Reklama

Nie spoczywamy na laurach

Jestem w nieformalnej grupie młodych działaczy pro-life, jesteśmy skupieni wokół strony Róż i brokat (www.facebook.com/antyaborcyjnapartyzantka/), mamy jednak wsparcie od innych ludzi, w tym katolików innych facebookowych grup.

Pisali Państwo wielokrotnie o grupach pośredniczących w handlu środkami poronnymi. Teraz te grupy (m.in. Aborcyjny Dream Team, Marsz dla bezpiecznej aborcji, Ciocia Basia) znów działają na ulicach polskich miast. Założyły wydarzenia na Facebooku, których celem jest wywieszanie plakatów i naklejek informujących o możliwości kontaktu z pośrednikami tego handlu. Same te grupy dają tylko informację o tych środkach, sposobie ich zażywania, jednak wszystkie przekierowują do tej strony, z której można zamówić tabletki poronne. Samo przeprowadzenie aborcji przez kobietę nie jest karalne, ale pomoc w jej przeprowadzeniu już tak, a grupy te wyraźnie to robią.

Reklama

Dodatkową kwestią jest źródło finansowania tej akcji. Została założona zbiórka w serwisie zrzutka.pl . Jako że środki z niej miały być przeznaczone na cele niezgodne z polskim prawem, wraz ze znajomymi poinformowaliśmy o tym serwis. Ten nakazał zmienić jej opis i zapewnić, że: „Akcja polega wyłącznie na informowaniu o adresach i danych kontaktowych punktów prowadzących zabiegi zgodnie z obowiązującym prawem. NIE dystrybuujemy niezgodnie z prawem środków poronnych i NIE instruujemy, jak je zażywać. Wlepki zostaną rozklejone wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych” – co jest w jawnej sprzeczności z ich działaniem.

Nie spoczywamy na laurach. Na wydarzeniu chwalą się miejscami umieszczania plakatów i naklejek oraz rysowania kredą po chodnikach – my będziemy w miarę możliwości sukcesywnie je usuwać. Dodam, że nie jest to wykroczenie – to oni łamią prawo, umieszczając samowolnie plakaty. Uważam, że usuwanie ich jest zgodne nie tylko z prawem cywilnym, ale również moralnym.

Pozdrawiam.

Nazwisko i adres znane redakcji

2020-06-10 12:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Odnaleziono listy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci

2021-09-24 12:39

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Muzeum Dzieci Polskich- ofiar totalitaryzmu

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto i znaleźli badacze z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu - poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka dni temu, badając dokumenty w prywatnych zbiorach historycy znaleźli osiem listów najmłodszych więźniów niemieckiej III Rzeszy - podali pracownicy Muzeum Dzieci Polskich - Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Papież kontynuuje dialog z francuskimi biskupami

2021-09-24 19:18

[ TEMATY ]

Francja

biskupi

papież Franciszek

Vatican News

Papież nie chce brutalnego zaprzestania odprawiania Eucharystii według dawnego Mszału. On pragnie, by wierni, którzy są przywiązani do przedsoborowej liturgii, nie tylko w niej uczestniczyli, lecz mieli też kapelanów, którzy ich będą prowadzić, pomogą zrozumieć wiarę i żyć w duchu Soboru Watykańskiego II – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Denis Jachiet po audiencji, na której Franciszek przyjął drugą grupę francuskich biskupów przybyłych z wizytą ad limina.

Jak zwykle, spotkanie z Papieżem miało charakter rozmowy. Tym razem trwała ona dwie i pół godziny. Jednym z głównych tematów było niedawne motu proprio, którym Franciszek ograniczył możliwość sprawowania Eucharystii według nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Papież wyjaśnił francuskim biskupom motywy swej decyzji. Zapewnił, że chodzi mu jedynie o jedność Kościoła. W rozmowie z biskupami Franciszek okazał się o wiele mniej rygorystyczny niż ogłoszony przez niego dokument. Zgodził się na przykład, by w archidiecezji paryskiej w tej samej parafii ten sam proboszcz sprawował liturgie zarówno według dawnego rytu, jak i nowego – powiedział bp Jachiet, dodając, że Papież zdaje się w tej sprawie na biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję