Reklama

Aspekty

Szkolenia on-line

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zorganizowało szkolenia przygotowujące kandydatów do listopadowych przyrzeczeń.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 44/2020, str. I

[ TEMATY ]

KSM

pandemia

on‑line

Karolina Krasowska

Jakub i Julia zachęcają do wzięcia udziału w szkoleniach KSM

Jakub i Julia zachęcają do wzięcia udziału w szkoleniach KSM

Tegoroczne szkolenia ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią obostrzenia odbyły się w formie on-line w dniach od 22 do 24 października. – W związku z obostrzeniami związanymi z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, postanowiliśmy przygotować kandydatów, którzy chcą zostać członkami KSM, do przyrzeczeń, ale tym razem w formie on-line. Spotykamy się w sieci w ciągu trzech dni, a nasze spotkania trwają po półtorej godziny. Podczas szkoleń tłumaczymy kandydatom, czym jest stowarzyszenie, jakie ma zasady i jak wygląda „od środka”. Mówimy również o samych przyrzeczeniach i o tym, jak taka uroczystość wygląda – mówi Jakub Kusiowski, prezes KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Reklama

Kandydaci do KSM składają przyrzeczenia co roku w święto Chrystusa Króla. – W tym roku planujemy złożyć przyrzeczenia razem z naszym biskupem dzień wcześniej podczas wieczornej Mszy św. Jednak nie wiemy jeszcze dokładnie, jak to będzie, ponieważ cała Polska znajduje się w czerwonej strefie epidemicznej. Mamy nadzieję, że się wszystko uda – dodaje Jakub Kusiowski.

Oprócz szkolenia on-line przyszłych kandydatów, KSM prowadzi jeszcze inne, które odbywają się w formie elektronicznej. Uczestniczy w nich Julia Kowalska. – Uczestniczę w szkoleniu dziennikarskim oraz w szkoleniu dotyczącym pisania projektów. Planuję też uczestnictwo w szkoleniu dotyczącym pozyskiwania 1% z podatku. Uczestnictwo w szkoleniach daje potrzebną wiedzę i poszerza moje perspektywy na przyszłość.

Często młodzież chce mieć wszystko na już, na teraz, natomiast ważne jest to, żeby inwestować w siebie i myśleć o tym, co będzie w przyszłości. Warto poświęcić ten czas i skorzystać z okazji, bo być może w przyszłości już się nie powtórzy – mówi Julia Kowalska.

2020-10-28 10:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz 25-lecia reaktywacji KSM

Niedziela wrocławska 43/2015, str. 3

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Poczty sztandarowe regionalnych KSM-ów

Poczty sztandarowe regionalnych KSM-ów

Ćwierć wieku temu znów rozwinięto sztandary z godłem KSM, a wezwanie do służby „przez cnotę, naukę i pracę” rozbrzmiało w murach kościołów. Zarząd Archidiecezji KSM i przedstawiciele jego wrocławskich sekcji uczestniczyli w ogólnopolskim jubileuszu reaktywacji KSM.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję