Reklama

Kościół

#NieStrajkuje – jestem za życiem

Masowość przetaczającego się przez kraj strajku kobiet może sprawiać wrażenie, że hasła wykrzykiwane podczas tych manifestacji i spacerów są głosem większości polskich kobiet. Nic bardziej mylnego.

Odpowiedzią na pełne wulgarności i agresji uliczne protesty jest akcja polskich internautek, które postanowiły opowiedzieć się po stronie życia – #NieStrajkuje. „Głos feministek NIE JEST głosem wszystkich Polek” – można przeczytać w opisie inicjatywy. Do akcji przyłączyło się wielu popierających ją mężczyzn, a jej hasztag znajduje się obecnie na pierwszym miejscu trendów na polskim Twitterze. Głosy na #NieStrajkuje można liczyć już w tysiącach, a wiele osób opatruje swoje wpisy dodatkowymi hasztagami, takimi jak: #Pro-life, #BabiesLivesMatter, #niewmoimimieniu, #miloscponadwszystko. W akcji wzięły już udział m.in. dziennikarki: Marta Piasecka z TVP, Ewa Hołdyńska z portalu wPolityce.pl oraz posłanka Anna Siarkowska.

Nie zgadzam się

Nie bez znaczenia dla inicjatorów akcji jest rosnąca agresja uczestników strajku kobiet. Marta Piasecka, dziennikarka i prezenterka, a prywatnie mama dwóch córeczek, napisała: „Przyłączam się do akcji #NieStrajkuje, bo nie zgadzam się na: lincz kobiet i ich rodzin, które są za życiem, obrażanie niepełnosprawnych, dewastowanie kościołów, zastraszanie wiernych, odbieranie życzeń śmierci itp. od protestujących, występowanie w moim imieniu przez #StrajkKobiet”.

Reklama

– Solidaryzuję się z tymi wszystkimi kobietami, które nie godzą się na ataki na kościoły i pomniki w imię rzekomej walki o ich prawa – podkreśliła jedna z użytkowniczek Twittera, @ja_kaczusia. – Solidaryzuję się z wszystkimi kobietami, które usłyszały: żebyś urodziła potworka; żeby twoje dziecko umarło w męczarniach po urodzeniu; żeby twoje dziecko zdechło; żeby cię zgwałcili – wszystko dlatego, że są za życiem. Z uśmiechem na ustach, zawsze #prolife – napisała Zuzanna Trela.

Są nas tysiące – dołącz

Pomysłów na wpisy jest tyle, ile kobiet, które przyłączają się do tej akcji. Może to uczynić każda kobieta, która ma inne zdanie niż te uczestniczące w strajku kobiet i nie zgadza się na brak szacunku wobec wartości, które wyznaje. Każda kobieta, która opowiada się za każdym życiem i chce bronić życia najbardziej bezbronnego. „Panowie, też możecie pomóc” – apeluje na Twitterze Marta Piasecka.

Jak dołączyć do akcji? „Na wewnętrznej stronie dłoni namaluj małego człowieka, zrób zdjęcie – może być z widoczną twarzą, by uwiarygodnić przekaz – i napisz, dlaczego nie popierasz protestów. Pokażmy, że są nas tysiące. Odwagi” – głosi krótka instrukcja. Korzysta z niej coraz więcej osób, przede wszystkim kobiet, ale nie brak też męskich głosów opowiadających się za życiem. Wpisy mówią same za siebie, nie wymagają komentarza.

Kocham – nie zabijam

Reklama

– To nie jest mój protest, bo jestem człowiekiem, a nie potworem, bo mam sumienie i serce, bo życie to dar, bo nie jestem karykaturą kobiety i nie umiem pisać tak idiotycznych haseł na kartonach. Nie strajkuję. One mnie nie reprezentują – napisała Jula. – Nie strajkuję, bo kocham życie – dzieli się Maja Drzewiecka.

– Nie strajkuję, bo prawo do zabijania nie jest prawem żadnego człowieka. Życie ludzkie jest dla mnie najwyższą wartością, jest darem od Boga – napisała Niezłomna. – Kocham i szanuję życie, a oszalałe aborcjonistki nie są dla mnie żadnym życiowym wyznacznikiem.

– Nosiłam pod sercem śmiertelnie chore dziecko. Trzymałam na dłoni 12-tygodniowy płód, wyglądający jak mały człowiek. To nie był zlepek komórek. Nie wierzcie w te bzdury – dzieli się inna internautka.

Jestem świadoma – nie zabijam

Piekłem kobiet nie jest urodzenie chorego dziecka, jak dowodzą uczestniczki strajku kobiet, tym piekłem jest aborcja. Wskazuje na to wyraźnie jeden z męskich głosów na hasztagu akcji. – Moja stanowczość wobec aborcji i to, że #NieStrajkuje wynika z tego, że staram się być głosem kobiet, które po nocach płaczą nad tym, co zrobiły, i chcą wykrzyczeć światu: Nie idźcie tą drogą! Proces duchowego i psychicznego uzdrowienia trwa długo – podkreśla ks. Janusz Chyła. Historie wielu kobiet, które podzieliły się po latach swymi doświadczeniami, potwierdzają, że często kobieta dopiero po czasie rozumie, co zrobiła, zastanawia się, jak mogła zabić. Dlatego dziś wiele z nich uważa, że legalizacja aborcji spowoduje, iż kobiety będą poddawane presji – bo jesteś za młoda, nie skończyłaś studiów, bo twój partner nie ten, co trzeba – ale ze skutkami tej decyzji będą musiały iść przez życie same.

Chcę być wolna – nie zabijam

– Jestem KOBIETĄ, kocham WOLNOŚĆ i dlatego #NieStrajkuje, ponieważ jeśli chodzi o świętość życia, nie możemy mówić o żadnych kompromisach! – mówi Karolina Sadko. – Trisomia któregoś chromosomu nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z CZŁOWIEKIEM! Prawdziwym celem feministek jest aborcja „na życzenie”.

Kolejna użytkowniczka dodaje:

– #NieStrajkuje, bo decydując się na dziecko, jestem ŚWIADOMA możliwości wystąpienia choroby. Przyjmę je z miłością i troską, bez względu na stan zdrowia i ilość chromosomów. Wybór jest przed, a nie po...

Do akcji dołączyły też panie z Bractwa Małych Stópek, które łączy idea obrony wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Jak napisały na Facebooku: „Każde życie ma znaczenie, bo życie jest od poczęcia, bo każdy jest ważny, bo miłość jest większa niż strach, bo miłość to nie wybór, po prostu JEST”.

– Pokażmy, że my, kobiety, matki, córki, jesteśmy pro-life. Tamte krzykliwe wulgarne panie nas nie reprezentują! – napisała posłanka Anna Siarkowska. – Ubieramy się na jasno, malujemy znaczek, robimy zdjęcie, wrzucamy i nominujemy. Do dzieła!

2020-11-10 10:07

Ocena: +31 -10

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: życie jest święte i należy do Boga

[ TEMATY ]

życie

służba zdrowia

chorzy

papież Franciszek

Vatican Media

Papież Franciszek

Papież Franciszek

„Wasz profesjonalizm, ożywiany chrześcijańską miłością, jest najlepszą formą służby wobec podstawowego prawa człowieka, jakim jest prawo do życia” – napisał Papież Franciszek zwracając się do pracowników służby zdrowia w orędziu na 28. Światowy Dzień Chorego. Podkreśla w nim ponadto solidarność Jezusa z ludzkością, która dotknięta jest smutkiem i cierpieniem. Przywołuje aktualność Jego słów: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28).

Ojciec Święty przypomina osobom przeżywającym przygnębienie z powodu swojej sytuacji słabości i bólu, że Jezus Chrystus nie narzuca przepisów prawa, ale oferuje swoje miłosierdzie, czyli samego siebie, jako odnawiającą moc. Papież zwraca uwagę na potrzebę osobistego podejścia do chorego, objęcie opieką całego człowieka, nie tylko jego ciała.

CZYTAJ DALEJ

Prof. Valerio Marinelli opowiada o bilokacjach Natuzzy Evolo

2021-06-16 09:27

[ TEMATY ]

mistycy

Włodzimierz Rędzioch

Natuzza Evolo

Natuzza Evolo

Natuzza Evolo to jedna z największych mistyczek naszych czasów - miała wizje Jezusa, Maryi i świętych, rozmawiała z aniołami stróżami, spotkała dusze zmarłych, miała stygmaty i dar bilokacji. Jej głównym biografem jest prof. Valerio Marinelli, naukowiec, fizyk, który opublikował już wiele książek na temat kalabryjskiej mistyczki.

W przeddzień jedenastej rocznicy śmierci Natuzzy (1 listopada 2020 r.) prof. Marinelli wydał swoją nową książkę poświęconą bilokacjom mistyczki, zjawisku, które zawsze go fascynowało. Opisał w niej 300 przypadków tego zjawiska. Oto nasza rozmowa o jego dziele.

CZYTAJ DALEJ

Papież spotkał się z ofiarą pedofilii z Chile

2021-06-20 15:41

[ TEMATY ]

Franciszek

ofiary pedofilii

twitter.com/jccruzchellew

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii z Chile Juanem Carlosem Cruzem, którego powołał niedawno w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. O tym spotkaniu Cruz poinformował w niedzielę na Twitterze, zamieszczając też zdjęcia.

Juan Carlos Cruz, który jest dziennikarzem i pisarzem, ujawnił przed kilkoma laty skandal pedofilii w Kościele w Chile.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję