Reklama

Na bieżąco

Byliśmy tam

Prezydent Andrzej Duda z dziennikarzami mniej oficjalnie

Dziennikarze kilkudziesięciu redakcji gościli w Pałacu Prezydenckim na noworocznym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. – Oddaję się do Państwa dyspozycji – zapewnił Prezydent i podziękował za przybycie. Jak przypomniał, spotkania w podobnej formule były tradycją za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. – Mam nadzieję, że to będzie miłe nawiązanie do tamtych chwil, kiedy można było się spotkać, porozmawiać, nawet skrytykować – dodał Andrzej Duda i przez ponad 2 godziny odpowiadał na mniej formalne i mniej oficjalne niż zwykle pytania dziennikarzy.

Reklama

W spotkaniu wzięli udział szefowa KPRP Halina Szymańska i prezydenccy ministrowie.

KPRP

Krótko

LOT jest drugą najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. W ostatnim roku samoloty narodowego przewoźnika przewiozły o 27,5 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej.

CBA zatrzymało kolejnych 5 osób w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Są wśród nich pracownicy stołecznego Ratusza.

Pion śledczy IPN podejrzewa, że wywiezienie do Instytutu Hoovera akt Czesława Kiszczaka mogło być przestępstwem. Żeby to zweryfikować, pracownicy IPN udadzą się do Kalifornii i sprawdzą, jakie dokumenty i w jakim czasie przekazali do USA Maria i Czesław Kiszczakowie.

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz TVP nie prowadzi już „Wiadomości”. Powodem rezygnacji jest fala hejtu, która spotyka jego rodzinę, w tym dzieci. Ziemiec będzie prowadził „Teleexpress”.

Komisja Europejska obniżyła nieznacznie prognozy wzrostu PKB dla Polski na lata 2019-20. Zdaniem urzędników KE, wzrost polskiej gospodarki w tym roku wyniesie 3,5 proc., a w przyszłym – 3,2 proc.

MSZ ma nadzieję, że już w tym roku zapadnie decyzja, iż obywatele Polski będą mogli wjeżdżać do USA bez wiz. Optymizm jest oparty przede wszystkim na fakcie, że maleje liczba odmów ze strony amerykańskiej. Na tę chwilę negatywnie rozpatrywanych jest mniej niż 4 proc. wniosków. Aby wizy zostały zniesione, trzeba zejść poniżej 3 proc.

Afera z wykorzystywaniem mięsa niezbadanych krów przez jedną z ubojni może mieć poważne konsekwencje. 14 krajów unijnych wyraziło już zaniepokojenie tą sytuacją. 80 proc. polskiej wołowiny trafia na eksport. Ministerstwo Rolnictwa uspokaja, że był to przypadek incydentalny, a polska wołowina jest żywnością bezpieczną.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2019-02-13 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Bierzcie! To jest istota spotkania z Jezusem

2021-09-19 18:33

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Swoje patronalne święto przeżywała 18 września parafia św. Stanisława Kostki we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Delwo z parafii św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

Obecni byli kapłani z sąsiednich parafii – ks. prał. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii Ducha Świętego i ks. Rafał Michaelis z parafii św. Franciszka z Asyżu. Słowo do parafian skierował proboszcz ks. Jerzy Małek. – Spotkaliśmy się tutaj, aby dziękować Panu Bogu i aby prosić Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem patrona naszej parafii, św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro i łaski, które w ciągu ostatniego roku od Niego otrzymaliśmy. Dziękujemy św. Stanisławowi za wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach, w naszych codziennych radościach i troskach – mówił ksiądz proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję