Reklama

Radość – dostępna od zaraz

Czy jest ktoś, kto nie chciałby, aby jego życie było przepełnione radością? Wszyscy o takim marzymy. Autorka książki „Sekret radości” – Katarzyna Mazierska-Białek wyjawia własny sekret na permanentną radość i przekonuje, że jest to stan, który powinien być bliski każdemu z nas.

Kluczem do radości są przemiana myślenia i spełnianie pragnień swego serca. Jednak to wszystko jest możliwe, gdy żyjemy w bliskiej relacji z Bogiem. To Jezus jest dawcą radości, o czym przekonuje autorka, powołując się na Pismo Święte i osobiste doświadczenie budowania relacji z Panem Jezusem. Tylko człowiek, który czuje się dzieckiem Boga, ma odwagę i siłę do zmian. Warto też pamiętać, że samowystarczalność może nas zgubić – ostrzega autorka i zachęca, aby zrzucić psychiczne obciążenie, niczym Bartymeusz płaszcz, i tak jak on zwróć się o pomoc: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”.

Reklama

„Smutek – pisze autorka – z powodu tysiąca błędnych decyzji i porażek mojego życia stał się jednocześnie moją wielką szansą”. Zapragnęła życia spełnionego i radosnego i o takie zaczęła prosić Ducha Świętego. Bóg przychodził przez wydarzenia i ludzi, aby powoli zmieniać jej życie.

Katarzyna Mazierska-Białek z pasją dzieli się nim na kartach książki i przeplata historiami biblijnych bohaterów. W ten sposób udowadnia, że życie każdego z nas na pewnych etapach jest do siebie podobne. Spotkanie Boga i wiara w Jego miłość, doświadczenie jej, są w stanie przemieniać życie, również nasze. Świat radosny jest dostępny dla każdego, wystarczy się otworzyć na Pana Boga, który uleczy nas z lęku, niepewności, smutku. Doda odwagi i pomoże zmienić myślenie, wleje w serce nadzieję, sens i motywację do nowych konstruktywnych działań. Bo jeśli karmimy się złymi informacjami, to tak zaczynamy odbierać świat, jeśli natomiast z wdzięcznością patrzymy na świat, tak też zaczynamy postrzegać nasze życie.

Codzienna lektura Pisma Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu, oddanie swego losu najlepszemu Niebieskiemu Ojcu, modlitwa do Maryi, głównie różańcowa – to klucz do odkrycia sekretu radości.

Reklama

Autorka książki „Sekret radości” jest dziennikarką i zarządcą Winnicy Radości, czyli e-wspólnoty.

Książka oddaje optymistyczny, radosny nastrój jej autorki, przykłady z życia są swoistym świadectwem nawrócenia i obrazowo przekonują, że zmiany są możliwe, a radość jest dana każdemu i nie zależy od wielkości portfela ani stanu zdrowia. Radość to styl życia.

Katarzyna Mazierska-Białek „Sekret radości”, www.winnicaradosci.pl , kontakt@winnicaradosci.pl, tel. 696 086 834

2018-10-24 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję