Reklama

Pod patronatem „Niedzieli”

Przewodnik dla adepta teologii

Co to jest grzech pierworodny? Czy wiara stoi w sprzeczności z nauką? Dlaczego Maryja jest tak ważna dla Kościoła? Czy jest możliwe zbawienie poza Kościołem katolickim?

Reklama

Książka ta nie jest pełnym teoretycznych analiz podręcznikiem dla adepta teologii katolickiej, ale przewodnikiem. O. Thomas J. White OP udowadnia, że formuła katolicyzmu jest ponadczasowa, a rozważania św. Ireneusza z Lyonu, św. Tomasza z Akwinu czy bł. Johna Henry’ego Newmana nie straciły przez wieki na aktualności i sile wyrazu. Autor, świadomy współczesnych realiów, opowiada o Kościele katolickim uczciwie i bez płytkiej łatwowierności. Przekonuje, że wiara nie jest wynikiem dziecinnej i naiwnej mentalności. Skutecznie rozprawia się z mitem, jakoby chrześcijaństwo nie mogło się obronić wobec najnowszych osiągnięć nauki. Pluralizm religijny, Tradycja i Magisterium, nieomylność, Trójca Święta, nauki przyrodnicze a Księga Rodzaju, prawo naturalne a łaska – to tylko niektóre z zagadnień, które o. White porusza na kartach książki.

„Światło Chrystusa. Wprowadzenie do katolicyzmu”, wydane przez wydawnictwo W drodze, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać lepiej Kościół katolicki. Dla tych, których dręczą pytania o kwestie zasadnicze, a może nigdy nie mieli w swoim otoczeniu kogoś, komu mogliby je zadać. Tutaj znajdą odpowiedzi.

Thomas Joseph White OP – urodził się w 1971 r., wstąpił do zakonu dominikanów w 2003 r. Doktor habilitowany teologii, dyrektor Instytutu Tomistycznego w Rzymie, autor licznych książek. Interesują go tematy związane z metafizyką tomistyczną i chrystologią oraz dialog ekumeniczny. Członek Papieskiej Akademii im. św. Tomasza z Akwinu. Mieszka w Rzymie.

Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów W drodze Spółka z o.o., ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań, tel.: + 48 61 852 39 62; + 48 61 850 47 52 lub: esprzedaz@wdrodze.pl .

2019-05-28 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

27.07

episkopat.pl

Samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował o godz. 15.50 na Międzynarodowym Lotnisku im. św. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Na Ojca Świętego czekali już m.in. prezydent RP z małżonką, kard. Stanisław Dziwisz oraz liczni wierni.

Owacjami przywitali Franciszka młodzi pielgrzymi, którzy już od kilku godzin czekali na jego przylot. "Witamy Cię Ojcze Święty w Krakowie" - wykrzykiwała młodzież i mieszkańcy Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

Ruch Laudato sì i odpowiedzialność katolików za wspólny dom

2021-07-29 20:39

[ TEMATY ]

ekologia

ruch

katolicki

Vatican News

Chcemy zainspirować wspólnotę katolicką do większej troski o wspólny dom i wdrażania sprawiedliwości klimatycznej i ekologicznej. Taki cel stawiają sobie członkowie największej katolickiej organizacji klimatycznej na świecie Global Catholic Climate Movement. Powstała ona w 2015 roku na kanwie papieskiej encykliki ekologicznej i za aprobatą Papieża Franciszka właśnie zmieniła nazwę na Ruch Laudato sì.

„Ta nowa nazwa lepiej oddaje misję nawrócenia ekologicznego, która charakteryzuje nasz ruch i jest czymś więcej niż tylko walką ze zmianami klimatycznymi” – mówi Radiu Watykańskiemu Tomás Insua. Jest on założycielem i dyrektorem wykonawczym Ruchu Laudato sì, który zrzesza ponad 800 organizacji na całym świecie, w tym także w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję