Reklama

Niedziela Kielecka

Wybrali drogę czystości

O tym, że na ruch w kierunku czystego serca każdy czas jest dobry oraz że idea RCS jest szersza niż wspólnota – przekonuje ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny moderator RCS.

Niedziela kielecka 50/2020, str. VI

[ TEMATY ]

bł. Karolina Kozkówna

T.D.

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Modlitwa we wspomnienie św. Karoliny Kózkówny

Ruch rozwija się w diecezji kieleckiej: przybywa moderatorów, otwiera się nowe rejony. – Gdy się was słucha, to brzmi to wszystko jak szaleństwo, jak bardzo odważne szaleństwo – mówił do młodych ludzi ks. Mirosław Cisowski, przewodnicząc Mszy św. w dniu bł. Karoliny Kózkówny, patronki ruchu – zestawiając ich zdecydowane postawienie na czystość z preferencjami dzisiejszego świata, świata młodych ludzi.

Ruch Czystych Serc – co to jest?

Członkowie ruchu, wbrew współczesnej mentalności świata, podejmują trud życia wiarą zgodnie z Ewangelią oraz nauczaniem Kościoła katolickiego, ze szczególnym uwzględnieniem teologii ciała s´w. Jana Pawła II. Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga. RCS gromadzi ludzi, dla których czystość to styl życia. Dla niektórych to nowa jakość, inni przez współpracę z łaską Bożą zachowali czystość do ślubu. RCS to ludzie, którzy z Bogiem chcą budować wszelkie relacje międzyludzkie, w tym relację małżeńską.

Reklama

Ks. Dariusz Węgrzyn tłumaczy: – RCS troszczy się o Chrystusa w życiu – bo kiedy człowiek zawalczy o Chrystusa, o zjednoczenie z nim w sakramentach, wtedy przychodzi czystość. Serce musi być z Jezusem. Jeśli potrafimy we wspólnocie zatroszczyć się o Eucharystię, przystępujemy do spowiedzi, adorujemy Jezusa, to pozwolimy, by On zwyciężał w nas. Dlatego tak ważna jest codzienna modlitwa zawierzenia RCS. Jej treść jest zarazem programem życia dla ludzi poszukujących życia w czystości.

Ruch łączy ludzi, w których pragnienie czystości jest tak silne, że kieruje ich w stronę Boga.

Podziel się cytatem

Trochę danych

Centrum diecezjalne RCS znajduje się przy kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, gdzie w ramach duszpasterstwa akademickiego jest możliwość formacji intelektualno-duchowej. Członkowie składają przyrzeczenia o niepodejmowaniu współżycia seksualnego do momentu zawarcia sakramentalnego małżeństwa, prosząc Boga o dar czystych serc i wytrwania. Modlą się również o dar czystości dla małżonków, aby byli otwarci na dar życia i wolni od grzechów, które niszczą jedność małżeńską oraz świętość i wartość aktu małżeńskiego.

Spotkania przy CD WESOŁA54 odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 (Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu). Spotkania formacyjne to każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz 19.15 (obecnie również online). Ostatnio podobne spotkania odbywają się w Busku-Zdroju.

Informacje: https://rcs.org.pl/kielce/  oraz na profilu www.facebook.com/rcskielce Dane kontaktowe: e-mail: kielce.rcs@gmail.com

2020-12-09 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobra Przyjaciółka

18 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mimo upływu wielu lat wciąż jest wzorem i inspiracją dla młodych ludzi. O błogosławionej mówią członkowie KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz ks. Marcin Bobowicz, asystent kościelny stowarzyszenia

KAMIL KRASOWSKI: – Kim jest dla Was bł. Karolina?

CZYTAJ DALEJ

Zimbabwe: niezaszczepieni nie mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych

2021-09-16 14:07

[ TEMATY ]

Zimbabwe

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Władze Zimbabwe zezwoliły ma ponowne otwarcie kościołów. Jednak w obrzędach religijnych uczestniczyć mogą jedynie ci wierni, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Decyzja rządu ma na celu skłonienie obywateli do przyjmowania szczepionki. Dotychczas obowiązkiem szczepień objęto urzędników i nauczycieli. Szczepienie konieczne jest również, aby móc sprzedawać na targu, korzystać z sal sportowych, pójść do restauracji i zdawać egzaminy na uczelni.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję