Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Barwny papież

Wymiary – 120 cm na 135 cm. Tyle mierzy kolorowanka dedykowana św. Janowi Pawłowi II, której pomysłodawcą jest firma Ruah z Czańca.

Niedziela bielsko-żywiecka 48/2020, str. IV

[ TEMATY ]

sztuka

św. Jan Paweł II

Ruah

Kolorowanka z Papieżem Polakiem

Kolorowanka z Papieżem Polakiem

Dzięki niej można prześledzić zarówno dzieciństwo, młodość, jak i całe powołanie kapłańskie Karola Wojtyły. Papieska kolorowanka rozpoczyna całą serię wydawniczą „Śladami Świętych”, która w ciekawy i barwny sposób przybliży sylwetki osób kanonizowanych przez Kościół Katolicki.

– Treść kolorowanki jest nawiązaniem do życiorysów świętych, które są dostępne na naszej stronie internetowej. Zawarte tam informacje mogą pomóc rodzicom w mówieniu dzieciom o świętości, a katechetom w ciekawym przygotowaniu lekcji religii – mówi Kamila Drzewiecka, prezes fundacji Podaruj Radość i szefowa firmy Ruah.

Reklama

Papieska kolorowanka trafia do odbiorcy w formie rulonu. Na jej wyposażeniu znajdują się cztery wlepki, które stabilizują ją na podłodze. To sprawia, że kilkoro dzieci może równocześnie brać udział w zamalowywaniu całości. – Kolorowanka dobrze sprawdza się na spotkaniu rodzinnym oraz na lekcji. Jej zaletą jest to, że angażuje wiele osób – podkreśla K. Drzewiecka.

Swój chrzest bojowy kolorowanka przeszła na letnich warsztatach rodzinnych w Węgierskiej Górce, w których wzięły udział dzieci rodziców uczestniczących w rekolekcjach wspólnoty „Pójdź za Mną”. W szczególny sposób dedykowana jest ona przedszkolakom oraz uczniom klas I-III szkoły podstawowej.

– W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, więc nawet nie podlegało dyskusji, kto zainauguruje naszą serię wydawniczą – zaznacza K. Drzewicka. Papieska kolorowanka ilustruje miejsca i zdarzenia związane z osobą Ojca Świętego. Jest na niej m.in.: kościół w Wadowicach, w Krakowie, zarys Włoch, szpitalny epizod związany z zamachem, finał konklawe oraz symbole: Akcji Katolickiej, Światowych Dni Młodzieży i zarys rodziny, której papież patronuje. Na kolorowance zachowana jest chronologia zdarzeń. Kierunek historii wyznaczają ślady małych stóp. Efekt końcowy to autorskie dzieło Barbary Biegun, wiceprezes Ruah.

Reklama

Inną propozycją czanieckiej firmy jest kolorowanka o tematyce adwentowej. W jej centralnym miejscu znajduje się szopka, do której prowadzą zindywidualizowane drogi bohaterów Bożego Narodzenia: Maryi, Józefa, Mędrców ze Wschodu, Józefa, Heroda i pasterzy (każda postać to oddzielna opowieść). Kolorowankę w cenie 29 zł można zamówić na internetowej stronie Ruah (w pakiecie taniej). Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymują przy zakupie 10-procentowy rabat, który łączy się z innymi promocjami. Do tego mieszkańcy Czańca, Kobiernic, Bujakowa, Kóz i Bielska-Białej mogą liczyć na bezpłatną dostawę zamówienia.

Na przyszły rok Ruah planuje wydać kolorowanki ze św. Ritą i św. Franciszkiem, a w okolicach Środy Popielcowej wersję o Wielkanocy. – Idziemy dwutorowo. Będziemy starać się przez kolorowanki promować świętych, a także wpisywać się w aktualnie przypadające wydarzenia roku liturgicznego. Mamy też na celu stworzenie bazy on-line „strefa Ruah”, gdzie cyklicznie dodawane będą nowe rzeczy, m.in. biografie i konspekty lekcyjne – zapowiada K. Drzewiecka.

2020-11-25 11:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wadowice/ Para prezydencka złożyła kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Wadowice

Andrzej Duda

św. Jan Paweł II

100‑lecie urodzin Jana Pawła II

źródło: prezydent.pl

Wadowice. Para Prezydencka składa kwiaty przy pomniku Papieża Polaka

Wadowice. Para Prezydencka składa kwiaty przy pomniku Papieża Polaka

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli w poniedziałek wieniec z biało-czerwonych kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II na wadowickim rynku. Para prezydencka odwiedziła rodzinne miasto papieża w setną rocznicę jego urodzin.

Prezydent z pierwszą damą w poniedziałek zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, zajmujące kamienicę, w której 18 maja 1920 r. przyszedł na świat Karol Wojtyła.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Infomacje dla duchowych pielgrzymów 41. PPW

2021-07-29 11:21

Adobe Stock

Spośród wszystkich grup pielgrzymkowych, najliczniejszą stanowi gr. XVI. Są to pielgrzymi duchowi, którzy swoją modlitwą, postem i ofiarą wspierają pątników zmierzających na Jasną Górę.

Od wielu lat, w trosce o dobro pielgrzymów duchowych, przygotowywany jest specjalny przewodnik. Zawiera on rozważania na każdy dzień. Jest także pomocą w modlitwie różańcowej, koronce do Bożego Miłosierdzia czy wieczornym rachunku sumienia.  

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję