Reklama

Niedziela Przemyska

#Bieszczady dla Jezusa 2020

Pomimo ograniczeń wypływających z pandemii, udało się zorganizować coroczną akcję „Bieszczady dla Jezusa”, która zgromadziła blisko 60 ewangelizatorów.

Niedziela przemyska 33/2020, str. IV

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Bieszczady

Grzegorz Bać

Służymy, naszym celem jest pomoc w dotarciu do boga

Służymy, naszym celem jest pomoc w dotarciu do boga

Bieszczady to bardzo lubiany i chętnie odwiedzany teren, który przyciąga wielu turystów z całej Polski. Co za tym idzie, są one niezmiennie doskonałym miejscem ewangelizacyjnym, w którym od wielu lat organizowana jest Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. W tym roku nie mogło być inaczej. Pomimo ograniczeń Covid-19, udało się zorganizować akcję „Bieszczady dla Jezusa”. Wzięło w niej udział blisko 60 ewangelizatorów. Między nimi znajdowały się osoby dorosłe, rodziny oraz młodzież, a wszystkich łączyło doświadczenie Bożej miłości i chęć dzielenia się nią z innymi.

20 lat trwa już akcja ewangelizacyjna Bieszczadów.

Podziel się cytatem

Inaczej niż zwykle

Pandemia pokrzyżowała plany związane z ewangelizacją Bieszczadów i zmusiła organizatorów do skrócenia akcji. Trwała ona jedynie 4 dni, lecz w niczym nie odbiegała od poprzednich. Jeszcze przed wakacjami, przez dwa weekendy ewangelizatorzy przygotowywali się do nadchodzącego wydarzenia zarówno pod względem duchowym, jak i warsztatowym. Oczywistym było, że nawet najlepszy sprzęt i nowoczesne techniki będą niewiele warte bez zaplecza modlitewnego. Dlatego też powstała inicjatywa zatytułowana #AdoptujEwangelizatora, która gromadziła ludzi polecających Bogu dzieło wakacyjnej ewangelizacji oraz ludzi biorących w nim udział.

Bieszczady dla Jezusa 2020

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji były słowa: „Ja jestem pokojem twojego serca”, które towarzyszyły ewangelizatorom już od pierwszych chwil. Zgromadzeni w Rzepedzi, w czwartkowy wieczór rozpoczęli swe przygotowania od Eucharystii, zawierzając Bogu nadchodzący czas. Piątek był intensywnym dniem warsztatowym, podczas którego ewangelizatorzy dzielili między siebie różnorodne posługi. Nie zabrakło również momentów wpatrywania się w Najświętszy Sakrament i przyzywania Ducha Świętego. Trzeci dzień to czas wyjścia. Ewangelizatorzy rozlokowani na Zaporze Solińskiej ogłaszali wielkie dzieła Boga poprzez śpiew i taniec, ale również osobiste rozmowy z ludźmi. Wszystkie te aktywności miały prowadzić do refleksji nad swoim życiem, przyjęcia Chrystusa i przemiany serca.

Reklama

Niedziela to finałowy dzień akcji „Bieszczady dla Jezusa”. Doskonałym momentem wyrażenia Bogu wdzięczności za owoce tego czasu i wszelkie otrzymane dary była Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, której przewodniczył abp Adam Szal. Zwieńczeniem akcji był zaprezentowany na deskach amfiteatru spektakl pt. Podróż, w którym aktorzy przedstawili historię Józefa, pokazując zarazem, że często złe doświadczenia są potrzebne, abyśmy „znów wszyscy mogli zasiąść za jednym stołem”. Po przedstawieniu odbył się koncert zespołu „Bankruci”, który był czasem uwielbienia Boga w jego hojnej dobroci i nieskończonej miłości względem każdego człowieka.

Wszystkie te aktywności miały prowadzić do refleksji nad swoim życiem, przyjęcia Chrystusa i przemiany serca.

Podziel się cytatem

Nie tylko dla wybranych

Trafnym podsumowaniem Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów są słowa arcybiskupa z niedzielnej homilii: – Ważne jest to, abyśmy mieli odwagę świadczyć […] , byśmy te nasze wysiłki ewangelizacyjne wspierali modlitwą i zapleczem duchowym. Byśmy w swoich działaniach ewangelizacyjnych nie zapominali o tym, że służymy, że naszym celem nie są zyski materialne, pozyskiwanie kogoś, ale pomoc w dotarciu do Pana Boga. To jest zadanie każdego z nas”. Każdy z nas wezwany jest do głoszenia Ewangelii. Nie tylko podczas czterodniowej akcji wakacyjnej, lecz każdego dnia, w środowiskach, w których żyjemy.

2020-08-12 08:36

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów 2016

Jak co roku ewangelizatorzy naszej archidiecezji zjechali się do Polańczyka, by pod okiem Matki Bożej Pięknej Miłości nieść Dobrą Nowinę w Bieszczadach. Tym razem, z uwagi na Światowe Dni Młodzieży, Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów odbyła się pod koniec sierpnia. Zwieńczeniem całej akcji była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem abp. Adama Szala. W akcji wzięło udział ponad 40 osób z różnych ruchów i wspólnot naszej diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela legnicka 5/2004

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

www.parafiastarybialcz.pl

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dawniej świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji - świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Św. Łukasz Ewangelista tak je opisuje: „Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, oczyszczeniu, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki” (Łk 2, 22-24).

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Dzień Życia Konsekrowanego

2023-02-03 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Często próbujemy Panu Bogu ofiarowywać różne rzeczy, ale najtrudniej jest Mu oddać siebie. Czasem jest tak, że tym więcej dajemy Bogu rzeczy, im trudniej nam jest oddać siebie. Jakbyśmy chcieli ten podstawowy deficyt zakryć wielością czynów, wielością spraw, ceną tych rzeczy. Potrafimy czynić wielkie fundacje i zdobywać się na wielkie ofiary. Pan dziś mówi do nas: nie to się liczy, liczy się to kim ty jesteś przede mną? Czy potrafisz mi dać siebie? – pytał abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję