Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ogród Wdzięczności

We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej został zainaugurowany pierwszy w Szczecinie Ogród Wdzięczności, który znajduje się w budynku Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 40/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Msza św.

kaplica

Kaplica Wieczystej Adoracji

Wiesław Podgórski

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

W ramach Ogrodu Wdzięczności abp Andrzej Dzięga poświęcił nową kaplicę adoracji w ciszy pw. św. Eliasza, a także DOM Maryi (skrót DOM oznacza: Dziewica Oblubienica Matka), jako miejsce spotkania i formacji. Kaplica adoracji wraz z DOMem mają osobne wejście z tyłu budynku seminaryjnego i są otwarte codziennie w godz. 6-23.

Miejsce szczególnej modlitwy

Powstanie Ogrodu Wdzięczności jest owocem Bożej łaski oraz wielu miesięcy pracy, modlitwy i cierpienia różnych osób. Kaplica adoracji Jezusa w ciszy wraz z DOMem to bardzo piękne miejsce, ozdobione m.in. scenami z życia św. Eliasza i z Nowego Testamentu autorstwa Bartosza Podgórskiego. Historia proroka niesie szczególne doświadczenie bliskości Boga, ale również momentów trudnych, paradoksów, depresji, objawienia Boga w „głosie zwyczajnej ciszy”. Sama adoracja otwiera na doświadczenie bezinteresowności, bycia przed Bogiem w całej prawdzie o sobie, w poczuciu bycia kochanym. Adoracja „integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem” – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Adoracja integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem.

Podziel się cytatem

By Jezus nie był sam

Reklama

Już dzisiaj wiele osób spontanicznie przychodzi do kaplicy adoracji na modlitwę. Taka forma jest zawsze możliwa i cenna, niemniej jednak bardzo zachęcamy do wpisywania się na stałą godzinę adoracji w tygodniu. W tym celu został stworzony specjalny grafik oraz system koordynatorów, którzy troszczą się o to, by Pan Jezus nie został nigdy sam w kaplicy.

Stała godzina adoracji to odpowiedź na wołanie Jezusa z Ogrodu Oliwnego: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (por. Mt 26, 40), a także wielka pomoc dla nas. Podejmujemy wiele aktywności i bardzo trudno jest nam dodać do nich jeszcze adorację (nawet raz w miesiącu). Gdy jednak wpiszemy ją na stałe do naszego rozkładu tygodnia, podobnie jak spotkania, siłownię, korepetycje, to się okaże, że jest to możliwe do wykonania.

Zobowiązanie do stałej godziny adoracji jest służbą wobec tych, którzy trafią do kaplicy tylko na chwilę. Stali adoratorzy są wspierani przez tzw. ratowników adoracyjnych, a całość systemu jest przemyślana tak, że znalezienie zastępstwa w sytuacji przeszkody czy wyjazdu nie stanowi większego problemu.

Zaproszenie do adoracji

Reklama

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym z wielkim poświęceniem w powstawanie Ogrodu Wdzięczności oraz wszystkim, którzy jeszcze przyczynią się do jego rozwoju. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego miejsca i gorąco zachęcamy do zapisywania się na swoją świętą godzinę adoracji. Jest to możliwe przez stronę internetową www.ogrodwdziecznosci.pl lub na miejscu, w kaplicy. Jest także dostępna specjalna aplikacja na telefon, dzięki której można na bieżąco obserwować grafik adoracji w kaplicy i przyjść szczególnie wtedy, gdy nie ma jeszcze zapisanych osób adorujących.

W kaplicy już dzisiaj bardzo odczuwa się obecność Boga i Maryi, Ogrodu Wdzięczności, która nieustannie wyśpiewuje hymn Magnificat dla Wszechmocnego, który uczynił Jej wielkie rzeczy.

2020-09-30 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sejmowa kaplica pełna skarbów

Kaplica sejmowa

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że ta malutka kaplica w Sejmie jest bardzo ważna dla losów Polski. – Wiem, że prawo stanowione jest złe, ale bez tego miejsca byłoby jeszcze gorsze – mówi Kazimierz Jaworski, senator poprzedniej kadencji.

CZYTAJ DALEJ

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę - już w drodze

2021-07-26 13:00

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Pielgrzymka 2021

ks. Maciej Świgoń /Gość Niedzielny

W ciągu 19 dni przejdą 640 km – najdłuższa polska pielgrzymka z Helu na Jasną Górę wyruszyła wczoraj na szlak. Jubileusz 40. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej jej uczestnicy będą świętować wyjątkowo: część z nich po dojściu na Jasna Górę wyruszy do Hiszpanii, by szlakiem Jakubowym dojść do Santiago de Compostela. Na trasę wyruszyło około 300 pielgrzymów.

Droga na Jasną Górę rozpoczęła się tradycyjnie 25 lipca o świcie w kościele Bożego Ciała na Helu. W codziennym programie będzie jutrznia, Msza Święta, modlitwa, konferencje w drodze oraz nocne czuwanie podczas apelu jasnogórskiego wraz z goszczącymi rodzinami. Pątnicy dziennie będą mieli do przebycia średnio 35 km.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Etiopii: jeszcze nie jest za późno na pokój

2021-07-30 19:03

[ TEMATY ]

biskupi

konflikt

Etiopia

Vatican News

Biskupi Etiopii wezwali do natychmiastowego zakończenia konfliktu w regionie Tigraj, który kosztował życie tysięcy ludzi. Od jego wybuchu osiem miesięcy temu około dwóch milionów osób zostało przesiedlonych, a ponad pięć milionów jest uzależnionych od pomocy żywnościowej. Episkopat zaapelował o otwarcie korytarzy pomocowych, które pozwolą na zażegnanie katastrofy humanitarnej spowodowanej wojną.

W czerwcu Rada Bezpieczeństwa ONZ ogłosiła, że Tigraj znajduje się w stanie klęski głodu. Każdego dnia ponad 400 tys. osób pozostaje tam bez żadnego posiłku, w tym 33 tys. dzieci. „Władze regionu mają obowiązek umożliwienia dostępu do pomocy humanitarnej. Współczucie nie wystarczy. Konieczna jest konkretna solidarność” – apelują biskupi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję