Reklama

Mała książeczka o Wielkiej Miłości

Misjonarz miłosierdzia – paulin z Jasnej Góry wymarzył sobie tę książeczkę. Dobrze, że też ją napisał. To o. Michał Legan, który we wstępie wyjaśnia: „Wymarzyłem sobie książeczkę, która kosztować będzie jedną drobną monetę, by można ją było rozdawać. Nade wszystko jednak, by trafiła do rąk tych, którzy przychodzą do mojego konfesjonału”. Dzięki temu, że książeczka ukazała się nakładem Inicjatywy Ewangelizacyjnej Wejdźmy NA SZCZYT, o. Michał może przekazać czytelnikom doświadczenie ojcowskiej miłości Boga, które stało się jego bardzo osobistym odkryciem w Roku Świętym Miłosierdzia. Jak pisze, przez cały tamten rok obsesyjnie opowiadał na kazaniach, wykładach, rekolekcjach i w prywatnych rozmowach przypowieść o miłosiernym Ojcu, która znajduje się w 15. rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza. Wraz z autorem, który w książce rozważa tę właśnie przypowieść, dokonujemy, na podstawie jej treści, cennych odkryć. Jedno z nich brzmi: „Człowiek osądzi cię nawet za winy, których nie popełniłeś. Bóg nawet za winy, które popełniłeś, cię uniewinni”. To jedno z ważnych przesłań na drogę do konfesjonału. Swoje myśli skierowane do tych, którzy przychodzą do spowiedzi, o. Legan zatytułował: „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”.

akw

Reklama

Faktycznie książeczka malutka, lecz jej treść jest wielka, mówiąca o tej Największej Miłości. Trzymam ją w ręce, wydaje się taka krucha, cieniutka. Pierwsza myśl – do przeczytania w jedną chwilę. Nic bardziej mylnego! Każda kolejna strona to czas przemyślenia. Kartka za kartką Boże słowo przeplata się z komentarzem. Dotykamy Bożego przebaczenia, jesteśmy zagubionymi owcami, synami marnotrawnymi. Cały czas doświadczamy dotyku miłosiernego Ojca. Jak pisze o. Michał: „Miłość to zawsze wybór, nie coś, do czego jesteśmy zmuszeni przez różne ograniczenia i uwarunkowania”. Czy odpowiem na tę miłość? Czy ty odpowiesz? Nie wiem... Pewne jest to, że warto, więc odwagi! „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości” to drogowskaz, którym warto się posłużyć.

Ewelina Zamojska

Bardzo mnie przekonuje zawarte w książeczce o. Michała stwierdzenie, że gdyby zaistniała konieczność wybrania z Ewangelii tylko jednego fragmentu, który byłby syntezą całego nauczania Jezusa, to powinien to być 15. rozdział św. Łukasza. (...) Ponieważ każdy z nas jest w życiu wiele razy zagubiony i potrzebuje Dobrej Nowiny o Bogu, który cieszy się za każdym razem, gdy nas odnajduje.

Abp Grzegorz Ryś

O. Michał Legan OSPPE, „Epicentrum Ewangelii. Mała książeczka o wielkiej miłości”. Książeczkę można nabyć na stronie Inicjatywy Ewangelizacyjnej WEJDŹMY NA SZCZYT (http://wejdzmynaszczyt.pl) oraz na portalu PROFETO (www.sklep.profeto.pl).

2018-10-24 10:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: seksualność wciąż jest tematem tabu

2021-09-20 16:03

[ TEMATY ]

przemoc

nadużycia seksualne

przestępstwa seksualne

Grażyna Kołek

„Choć ciągle jesteśmy w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej w sytuacji mierzenia się z problemem wykorzystywania, to wiele zostało już zrobione, by chronić dzieci i bezbronnych dorosłych” – uważa ks. Hans Zollner, członek Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich. Uczestniczy on w warszawskiej konferencji o ochronie małoletnich w Kościołach Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie episkopaty ustanowiły już odpowiednie instytucje odpowiedzialne za pracę w zakresie prewencji i radzenia sobie z przypadkami wykorzystywania, przygotowały też stosowne wytyczne postępowania. Wiele uniwersytetów katolickich ma już w programie studia z zakresu ochrony małoletnich. Konferencja ma za zadanie wskazać, co należy zrobić, by lepiej unikać wykorzystywania w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję