Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 50/2020, str. 9

Świąteczny koncert z Jasnej Góry

Na początku grudnia w jasnogórskiej bazylice odbyło się nagranie do wyjątkowego koncertu kolęd „Gdy się Chrystus rodzi”, który zostanie pokazany w TVP 1 w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 17.00.

Podczas koncertu wystąpią znani polscy artyści, m.in.: Olga Szomańska, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Kasia Moś, Piotr Kupicha, Golec uOrkiestra, Pectus, Halina Mlynkowa oraz Kasia Cerekwicka. Zagra orkiestra pod kierunkiem Grzegorza Urbana, kierownika muzycznego koncertu, a muzykom będzie towarzyszyć chór Gospel Rain. Reżyserem koncertu jest Beata Szymańska-Masny. Koncert prowadzą Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski.

Kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak powiedział, że to ogromna radość, iż po raz kolejny przesłanie o Narodzeniu Pańskim popłynie z Jasnej Góry:

– Chcemy, żeby przesłanie pełne radości, życia, które się rodzi, gościło w polskich domach, że Jezus rodzi się w Betlejem i chce urodzić się w sercu każdego z nas.

Artyści zgodnie podkreślają, że będzie to koncert pełen nadziei na trudny czas.

– Taki koncert jest zawsze wyjątkowy, bo jest w Wigilię, czyli wtedy, kiedy wszyscy przygotowują wieczerzę wigilijną albo zasiadają już do stołu. Wtedy jest takie poczucie wspólnoty, jakie niosą święta Bożego Narodzenia, a tego w tym roku będzie nam szczególnie brakowało – powiedziała Małgorzata Kożuchowska. – Pewnie nie będziemy mogli się spotkać z tymi wszystkimi, z którymi chcielibyśmy się spotkać, osobiście złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem, tylko zrobimy to za pomocą elektroniki, telefonów oraz telewizji.

– Czas mamy bardzo trudny – podkreślił Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. – Jeżeli tak się zdarzy, że jedna czy kilka osób będą w tym dniu samotne, to dzięki temu koncertowi mają się takie nie czuć, bo my, ludzie sceny, kochamy śpiewać kolędy i będziemy się starali być w każdym domu właśnie ze śpiewem na ustach i z rozśpiewanymi sercami.

Reklama

Moje życie dla Boga

Na Mszy św. odprawionej w ramach Pielgrzymki Dziewic i Wdów Konsekrowanych spotkały się nieliczne przedstawicielki tej drogi powołania, a ok. 300 osób łączyło się za pośrednictwem transmisji on-line.

Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj, referent ds. formacji stanu dziewic w tej diecezji. – Wbrew wszystkiemu, zainteresowanie tą formą życia nie maleje, przeciwnie – wzrasta – podkreślił biskup. – Podejmują one szereg inicjatyw na rzecz ludzi, którzy potrzebują wsparcia. Włączają się we wszelkie inicjatywy w parafiach, ewangelizują środowiska pracy, są zaangażowane w ruchach i wspólnotach modlitewnych – powiedział bp Okroj.

Dziewice i wdowy konsekrowane zobowiązują się do życia w czystości, służąc Bogu w codzienności, w pracy, w miejscu, gdzie mieszkają, wśród osób, które spotykają każdego dnia. W Polsce indywidualne życie konsekrowane prowadzi 340 dziewic i ponad 360 wdów.

Kościół na misjach on-line

Pod hasłem „Poślij mnie” odbyły się sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej. Modlitwa miała na celu budzenie świadomości misyjnej wśród wiernych Kościoła katolickiego. W tym roku w wydarzeniu można było uczestniczyć on-line, przez media społecznościowe Papieskich Dzieł Misyjnych. Na Jasnej Górze odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Atłasa, dyrektora krajowego PDM, który także przewodniczył modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

2020-12-09 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W „Godzinie łaski” 8 grudnia możesz uprosić wszystko. Będą transmisje online

[ TEMATY ]

objawienia

Godzina łaski

Monika Jaworska

Pierwsze nabożeństwo Godziny łaski w Pogórzu.

Pierwsze nabożeństwo Godziny łaski w Pogórzu.

Czym jest Godzina łaski? W objawieniu pielęgniarce Pierinie Gilli z Włoch (8 grudnia 1947 r.) Maryja powiedziała, że w dniu 8 grudnia w południe będzie miała miejsce „Godzina łaski” dla całego świata i w tej godzinie Bóg ześle łaski modlącym się. Maryja prosiła, aby ta Godzina była praktykowana na całym świecie.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia wiąże się też z nabożeństwem „Godziny łaski”, które odbywa się w godz. 12-13.

CZYTAJ DALEJ

Otwarcie nowego skrzydła SOSW nr 10 we Wrocławiu

2022-12-07 15:48

Ilona Baran

7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami - to wszystko znajduje się w rozbudowanym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul Parkowej.

Dziś świętujemy dobro, którym chcemy się dzielić. Dobro to płynie od człowieka do człowieka. Kiedy nim się dzielimy, ono staje się jeszcze bardziej naszym udziałem - mówił bp Maciej Małyga, a następnie pobłogosławił nową część SOSW oraz cały personel.

CZYTAJ DALEJ

Poznań/ Rozprawa apelacyjna od wyroku ws. Marka M. oskarżonego o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego

2022-12-08 07:19

[ TEMATY ]

sąd

Adobe.Stock.pl

W czwartek Sąd Okręgowy w Poznaniu ma rozpoznać apelację prokuratury od wyroku w sprawie Marka M., oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Jędraszewskiego. W czerwcu tego roku sąd rejonowy uniewinnił mężczyznę.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która skierowała do sądu apelację w tej sprawie, domaga się uchylenia wyroku wydanego przez sąd rejonowy oraz przekazania sprawy sądowi do ponownego rozpoznania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję