Reklama

Papieskie dziedzictwo

Niedziela Ogólnopolska 22/2019, str. 15

Piotr Adamczyk/Petrus Libri

Wielka Księga, licząca ponad 900 stron, powstała z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II i 40. rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Polski

Wielka Księga, licząca ponad 900 stron, powstała z okazji
40. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II
i 40. rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Polski

Wielka księga pt. „Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II” to monumentalne dzieło, które zawiera ponad 9 tys. wypowiedzi Papieża Polaka, wybranych z jego encyklik, homilii i przemówień. To wyjątkowy pomnik Jana Pawła II, który ma także drugi tytuł: Księga Jedności Narodu, ponieważ publikację tę wydano z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Reklama

Bogactwo księgi uświadamia nam, jak szerokie jest spektrum problemów, o których mówił Ojciec Święty. Mówił i nadal mówi, bo jego wypowiedzi są aktualne i stanowią klucz do zrozumienia wielu trudnych spraw naszej współczesności. Tematy najczęściej poruszane przez Jana Pawła II to m.in.: Bóg, Chrystus, chrześcijaństwo, człowiek, Eucharystia, Kościół, małżeństwo, Maryja, pokój, rodzina. Każdy z nich przybliża kilkaset cytatów.

Dzieło ukazało się w wykwintnej szacie edytorskiej i introligatorskiej w dwóch wersjach: jubilerskiej i klasycznej. Wersja jubilerska nawiązuje do średniowiecznego sposobu oprawiania ksiąg, z wykorzystaniem skóry, złoceń, srebrzeń i kamieni szlachetnych. Księga w wersji klasycznej ma tę samą treść i również nawiązuje do średniowiecznych inkunabułów, choć w skromniejszym wydaniu. Zarówno w jednej, jak i w drugiej wersji wyjątkowe piękno oprawy jest godne wyjątkowej treści. Więcej o tej ekskluzywnej księdze „Niedziela” pisała w numerze 20. z datą 19 maja 2019 r. (str. 22).

„Księga Jedności Narodu. Myśli, sentencje i aforyzmy świętego Jana Pawła II”. Wyd. Wejdźmy na Szczyt, Petrus Libri, Paulinianum. Więcej informacji i możliwość zamówienia na: www.wejdzmynaszczyt.pl , e-mail: wydawnictwo@wejdzmynaszczyt.pl .

2019-05-28 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: W Glasgow spłonął kościół mający długie związki z Polską

2021-07-28 15:01

[ TEMATY ]

pożar

twitter.com/ArchdiocGlasgow

W Glasgow w nocy z wtorku na środę niemal doszczętnie spłonął katolicki kościół pod wezwaniem św. Szymona, który od II wojny światowej był duchowym centrum tamtejszej Polonii. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Informację o pożarze kościoła znajdującego się w dzielnicy Partick w zachodniej części Glasgow straż pożarna otrzymała o godz. 2:40 w nocy. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ponad 30 strażaków, ale jak wynika z relacji mediów i z zamieszczonych zdjęć, kościół został uszkodzony bardzo poważnie, m.in. runął w nim dach i zniszczone zostały wszystkie okna.

CZYTAJ DALEJ

Infomacje dla duchowych pielgrzymów 41. PPW

2021-07-29 11:21

Adobe Stock

Spośród wszystkich grup pielgrzymkowych, najliczniejszą stanowi gr. XVI. Są to pielgrzymi duchowi, którzy swoją modlitwą, postem i ofiarą wspierają pątników zmierzających na Jasną Górę.

Od wielu lat, w trosce o dobro pielgrzymów duchowych, przygotowywany jest specjalny przewodnik. Zawiera on rozważania na każdy dzień. Jest także pomocą w modlitwie różańcowej, koronce do Bożego Miłosierdzia czy wieczornym rachunku sumienia.  

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję