Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wierzyć w Jezusowe zwycięstwo

Nowych diakonów wyświęcił bp Roman Pindel w kościele Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach. W uroczystość św. Stanisława BM pasterz diecezji celebrował Mszę św., podczas której ustanowił diakonami dziewięciu kleryków

Niedziela bielsko-żywiecka 21/2019, str. 4

[ TEMATY ]

diakonat

PB

Święcenia diakonatu. Po raz pierwszy w Wilamowicach

Święcenia diakonatu. Po raz pierwszy w Wilamowicach

Eucharystię razem z Bielsko-Żywieckim Biskupem sprawował bp Piotr Greger i biskup senior Tadeusz Rakoczy. Przy ołtarzu stanęli także przełożeni seminarium duchownego oraz kapłani parafii, z których pochodzą nowi diakoni. W liturgii uczestniczyli rodzice i krewni nowo wyświęconych.

Reklama

W homilii bp Roman nakreślił przed kandydatami do święceń perspektywę trudności, z którymi mierzyć się będą przyszli kapłani. Jako remedium na trudne doświadczenia Biskup wskazał główną tezę Listu św. Pawła do Rzymian: Nie wstydzę się Ewangelii, bo jest ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego. – Jeżeli odpowiada się na powołanie i przyjmuje się święcenia z wiarą w Jezusowe zwycięstwo i wierność Boga w naszej obronie, inaczej podchodzimy do wszystkiego, co może zagrażać czy zakwestionować nasze życie, naszą misję i to, co się zrobi. Módlmy się dziś przede wszystkim o mocną wiarę, wiarę w Boga obrońcę, który posłał Jezusa dla naszego zbawienia – stwierdził szafarz święceń.

Patronem rocznika nowych diakonów został wybrany św. Zygmunt Gorazdowski – żyjący na przełomie XIX i XX wieku kapłan diecezji lwowskiej, oddany dziełom charytatywnym, szkolnictwu i działalności wydawniczej. Wilamowicki kościół Trójcy Przenajświętszej został wybrany na miejsce święceń głównie ze względu na osobę świętego wilamowianina abp. Józefa Bilczewskiego, metropolity lwowskiego w czasach działalności ks. Gorazdowskiego.

Diakoni wyświęceni 8 maja 2019 roku: Piotr Bułka – Rajcza, parafia św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza; Damian Dadak – Rajcza, parafia św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza; Maciej Godzieszka – Żywiec-Moszczanica, parafia Miłosierdzia Bożego; Jakub Michalik – Czechowice-Dziedzice, parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela; Adrian Moskała – Brenna-Leśnica, parafia św. Jana Nepomucena; Kamil Piwowarczyk – Bielsko-Biała, parafia św. Mikołaja; Mateusz Steczek – Buczkowice, parafia Przemienienia Pańskiego; Michał Wójcik – Bestwina, parafia Wniebowzięcia NMP; Tobiasz Zoń – Pietrzykowice, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2019-05-21 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja rzeszowska ma sześciu nowych diakonów

Niedziela rzeszowska 24/2017, str. 1

[ TEMATY ]

diakonat

Daniel Pruchnicki

Nowi diakoni

Nowi diakoni

Sześciu kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie: Mariusza Bilskiego (Gorlice – św. A. Bobola), Jakuba Lorenca (Będziemyśl), Piotra Łobodę (Żelichów), Marcina Patera (Łęg Tarnowski – Świętej Trójcy), Daniela Sączawę (Kamień) oraz Szczepana Węglowskiego (Widełka) 27 maja 2017 r. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach wyświęcił na diakonów biskup rzeszowski Jan Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce będziemy obchodzić 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję