Reklama

Wybierajmy Chrystusa, a nie Antychrysta

Jako chrześcijanie mamy wiedzieć, jakie jest miejsce dla Chrystusa w naszym życiu i że został On z UE wyproszony, że nie ma tam dla Niego miejsca.

Gdy wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego z Niemiec Katarina Barley powiedziała o zagłodzeniu finansowym Polski i Węgier z powodu rzekomej niepraworządności, przypomniał mi się polski święty męczennik Maksymilian Kolbe, który wraz z innymi więźniami został zagłodzony w Auschwitz. Tym sposobem niemiecka europoseł dołączyła do kata obozu oświęcimskiego Karla Fritzscha, który skazał 10 polskich więźniów na śmierć głodową. Stał się on patronem wypowiedzi swojej rodaczki w 2020 r.

Po prawie 80 latach od śmierci o. Kolbego w bunkrze głodowym nie może być ponownej zgody na wprowadzanie hitlerowskich zasad, tym razem do Parlamentu Europejskiego. Trzeba być bardzo daleko od uczciwości i mieć źle uformowane sumienie, żeby wypowiedzieć takie słowa. Wpisują się one w spór cywilizacyjny, którego jesteśmy świadkami. W przypadku niektórych decyzji i narracji tzw. przedstawicieli Europejczyków można już powiedzieć, że nie jest to spór, ale prawdziwa wojna cywilizacyjna. Neomarksiści i masoni Europy oraz świata coraz śmielej i bezczelniej dokonują prześladowania wyznawców wielkiej cywilizacji chrześcijańskiej.

Przejawy tej arogancji obserwujemy już także w Polsce – polscy lewacy często zabierają głos w stylu ateistów europejskich. My, polscy katolicy, powinniśmy uświadomić sobie, w jakiej sytuacji się znajdujemy.

Prawie codziennie stajemy wobec wyboru: Chrystus czy Antychryst? Przede wszystkim ciągle jesteśmy kuszeni tzw. funduszami unijnymi, milionami euro... Szkoda, że w przestrzeni politycznej i medialnej pożądliwość pieniędzy unijnych stanowi jakby o dogmacie, iż musimy być niewolnikami Unii Europejskiej. Tymczasem jako chrześcijanie musimy wiedzieć, jakie jest miejsce dla Chrystusa w naszym życiu i że został On z UE wyproszony, że nie ma tam dla Niego miejsca.

Przerażenie budzą głosy niektórych profesorów na polskich uczelniach wyższych. Smutne jest to, że wierzący polscy profesorowie siedzą cicho i nawet obłudnie przyklaskują rodzimym ateistom. Dobrze zatem, że Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymuje znakomitego min. Przemysława Czarnka. Mam nadzieję, że społeczeństwo polskie będzie mu sprzyjać i i głośno go popierać. Mam także nadzieję, że polscy księża zauważą, iż spór cywilizacyjny, a raczej wojna cywilizacyjna trwa. Trzeba wzmocnić katolicką prasę, dziękować Bogu za Radio Maryja i TV Trwam. Poparcie dla tych mediów jest polską racją stanu! Jeżeli ich nie zagospodarujemy, jeżeli polscy katolicy i polscy duchowni się nie zmobilizują, to zaleje nas ateizm i bezbożnictwo, które rozpanoszyło się już w Europie. Zostanie zniszczony świat prawdy i wartości – LGBT-owcy już zaczynają wprowadzać swoje prawa.

Reklama

Nie można dopuścić do tego, żeby zwyciężyło to, co nienormalne i niemoralne. Musimy zdać sobie sprawę, że czas nagli. Nie możemy się ociągać.

Niemiecka europoseł chce nas zagłodzić fizycznie, a unijni oraz polscy lewacy chcą nas zniszczyć trucizną fałszywej propagandy bezbożnictwa i agresji przeciw temu, co normalne, ludzkie i zwyczajne...

2020-10-20 21:53

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych

2022-09-23 20:11

[ TEMATY ]

zmarły

aktor

PAP/Jakub Kamiński

Franciszek Pieczka. Wybitny aktor teatralny i filmowy.

Franciszek Pieczka. Wybitny aktor teatralny i filmowy.

W wieku 94 lat zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów i odtwórca ról w filmach "Żywot Mateusza" i "Austeria" i niezapomniany Gustlik z serialu "Czterej pancerni i pies". Informację przekazało Radio dla Ciebie.

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 r. w Godowie na Górnym Śląsku. Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie uzyskał w 1954 r. Pierwsze kroki jako aktor stawiał na scenach teatrów m.in. Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze i Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

CZYTAJ DALEJ

Spacer po genealogii. Rodzina Ojca Pio

2022-09-22 21:05

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Krakowska

Pod koniec XIX wieku w murach małego włoskiego miasteczka przyszło na świat dziecko, które dzięki szczególnym darom łaski znane jest na całym świecie. To właśnie jemu Pietrelcina zawdzięcza swoją sławę.

W Pietrelcinie

CZYTAJ DALEJ

Włochy: biskupi przeznaczyli jedną miesięczną pensję na pomoc księżom

2022-09-24 17:36

[ TEMATY ]

Włochy

Karol Porwich/Niedziela

Członkowie Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej przekazują swoje miesięczne wynagrodzenie na pomoc księżom w ich kraju. Według deklaracji końcowej z niedawnego spotkania w Materze, pieniądze trafią do Centralnego Instytutu Wspierania Duchowieństwa i są przeznaczone na pracę duszpasterską księży diecezjalnych.

Członkowie Rady zaapelowali też do wszystkich biskupów o podjęcie podobnej decyzji. Podkreślili, że jest to „mały znak solidarności” z księżmi, którzy, jak wielu innych, muszą żyć ze skutkami inflacji i wzrostu cen energii. Biskupi planują też nowe przeliczenie uposażenia dla księży w nadchodzącym roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję