Reklama

Aspekty

Caritas potrzebującym

Okres Wielkiego Postu to czas, w którym Kościół zachęca nas do tego, abyśmy otworzyli swoje serca na Boga i drugiego człowieka.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 11/2020, str. VI

[ TEMATY ]

Caritas

Wielki Post

potrzebujący

Karolina Krasowska

Uczestnicy rekolekcji PZC w Głogowie

Uczestnicy rekolekcji PZC w Głogowie

Aby pomóc drugiemu wystarczy uruchomić „wyobraźnię miłosierdzia”. Z pomocą, jak co roku, przychodzi nam diecezjalna Caritas, która tradycyjnie przygotowała kilka wielkopostnych inicjatyw skierowanych na pomoc potrzebującym.

Dar Juniora dla Seniora

Od początku Wielkiego Postu w kościołach naszej diecezji, a także siedzibie diecezjalnej Caritas można nabyć tekturowe skarbonki. – Chcemy, żeby takie skarbonki były w domach, gdzie są dzieci i młodzież. Akcja polega na tym, że te osoby odmawiają sobie drobnych przyjemności, np. takich jak zakup słodyczy, pójście do kina czy wyjście na koncert, czegokolwiek, co sprawia im przyjemność, by zaoszczędzone w ten sposób pieniądze włożyć do tej skarbonki. Jeszcze przed Wielkanocą powinny one być przyniesione do parafii. Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczone są na pomoc dla osób starszych, dla osób, które są bardzo chore – mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. – Taką skarbonkę można również wykonać własnoręcznie i wypełnioną przynieść do swojej parafii – dodaje.

Zdrapka wielkopostna

Reklama

Każdego dnia, począwszy od Środy Popielcowej, można podejmować wielkopostne wyzwania. – Myślę, że są one proste dla osób, które choć trochę wiedzą na czym polega pomoc drugiemu człowiekowi, na czym polega miłość i prawdziwe chrześcijaństwo. Jednym z wyzwań było np. uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Inne wyzwanie polegało na tym, żeby w danym dniu oszczędzać wodę. Wyzwania nie są trudne, są dla każdego, zachęcamy. Takie zdrapki mamy jeszcze w naszej Caritas diecezjalnej. Można też wchodzić na profil naszego Centrum Wolontariatu na facebooku, na którym codziennie otwarte jest kolejne okienko zdrapki – zachęca Sylwia Grzyb. – W każdej chwili można się dołączyć i skorzystać z tego. A myślę, że jest to ciekawa forma przeżycia Wielkiego Postu.

Diecezjalna Caritas od 15 marca rozpocznie dystrybucje blisko 40 tys. świec na stół wielka-nocny.

Podziel się cytatem

Świeca wielkanocna

Diecezjalna Caritas od 15 marca rozpocznie dystrybucje blisko 40 tys. świec na stół wielkanocny. – Świece już do nas dotarły, są przepiękne. Będzie można je nabyć w kościołach naszej diecezji i w diecezjalnej sieci Księgarni św. Antoniego – mówi Sylwia Grzyb. – Przez kilka lat nasza Caritas dzięki dystrybucji tych świec pomogła 31 syryjskim rodzinom. Także jest to bardzo duża pomoc i piękny wkład naszej diecezji i wszystkich tych, którzy chętnie nabyli taką świecę i włączyli się w to dzieło – dodaje. W tym roku diecezjalna Caritas chce pomóc dzieciom w Rwandzie, którymi na co dzień opiekują się siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. – Dzieci w Rwandzie, żeby pójść do szkoły, muszą mieć mundurek. Jego zakup dla takiej biednej rodziny jest celem nie do zrealizowania. Dlatego chcemy ufundować im 270 mundurków, tak żeby każda parafia mogła się włączyć w to dzieło.

Zbiórka żywności

20-21 marca po raz kolejny odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności Caritas „Tak, pomagam”. Jak co roku w sklepach na terenie naszej diecezji pojawią się wolontariusze w czerwonych koszulkach z logiem Caritas. W niedzielę 23 marca akcja odbędzie się w większości kościołów naszej diecezji. – Wzorem lat ubiegłych chcemy przygotować paczki dla potrzebujących osób. Co roku udaje nam się to dzięki Państwa pomocy. Paczki są bardzo bogate i te osoby, które je otrzymują są bardzo wdzięczne, za co też bardzo dziękują. Gorąco zachęcamy do udziału w akcji także w tym roku – kończy Sylwia Grzyb.

2020-03-10 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wesprzyjmy naszą Caritas!

Niedziela sosnowiecka 10/2019, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

Graziako

Rehabilitacja niepełnosprawnych to jedna z form pomocy świadczonej przez Caritas

Rehabilitacja niepełnosprawnych to jedna z form pomocy świadczonej przez Caritas

Każdego roku tysiące fundacji i stowarzyszeń zabiega o przekazanie im 1 proc. podatku. W ten sposób podatnicy mogą wesprzeć organizacje pożytku publicznego, deklarując to przy rozliczeniu rocznym.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

#AdwentowyGambit odc. 6 - Szach to jeszcze nie mat

2021-12-03 05:30

s. Agnieszka Bednarczyk FMA

Zapraszamy do obejrzenia szóstego odcinka "Adwentowego Gambitu". Począwszy od 28 listopada, kiedy to przypada I Niedziela Adwentu, aż do 24 grudnia na godz. 6:00 na kanale YouTube „Niedziela Wrocławska” każdego dnia dodawany będzie jeden odcinek.

Adwentowy Gambit - odcinek 6 - Szach to jeszcze nie mat

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję