Reklama

Bóg, rodzina, firma, hojność

To hasło konferencji, której celem jest pomoc w prowadzeniu firmy i pogodzeniu pracy z pełnieniem obowiązków matki i ojca.

To hasło konferencji, której celem jest pomoc w prowadzeniu firmy i pogodzeniu pracy z pełnieniem obowiązków matki i ojca.

Hasło piątej edycji wydarzenia zachęca do budowania „nowej ekonomii”. Mają temu służyć prelekcje takich praktyków, jak: Mario Enzler – wykładowca w Busch School of Business; Sebastian Jestadt – przedsiębiorca z 20-letnim doświadczeniem, specjalista w branży security; Jan-Philipp Görtz – ekspert ds. międzynarodowych i rządowych. Duchowy aspekt podkreśli wystąpienie o. Jacka Gniadka, misjonarza werbisty. Nie zabraknie też rodzimego wykładowcy, którym będzie dr hab. Leszek Teusz – profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Reklama

Konferencja jest tak ułożona, aby przybliżyć nas do odpowiedzi na następujące pytania: co to znaczy być katolickim przedsiębiorcą? Dlaczego jest to ważne? Jak to zrobić w warunkach naszego życia? Ksiądz doktor Rafał Ostrowski podkreśla: – Źródłem naszej inspiracji są słowo Boże i społeczna nauka Kościoła. Dowiadujemy się z nich, że tylko we wspólnocie będziemy potrafili rozwiązać pojawiające się zadania.

Nowością będzie absolutnie nowe spojrzenie na wspólnotę przedsiębiorców: tworzenie jej i rozwijanie w oparciu o wiarę w Boga w Kościele katolickim, co więcej – podejmowanie wspólnych wyzwań dla dobra środowiska.

Kluczowe są główne zagadnienia, m.in.: świadectwa współpracy towarzystw przedsiębiorców w Polsce i w Niemczech; sztuczna inteligencja do wykorzystania w Kościele; biznes prowadzony w oparciu o wiarę w Boga; propagowanie marki: katolik pracuje rzetelnie i uczciwie; humanizacja przedsiębiorczości. A wszystko po to, aby przekonać przedsiębiorców do budowania między nimi jedności w różnych wymiarach życia.

Konferencja odbędzie się w dniach 20 i 21 marca br. w budynku World Trade Center Poznań, pod honorowym patronatem abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego. Organizatorem wydarzenia jest „Talent” – Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Katolickich w Archidiecezji Poznańskiej, a partnerem strategicznym Polska Izba Biznesu – Wielkopolska Izba Gospodarcza. >>n

Kontakt w sprawie udziału w konferencji:
talent.poznan.kontakt@gmail.com
tel. 798 765 282
Kontakt dla mediów:
mariah@wp.pl , tel. 695 732 393
(Dominik Górny, rzecznik medialny)

2020-03-10 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor

Niedziela kielecka 39/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Widok z Góry Tabor, wizerunek Jezusa z Bazyliki

Tajemnica czwarta

CZYTAJ DALEJ

Austria: 11 grudnia nabożeństwo rozesłania Betlejemskiego Światła Pokoju

2021-12-07 16:52

[ TEMATY ]

Betlejemskie Światło Pokoju

Austria

Karol Porwich /Niedziela

W najbliższą sobotę 11 grudnia w katedrze w Salzburgu będzie sprawowane nabożeństwo ekumeniczne połączone z rozesłaniem przez austriackich skautów Betlejemskiego Światła Pokoju. Hasło tegorocznych uroczystości brzmi: „Siać pokój – zbierać sprawiedliwość”.

Ze względu na sytuację pandemiczną i obowiązujący w Austrii lockdown, uroczystość nie będzie mogła się odbyć z udziałem licznych delegacji skautów z kraju i zagranicy. Podobnie jak w ubiegłym już roku, w nabożeństwie w Salzburgu będzie uczestniczyć tylko niewielka grupa osób. Zostaną też przekazane wideopozdrowienia zagranicznych organizacji skautowskich. Podczas ceremonii za każdy kraju uczestniczący w akcji, zostanie zapalona świeca. Całość będzie transmitowana w internecie (pod adresem https://www.salzburger-dom.at/live/live-video).

CZYTAJ DALEJ

Niepokalana. Wynalazek Boga

2021-12-07 20:05

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Niepokalana

Matka Boża Niepokalana

Karol Porwich/Niedziela

Z prawdami wiary dzieje się tak: najpierw są fakty, czyli to, co czyni Bóg; to my potem szukamy słów, aby opisać to, co się stało. Niepokalane Poczęcie Maryi jest tego przykładem. Co to pojęcie oznacza?

Zanim przejdę dalej, dwie uwagi wstępne. Po pierwsze – prawda o Niepokalanym Poczęciu nie może być mylona z dziewiczym narodzeniem Jezusa z Maryi. Niestety, często tak bywa. Niepokalane poczęcie stoi bliżej prawdy o grzechu pierworodnym niż prawdy o czystości seksualnej. Po drugie – gdy szukam dziś obrazów ze współczesnego świata, znajduję kilka, którymi chcę się podzielić. Zaznaczam jednak: to obrazy, jakieś modele, a nie rzeczywistość. Rzeczywistość zostanie tajemnicą wiary – nie zgłębimy jej do końca, ale możemy ją przyjąć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję