018-02-07 10:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do sióstr zakonnych: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei

2021-09-27 19:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

dziewica konsekrowana

ks. Paweł Kłys

Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami – mówił abp Grzegorz Ryś podczas pierwszego dnia rekolekcji dla dziewic i wdów konsekrowanych oraz sióstr zakonnych z archidiecezji łódzkiej, które rozpoczęły się w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Przewodniczy im abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Młoda Polska Husaria

2021-09-28 20:27

[ TEMATY ]

ślubowanie

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie

Magdalena Lewandowska

28 uczniów włączonych zostało do społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, gdzie dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych – jednej o profilu mundurowym, drugiej o profilu ratowniczym. Na uroczystości obecny był m.in. abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii.

W homilii ks. Marcin Werczyński, wychowawca i kierownik internatu KLO, przypomniał o sile i wyjątkowości polskiej husarii. I właśnie do nowych hufców husarskich przyrównał młodzież składającą ślubowanie: – Dzisiaj stanęliście po raz pierwszy w tej świątyni w nowych, czyściutkich mundurach. To wasze husarskie skrzydła, które mają wam przypominać, że jesteście dumą naszej ojczyzny, kwiatem naszego narodu, że jesteście tymi, którzy mają kształtować swoje serca, sumienia i umysły tak, aby Polska mogła cieszyć się lepszym jutrem. Bo to właśnie w waszych sercach jest zamknięta nasza nadzieja na lepsze jutro Polski i Kościoła!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję