Reklama

Niedziela Sandomierska

Bp Nitkiewicz: Światowe Dni Młodych są ogromną szansą dla duchowego odrodzenia

Światowe Dni Młodych są ogromną szansą dla duchowego odrodzenia w Polsce, a także w naszej diecezji – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do młodzieży podczas obchodów Niedzieli Palmowej w Sandomierzu.

[ TEMATY ]

Sandomierz

Niedziela Palmowa

bp Krzysztof Nitkiewicz

Bożena Sztajner/Niedziela

Biskup sandomierski przewodniczył modlitwie młodych na Rynku Starego Miasta. Młodzież z diecezji przybyła na wspólne spotkanie do Sandomierza, by połączyć się duchowo ze swoimi rówieśnikami z całej Polski przygotowującymi się do zbliżających się Światowych Dni Młodych w Krakowie.

Bp Nitkiewicz zwracając się do młodych wolontariuszy, podkreślił znaczenie i rangę bycia liderem przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży. - Może obawiacie się tej roli. Może jeszcze nie wiecie jakie są wasze zadania. Nie bójcie się i dalej bądźcie sobą: dobrymi chrześcijanami, kochającymi Chrystusa i bliźnich. Bo jeżeli zostaliście wybrani, to znaczy, że już w jakiś sposób przodujecie w waszych parafiach i środowiskach – podkreślił hierarcha.

Ordynariusz przypomniał, że Kościół to wspólnota, w której zgodnie z poleceniem Pana Jezusa jedni powinni nosić brzemiona drugich. - Jesteśmy, mówiąc językiem sportowym, jedną drużyną. Ona ma swojego trenera, kapitana, niektórzy się w tej drużynie wybijają, ale wszyscy pracują dla wspólnego dobra, wszyscy sobie służą, bo mamy jeden cel – zwrócił uwagę biskup.

Reklama

Hasłem niedzielnego spotkania młodzieży były słowa Ewangelii: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8). Dalsza część Liturgii Niedzieli Palmowej sprawowana była w katedrze.

W procesji z Rynku do bazyliki katedralnej uczestniczyła młodzież, kapłani, seminarzyści, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz licznie zgromadzeni wierni.

Po Mszy św. młodzież spotkała się w Katolickim Domu Kultury św. Józefa, gdzie odbył się, jak co roku, konkurs palm wykonanych przez młodzież z parafialnych grup duszpasterskich.

Wzięło w nim udział kilkanaście palm wykonanych różnymi metodami: od tych tradycyjnych do współczesnych. Odbył się też koncert ewangelizacyjny w wykonaniu zespołu Full Power Spirit.

2015-03-29 15:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lipnica Murowana: Najwyższa palma - 29 metrów i 40 centymetrów

[ TEMATY ]

Niedziela Palmowa

Bożena Sztajner

29 metrów i 40 centymetrów – tyle ma najwyższa palma, przygotowana na konkurs w Lipnicy Murowanej. Tradycyjnie wykonał ją Zbigniew Urbański, wielokrotny rekordzista i zwycięzca. Konkurs organizowany jest od 1958 roku.

Mieszkaniec Lipnicy przyznaje, że nie chce bić rekordów, ale ma głębszą motywację. „To jest podziękowanie za drugie życie, które dostałem od Boga w 2011 roku. Bóg dał mi szansę być na tym świecie i pokazać ludziom, że takie rzeczy tworzy się w Lipnicy Murowanej - dodaje.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję