Reklama

Niedziela Lubelska

Trwa akcja „Podziel się Słowem”

Lubelski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” rozpoczął akcję „Podziel się Słowem”. Polega ona na pozyskiwaniu i rozdawaniu egzemplarzy Pisma Świętego tym wszystkim, którzy mogą mieć problem z ich zakupieniem. Akcję objął patronatem metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

[ TEMATY ]

Biblia

BOŻENA SZTAJNER

Za projekt odpowiada Jarosław Podkowa z lubelskiej „Civitas Christiana”. Podkreśla on w rozmowie z KAI, że inspiracją do rozpoczęcia akcji był papież Franciszek. – To przecież papież mówił, żeby dzielić się Słowem Bożym z każdym napotkanym człowiekiem – zaznacza Podkowa.

W akcję można włączyć się na dwa sposoby. Po pierwsze, osoby mające możliwość podzielenia się wolnym, nowym bądź używanym egzemplarzem Biblii, składają ją osobiście w siedzibie lubelskiej „Civitas Christiana” (ul. Bema 1/5, Lublin). – Ważne, żeby ofiarowany egzemplarz posiadał imprimatur, czyli zatwierdzenie ze strony kompetentnej władzy kościelnej – akcentuje Jarosław Podkowa. Po drugie, możliwe jest przelanie środków pieniężnych na zakup egzemplarza Pisma Świętego (nr konta: Bank Pekao S.A. 92 1240 5918 1111 0000 4990 0066 tytułem: Podziel się Słowem – Lublin).

Reklama

„Civitas Christiana” rozdysponuje zebrane egzemplarze wśród tych, którzy zgłoszą się w siedzibie stowarzyszenia. – Pismo Święte może odebrać każdy, kto pragnie Słowem Bożym żyć na co dzień. Nie ma barier wiekowych ani osobowych – podkreśla koordynator akcji.

Więcej informacji na oficjalnej stronie katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” http:// www.lubelski.civitaschristiana.pl/aktualnosci/z-zycia-oddzialow/667-podziel-sie-slowem.html

Inicjatywa „Podziel się Słowem” powstała w łódzkim oddziale "Civitas Christiana". Jednak powoli przeradza się w inicjatywę ogólnopolską. Akcja ma ułatwić dostęp do egzemplarza Pisma Świętego dla każdego, kto jest zainteresowany czytaniem Słowa Bożego, jednak na przeszkodzie ku temu stoją względy materialne.

2015-02-07 18:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś Narodowe Czytanie Pisma Świętego - początek XI Tygodnia Biblijnego

[ TEMATY ]

Biblia

tydzień biblijny

Aleksandra Saj

W kościołach całego kraju odbędzie się w niedzielę trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie zainauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 11 maja.

Tegoroczne Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12).

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Narodowe rekolekcje u św. Józefa [ZAPROSZENIE]

2021-09-21 18:00

Archiwum sanktuarium

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu

W Sanktuarium Świętego Józefa odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Rozpoczną się one 3 października i potrwają do 7 października br. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję