Reklama

Niedziela Legnicka

Nie pozwólmy zniszczyć autorytetu

Apel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do rodzin i ludzi dobrej woli w obronie św. Jana Pawła II i dziedzictwa narodowego pokoleń.

Niedziela legnicka 51/2020, str. IV

Alm.pl

Apelujemy do rodzin i wszystkich ludzi dobrej woli o obronę dobrego imienia św. Jana Pawła II i prawdy o świętości jego życia. Papież rodziny w swoim nauczaniu stale przypominał o potrzebie budowania relacji osobowej z Bogiem i bliźnimi, o potrzebie solidarności i odpowiedzialności każdego człowieka za własny rozwój oraz nawoływał do poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności ludzkiej. Zachęcał do budowania cywilizacji życia, opartej na Bożym porządku. Św. Jan Paweł II wzywał państwa należące do różnych systemów politycznych do poszanowania pokoju, wolności osobistej ludzi, swobody wyznawania religii oraz praw rodzin, do zagwarantowania suwerenności państw i odrzucenia antykultury, totalitaryzmu politycznego oraz obyczajowego. Mieszkańców 132 krajów i 900 miejscowości, do których pielgrzymował, przestrzegał przed demoralizacją, postępującą laicyzacją, niszczeniem tradycyjnej rodziny, konsumpcjonizmem, hedonizmem, egoizmem, przed ukierunkowaniem człowieka na samoograniczenie swojego rozwoju przez zaspokajanie popędów.

Zachęcał do budowania cywilizacji życia opartej na Bożym porządku.

W trudnym czasie przemian ustrojowych, wielkim moralnym wsparciem dla diecezjan, przyjętym z wdzięcznością, okazało się modlitewne spotkanie z papieżem w Legnicy w 1997 r., ukoronowanie przez niego obrazu Matki Bożej Łaskawej, wygłoszenie homilii, wskazującej na złe konsekwencje wyboru cywilizacji śmierci i błogosławieństwo po opowiedzeniu się po stronie życia, sumienia, prawości.

Reklama

Wpływ św. Jana Pawła II – zarówno za życia, jak i po śmierci – na poszczególne osoby i narody, wyzwalające się z lęku oraz spod panowania państw i systemów totalitarnych, jego zasługi w pobudzaniu ludzi do szukania Boga i prawdy o świecie, odkrywaniu celu życia w Dobrej Nowinie Jezusa Chrystusa, a także jego bezkompromisowa obrona małżeństwa i rodziny jako fundamentu społeczeństwa, powodowały w środowiskach wrogich Kościołowi chęć fizycznego zniszczenia go, poprzez zbrodniczy zamach już u progu jego posługi papieskiej.

Obecnie natomiast, przez rozsiewanie kłamstw, próbuje się niszczyć jego wizerunek i kalać pamięć o nim. Stanowi to element strategii prowadzonej przez zwolenników neomarksistowskiej rewolucji kulturowej. Odzieranie świętego z godności i szacunku ma zmniejszyć jego oddziaływanie na społeczeństwo, zwłaszcza na ludzi młodego pokolenia.

Obecnie, przez rozsiewanie kłamstw, próbuje się niszczyć jego wizerunek i kalać pamięć o nim.

Nie bądźmy obojętni w naszych rodzinach i wspólnotach wobec ataków na św. Jana Pawła II. Nie pozwólmy na profanację miejsc kultu i pomników narodowych, na bezczeszczenie flagi narodowej, umieszczanej w haśle-przekleństwie przez zwolenników nieskrępowanej aborcji, przez rodzime organizacje wspierane politycznie i finansowo, przez ośrodki dechrystianizacyjne w Europie i Ameryce. Wpisują się one w sprawdzoną w różnych krajach taktykę lewicowo-liberalnej rewolucji kulturowej: czteroetapowego harmonogramu zdobycia władzy. Ma się to dokonać nie drogą demokratycznych wyborów, ale poprzez kilkunastoletni program demoralizacji społeczeństwa, a następnie destabilizację i kryzys struktur państwa i podjęcie próby przejęcia władzy, a potem wprowadzenia nowego totalitarnego porządku, bez utrwalonej tożsamości narodowej i osobowej, podległego dyktatowi „poprawności politycznej”. Narzędziem kulturowej rewolty lewicowo-liberalnej stała się seksualizacja młodych, przekraczanie granic etycznych i obyczajowych podczas wyuzdanych publicznych wystąpień, brutalizacja języka, promocja zwulgaryzowanej masowej kultury, zwalczanie wartości chrześcijańskich i narodowych, niszczenie autorytetów moralnych i tradycyjnej rodziny oraz wzywanie do nieskrępowanej aborcji na życzenie – zabijania dzieci przed urodzeniem.

Te działania wpisują się w sprawdzoną w różnych krajach taktykę lewicowo-liberalnej rewolucji kulturowej: czteroetapowego harmonogramu zdobycia władzy.

Reklama

Poznawajmy nauczanie papieskie! Przyjmijmy jako cenne dziedzictwo słowa św. Jana Pawła II o zadaniach małżonków i rodziny, mimo trudności wewnętrznych i płynących ze strony świata: – starajmy się dać dzieciom dobre świadectwo życia w małżeństwie, jako nierozerwalnej wspólnocie osób, trwałej dzięki wyłącznej miłości mężczyzny i kobiety, jako małżonków, i dzięki łasce sakramentu; – stwórzmy głębokie więzi międzypokoleniowe rodziców, dzieci, krewnych, zbudowane na wierze i zaufaniu, solidarności, poczuciu bezpieczeństwa i przynależności; – służmy życiu, otoczmy miłością każde poczęte dziecko; – czule i odpowiedzialnie towarzyszmy, jako ojcowie i matki, rozwojowi młodych, dawajmy im świadectwo naszej wiary przez słowa, czyny i gesty; – przez wytrwałość w integralnym wychowaniu młodych, przez cierpliwe słuchanie i dialog pomóżmy im w przyjęciu mądrej hierarchii wartości i dobrych odpowiedzialnych wyborów, ugruntujmy przekonanie, że warunkiem budowania dobrych więzi rodzinnych i dojrzałych relacji międzyludzkich, przestrzegania Dekalogu, wybaczania, przełamywania podziałów, nieporozumień w rodzinie i innych wspólnotach życia i pracy oraz w ojczyźnie, jest osobowa więź z Jezusem Chrystusem w Eucharystii; – zadbajmy, jako rodzice, o ochronę dzieci i młodzieży przed wpływem ideologii przeciwnych życiu i godności człowieka, przed permisywną seksualizacją w szkole i w innych środowiskach.

Poznawajmy nauczanie papieskie

Jako małżonkowie i rodzice przygotujmy młodych do życia w rodzinie i społeczeństwie, bierzmy wraz z dziećmi i krewnymi odpowiedzialny udział w rozwoju kraju, życiu i posłannictwie Kościoła. Nie pozwólmy zniszczyć wiary ani autorytetu osób zasłużonych oraz narodowej suwerenności, dorobku okupionego walką, cierpieniem, poświęceniem i pracą pokoleń.

Legnica, 2 grudnia 2020 r.

2020-12-16 09:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iran: czy mistrz olimpijski jest terrorystą islamskim?

2021-07-28 09:12

[ TEMATY ]

terroryzm

Tokio 2020

RSI Sport/screen

Javad Foroughi

Javad Foroughi

Duże emocje w samym Iranie i poza jego granicami wywołało mistrzostwo olimpijskie strzelca z tego kraju 41-letniego Javada (Dżawada) Foroughiego w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego z odległości 10 metrów. Wielkiej radości i dumie mieszkańców Republiki Islamskiej z osiągnięcia swego rodaka towarzyszą nie mniejsze protesty społeczne w wielu miastach, a także zarzuty pod jego adresem, zwłaszcza ze strony obrońców praw człowieka z powodu zaangażowania nowego mistrza olimpijskiego w działalność terrorystyczną w szeregach tzw. Strażników Rewolucji (pazdaranów). On sam mówił w maju br. o swym udziale jako pielęgniarza w wojnie w Syrii w rejonie Palmyry.

Zloty medalista, który 11 września skończy 42 lata, jest pielęgniarzem, zatrudnionym w stołecznym szpitalu Baqiytallah. Jak sam powiedział po dekoracji medalowej, pracuje „na pierwszej linii” walki z koronawirusem, którym zresztą zaraził się, i to dwukrotnie. Najpierw musiał przejść kwarantannę, po czym wyzdrowiał, wrócił do pracy i wznowił treningi, ale po kilku miesiącach ponownie się zaraził wirusem i przez ponad miesiąc nie mógł się przygotowywać do igrzysk.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu papież Franciszek przyleciał do Polski

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

27.07

episkopat.pl

Samolot włoskich linii lotniczych „Alitalia” A321 z papieżem Franciszkiem na pokładzie wylądował o godz. 15.50 na Międzynarodowym Lotnisku im. św. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach. Na Ojca Świętego czekali już m.in. prezydent RP z małżonką, kard. Stanisław Dziwisz oraz liczni wierni.

Owacjami przywitali Franciszka młodzi pielgrzymi, którzy już od kilku godzin czekali na jego przylot. "Witamy Cię Ojcze Święty w Krakowie" - wykrzykiwała młodzież i mieszkańcy Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję