Reklama

Niedziela Kielecka

Uwielbili Najświętszy Sakrament

Żadne trudności nie zatrzymały organizatorów przed finalizacją wydarzenia, które po raz ósmy odbyło się w mieście. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób na żywo i wielu za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Kościół św. Wojciecha w Kielcach 24 maja wypełniło pełne mocy uwielbienie Boga, obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zagrał i zaśpiewał zespół To ON, który na Uwielbienie przygotował specjalne, nowe pełne mocy utwory, które przeplatały rozmowy o przeżywaniu wiary w czasie pandemii, trudnościach, ale i o stającym się nowym zgodnie z hasłem spotkania „Staje się Nowe” Świadectwem wiary podzielili się Andrzej Sowa i Andrzej Lampert.

Samotna procesja

Reklama

Spotkanie poprowadzili o. Tomasz Nowak, dominikanin z Łodzi i ks. Artur Płaziński. Centralnym punktem było uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W samotnej procesji bp Jan Piotrowski udał się z kościoła na kielecki Rynek, by pobłogosławić mieszkańców i miasto.

W kościele św. Wojciecha bp Jan powiedział: „Chrystus jest zawsze, ten sam wczoraj dziś i na zawsze. Wsłuchiwaliśmy się w szczere i pełne odwagi świadectwa naszych drogich braci. Świadectwo wiary dokonuje się mocą Ducha Świętego. Wezwał wszystkich do odważnego głoszenia świadectwa wiary, dzielenia się Ewangelią w swoich środowiskach, rodzinach, parafii w miejscu pracy i nauki. Podziękował wszystkim, którzy „nie wymazali mimo trudności związanych z pandemią Uwielbienia w Kielcach, ale uczynili wszystko, aby się dokonało, tutaj w kościele św. Wojciecha”. Na zakończenie bp Jan pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem.

Przyznać się do Jezusa

Andrzej Lampert – tenor mąż i ojciec podzielił się własnym doświadczeniem, opowiadając o tym jak odnalazł wiarę w swoim życiu poprzez przebaczenie i odnalezienie miłości Boga. Zachęcał do przyznawania się do Chrystusa, mimo że dla wielu jest to niewygodne. – Jest to bardzo ważne, aby stawać przed ludźmi i przyznawać się do Pana Jezusa, ponieważ wszystko mamy od Niego. Jestem pewny, że wszystko, absolutnie wszystko mam od Boga – powiedział.

Reklama

Andrzej Sowa, były narkoman, przed laty prowadzący kapelę rockową, kiedyś walczył z Bogiem i Kościołem, a dziś ewangelizuje młodych jeżdżąc po całej Polsce. Opowiedział o swojej drodze do Boga i cudach, jakie uczynił w jego życiu, kiedy wyprowadził go z nałogu narkotykowego, uzdrowił go ze śmiertelnej choroby, pozwolił mu zostać mężem i ojcem. Na koniec poprosił uczestników w kościele jak i przed ekranami, by oddali swoje życie Jezusowi.

Uwielbienie zorganizowały: Stowarzyszenie Dwa Przymierza, Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej z ks. Marcinem Boryniem i zespół To ON.

2020-06-10 12:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: powstaje płyta-antidotum na lęk w dobie pandemii

Nowy album Michała Niemca - krakowskiego katechety, muzykoterapeuty i organisty - będzie nosił tytuł „Przez Serce do Serca”. - W czasach epidemii koronawirusa trzeba oddawać się pod opiekę Bożej Opatrzności. A najlepiej uczynić to przez wstawiennictwo Maryi - tłumaczy twórca.

Także sam układ utworów nowego albumu zwraca uwagę. - Zaczynają go utwory maryjne, a kończą akty strzeliste i kanony ku czci Bożego Serca. Podkreśla to, by swoje życie zawierzać Jezusowi właśnie przez ręce Maryi - opisuje Michał Niemiec.

CZYTAJ DALEJ

W Sejmie projekt ustawy „Stop aborcji 2021”

2021-09-22 14:54

[ TEMATY ]

aborcja

pro‑life

Karol Porwich/Niedziela

130 tys. podpisów zebrali autorzy projektu ustawy "Stop aborcji 2021". Zgodnie z wniesionym dziś do Sejmu projektem, dzieci poczęte będą chronione na podstawie tych samych przepisów, co inni ludzie, ponieważ dziecko poczęte jest człowiekiem - poinformowała odpowiedzialna za inicjatywę ustawodawczą Fundacja Pro-prawo do życia.

Autorzy projektu i podpisani pod nim obywatele uważają, że prawna ochrona życia dzieci poczętych jest w Polsce fikcją. Wskazują m.in. na wadliwe zapisy kodeksu karnego powodujące, że "co roku tysiące dzieci w Polsce są bezkarnie zabijane".

CZYTAJ DALEJ

Ks. Stanisław Orzechowski – Człowiek – Kapłan – Opozycjonista [ZAPROSZENIE]

2021-09-23 09:38

Kamil Szyszka

Ks. Stanisław Orzechowski

Ks. Stanisław Orzechowski

W rodzinnej miejscowości "Orzecha" - Kobylinie, odbędzie się spotkanie upamiętniające jego życie i działalność.

Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, a po niej wszyscy udadzą się do sali przy ul. Krotoszyńskiej. Tam w debacie wezmą udział: Wiesław "Kuzyn" Wowk, Łukasz Sołtysik z wrocławskiego IPNu czy brat zmarłego kapłana - Józef Orzechowski. Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu: "Orzech".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję