Reklama

Wybierajmy Chrystusa, a nie Antychrysta

Jako chrześcijanie mamy wiedzieć, jakie jest miejsce dla Chrystusa w naszym życiu i że został On z UE wyproszony, że nie ma tam dla Niego miejsca.

Gdy wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego z Niemiec Katarina Barley powiedziała o zagłodzeniu finansowym Polski i Węgier z powodu rzekomej niepraworządności, przypomniał mi się polski święty męczennik Maksymilian Kolbe, który wraz z innymi więźniami został zagłodzony w Auschwitz. Tym sposobem niemiecka europoseł dołączyła do kata obozu oświęcimskiego Karla Fritzscha, który skazał 10 polskich więźniów na śmierć głodową. Stał się on patronem wypowiedzi swojej rodaczki w 2020 r.

Po prawie 80 latach od śmierci o. Kolbego w bunkrze głodowym nie może być ponownej zgody na wprowadzanie hitlerowskich zasad, tym razem do Parlamentu Europejskiego. Trzeba być bardzo daleko od uczciwości i mieć źle uformowane sumienie, żeby wypowiedzieć takie słowa. Wpisują się one w spór cywilizacyjny, którego jesteśmy świadkami. W przypadku niektórych decyzji i narracji tzw. przedstawicieli Europejczyków można już powiedzieć, że nie jest to spór, ale prawdziwa wojna cywilizacyjna. Neomarksiści i masoni Europy oraz świata coraz śmielej i bezczelniej dokonują prześladowania wyznawców wielkiej cywilizacji chrześcijańskiej.

Przejawy tej arogancji obserwujemy już także w Polsce – polscy lewacy często zabierają głos w stylu ateistów europejskich. My, polscy katolicy, powinniśmy uświadomić sobie, w jakiej sytuacji się znajdujemy.

Prawie codziennie stajemy wobec wyboru: Chrystus czy Antychryst? Przede wszystkim ciągle jesteśmy kuszeni tzw. funduszami unijnymi, milionami euro... Szkoda, że w przestrzeni politycznej i medialnej pożądliwość pieniędzy unijnych stanowi jakby o dogmacie, iż musimy być niewolnikami Unii Europejskiej. Tymczasem jako chrześcijanie musimy wiedzieć, jakie jest miejsce dla Chrystusa w naszym życiu i że został On z UE wyproszony, że nie ma tam dla Niego miejsca.

Przerażenie budzą głosy niektórych profesorów na polskich uczelniach wyższych. Smutne jest to, że wierzący polscy profesorowie siedzą cicho i nawet obłudnie przyklaskują rodzimym ateistom. Dobrze zatem, że Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymuje znakomitego min. Przemysława Czarnka. Mam nadzieję, że społeczeństwo polskie będzie mu sprzyjać i i głośno go popierać. Mam także nadzieję, że polscy księża zauważą, iż spór cywilizacyjny, a raczej wojna cywilizacyjna trwa. Trzeba wzmocnić katolicką prasę, dziękować Bogu za Radio Maryja i TV Trwam. Poparcie dla tych mediów jest polską racją stanu! Jeżeli ich nie zagospodarujemy, jeżeli polscy katolicy i polscy duchowni się nie zmobilizują, to zaleje nas ateizm i bezbożnictwo, które rozpanoszyło się już w Europie. Zostanie zniszczony świat prawdy i wartości – LGBT-owcy już zaczynają wprowadzać swoje prawa.

Reklama

Nie można dopuścić do tego, żeby zwyciężyło to, co nienormalne i niemoralne. Musimy zdać sobie sprawę, że czas nagli. Nie możemy się ociągać.

Niemiecka europoseł chce nas zagłodzić fizycznie, a unijni oraz polscy lewacy chcą nas zniszczyć trucizną fałszywej propagandy bezbożnictwa i agresji przeciw temu, co normalne, ludzkie i zwyczajne...

2020-10-20 21:53

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Targi Wydawców Katolickich: przyznano nagrody Feniks

2022-09-29 13:52

[ TEMATY ]

Feniks

Biblista ks. prof. Roman Bartnicki nagrodzony został Nagrodą Główną Złotego FENIKSA 2022. Przyznano również FENIKSY Specjalne – m.in. dla bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, serii „Biblia Impulsy” pod redakcją naukową ks. dra hab. Janusza Wilka czy książki „Wiara zawsze mnie ratowała. Wspomnienia o kardynale Świątku” (Mińsk, Białoruś). Przyznano także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Ogłoszenie laureatów tych nagród, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, nastąpiło tuż po otwarciu XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się 29 września do 2 października w Warszawie.

Uroczysta gala wręczenia Nagród odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel


Książę niebieski, święty Michale,
Ty sprawy ludzkie kładziesz na szale;
W dzień sądu Boga na trybunale
Bądź mi patronem, święty Michale.

CZYTAJ DALEJ

Konferencja "Etos rycerski" w Przemyślu

2022-09-30 09:37

Izabela Fac

Uczestnicy konferencji

Uczestnicy konferencji

Gdy mówimy – rycerz, myślimy - Zbyszko z Bogdańca. To właśnie taki obraz rycerza mamy, kiedy pojawia się kwestia etosu rycerskiego. Czy w ogóle możemy mówić we współczesnym świecie o rycerzach i etosie rycerskim? Nad tym zastanawiano się podczas konferencji „Etos rycerski – czy to już tylko historia?”, zorganizowanej przez Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie 24 września 2022 r. w Przemyślu.

Sala Rycerska Centrum Hospicyjno - Opiekuńczego im. św. Łazarza z Jerozolimy BETANIA w Przemyślu idealnie wpisywała się w tematykę konferencji, nawiązując historycznie do wcześniejszych lokatorów budynku - 5 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz obecnego właściciela – stowarzyszenia odwołującego się do rycerskich tradycji zakonu lazarytów. „Etos rycerski – czy to już tylko historia?” - na to skłaniające do przemyśleń pytanie starało się odpowiedzieć i zachęcić do szerokiej dyskusji grono znakomitych wykładowców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję