Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Mikołajowy prezent

Kapłani diecezji sosnowieckiej wraz z bp. Grzegorzem Kaszakiem ufundowali dla 8 szkół specjalnych ponad 50 laptopów do nauki zdalnej.

Niedziela sosnowiecka 51/2020, str. I

Przemysław Lech

Nasza diecezja odpowiedziała w ten sposób na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To wyjątkowy, mikołajowy prezent dla dzieci i młodzieży.

Jak informuje ks. Przemysław Lech z Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, ten dar serca to realna odpowiedź na realne potrzeby. Szczególnie w wielodzietnych rodzinach odczuwalny jest niedobór sprzętu koniecznego do uczestnictwa w lekcjach zdalnych. To wielki problem rodziców, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju.

Reklama

Laptopy trafią do: Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie.

Podczas przekazania prezentu bp Grzegorz Kaszak mówił: – Jedną z zasad duszpasterstwa jest obserwowanie i wyciąganie wniosków. Widzimy trudną sytuację, szczególnie rodzin wielodzietnych oraz tych, które mają dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dlatego postanowiliśmy, my jako księża, ufundować laptopy do nauki zdalnej.

– Jesteśmy ogromnie, pozytywnie zaskoczeni. To cudowny prezent na święto mikołajkowe dla naszych uczniów. Niejednokrotnie są to rodziny wielodzietne. W związku z tym każdy laptop dla każdego dziecka jest potrzebny – stwierdziła Aneta Jurkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu.

W zbiórkę funduszy włączyli się także klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Sosnowieckiej z siedzibą w Częstochowie, którzy razem z rektorem sfinansowali zakup jednego komputera. Warto zaznaczyć, że laptopy zostały w całości zakupione u polskiego producenta.

2020-12-16 09:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do dziennikarzy o aborcji jako morderstwie, związkach homoseksualnych i szczepieniu przeciw COVID

2021-09-15 18:31

[ TEMATY ]

szczepienie

homoseksualizm

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O aborcji będącej zabiciem dziecka w łonie matki, związkach homoseksualnych i niemożliwości udzielania takim osobom ślubu a także oporach przeciwko szczepionkom na COVID rozmawiał Ojciec Święty z dziennikarzami na pokładzie samolotu lecącego z Bratysławy do Rzymu.

Papież Franciszek powiedział, że komunia jest dla tych, którzy są „we wspólnocie”, a politycy, którzy popierają aborcję, są „poza wspólnotą". Zaznaczył jednak również, że w tych przypadkach jest to sprawa duszpasterska, którą musi zająć się duszpasterz danej osoby.

CZYTAJ DALEJ

Święty Cyprian

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 4-5

Adobe.Stock

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Bilans podróży do Budapesztu: znak nadziei i odrodzenia po pandemii

2021-09-16 19:55

[ TEMATY ]

Węgrzy

kongres eucharystyczny

Franciszek na Węgrzech

Vatican News

Papieska podróż, a w szczególności wspólna modlitwa na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, była dla nas Węgrów znakiem nadziei i odrodzenia. Tak zakończoną wczoraj podróż apostolską na Węgry i Słowację komentuje sekretarz generalny węgierskiego episkopatu. Podkreśla on, że cytując po węgiersku pierwsze słowa hymnu narodowego, Ojciec Święty przywołał tysiącletnie chrześcijańskie korzenie tego kraju i zachęcił do rozwoju tego dziedzictwa jako daru braterstwa dla świata.

Wspominając papieską wizytę, ks. Tamás Tóth zauważa, że dla Węgrów była to okazja, by ukazać światu prawdziwe oblicze ich kraju, „aby wszyscy mogli zobaczyć, jacy jesteśmy naprawdę jako naród i Kościół”. Przyznaje on, że niekiedy czyta się o Węgrach wiadomości, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. „Mogliśmy pokazać, że Kościół na Węgrzech jest żywy, dynamiczny i gotowy wyjść na zewnątrz, jak o tym mówi Ojciec Święty, by żyć w świecie jako chrześcijanie i bracia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję