Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Ewangelizowali na Klimczoku

Dla mnie górska ewangelizacja jest połączeniem kontemplacji piękna przyrody, spotkania z ludźmi, którzy kierują się podobnymi wartościami, oraz spotkania z Panem, który ma zawsze jakąś niespodziankę – mówi Asia Worek, uczestniczka ewangelizacji na Klimczoku

Niedziela bielsko-żywiecka 31/2019, str. 3

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Monika Jaworska

Setki wiernych ewangelizowały na Klimczoku

Setki wiernych ewangelizowały na Klimczoku

W sobotę 20 lipca pogoda wyjątkowo sprzyjała wędrówkom górskim, co zachęciło wiernych, by przyjść licznie na Eucharystię sprawowaną w ramach Ewangelizacji w Beskidach obok schroniska na górze Klimczok. Celebrowali ją ks. wikariusz Jarosław Jarco z parafii św. Mikołaja w Polance Wielkiej, o. Tomasz Pawlik OFMConv z Rychwałdu i ks. Henryk Zątek – proboszcz z parafii św. Marcina w Jawiszowicach, który dotarł ze wspólnotą Krzew Winny. – W Piśmie Świętym wiele ważnych wydarzeń dzieje się na górach. Natura jest nam potrzebna, abyśmy mieli z nią kontakt – w niej odnajdujemy Stwórcę – podkreślał w kazaniu ks. H. Zątek.

Reklama

Członkowie Krzewu Winnego przygotowali oprawę muzyczną i niespodzianki – „Biblijne supełki” ze słowem Bożym oraz domowe chleby, którymi dzielili się po Mszy św. – Na mnie wielkie wrażenie robią ludzie, których spotykam w górach. Rozmowy z nimi na długo zostają w pamięci. Zadziwia prostota i piękno wiary, może dlatego, że odkrywam oczywiste rzeczy na nowo – mówi Asia Worek z dekanatu łodygowickiego. Na Klimczoku pojawili się także uczestnicy z innych diecezji. Wanda i Andrzej Sanoccy z Zabrza podkreślają, że dotarli tutaj prosto z wędrówki po Gorcach. Przejechali 140 km. – Pan Bóg nam błogosławi słoneczną pogodą, atmosfera jest wspaniała, tłumy ludzi, całe rodziny. Budujące jest, jak pięknie Krzew Winny chwali Boga śpiewem – zaznaczają małżonkowie. – A mnie o EwB poinformowała przed rokiem moja znajoma Ula. Dziś już jestem trzeci raz, byłem wcześniej na Bendoszcze i Pilsku. Chcę wyjść na wszystkie zaplanowane góry. Te spotkania dają mi umocnienie duchowe – mówi Piotr Gawor z Gliwic.

Wśród tłumu znalazły się też siostry zakonne. – Na co dzień posługuję w Australii, a obecnie jestem na urlopie w rodzinnych stronach w Milówce. Uczestniczyłam już wcześniej w EwB. To błogosławiony czas – podkreśla s. Monika ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Na Klimczoku nie zabrakło namaszczania wiernych rychwałdzkim olejkiem radości błogosławieństwa na 4 strony świata. Na każdego czekała zupa pomidorowa. Następna EwB odbędzie się 10 sierpnia o godz. 12 na Hali Lipowskiej (1324 m n.p.m.).

2019-07-31 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizator w czasach epidemii

Niedziela przemyska 25/2020, str. IV

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Bieszczady

Grzegorz Bać

Ten czas, choć trudny, pozwolił zdobyć nowe doświadczenie wiary

Ten czas, choć trudny, pozwolił zdobyć nowe doświadczenie wiary

Jak ewangelizować w codzienności? – to jedno z pytań, na które próbowano odpowiedzieć podczas czerwcowego weekendu w Rzepedzi. To tam odbywały się rekolekcje przygotowujące letnią ewangelizacje pod hasłem „Bieszczady dla Jezusa”.

Sztab organizacyjny spotkał się w ośrodku „Oaza”, aby łącząc się za pośrednictwem Internetu z uczestnikami rekolekcji, omawiać główne tematy związane z postawą ewangelizatora, pomysłem na głoszenie kerygmatu oraz, co było nowością, miejscem rodziny w procesie ewangelizacji. Konferencje głoszone przez księży archidiecezji przemyskiej wprowadzały uczestników nie tylko w specyfikę ewangelizacji nad Zaporą Solińską, ale przede wszystkim w proces ewangelizacji w codzienności.

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Święcenia Kapłańskie w Seminarium 35+

2021-09-18 18:08

[ TEMATY ]

Łódź

święcenia kapłańskie

archidiecezja łódzka

Seminarium 35+

ks. Paweł Gabara

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

Święcenia kapłańskie w Seminarium 35+

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów Seminarium 35+. Kandydatami do Święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (Diecezja Włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (Diecezja Rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

Po Ewangelii nastąpiło przedstawienie kandydatów do święceń, przez rektora Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń ks. dr. hab. Sławomira Szczyrbę, metropolicie łódzkiemu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję