Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Mikołajowy prezent

Kapłani diecezji sosnowieckiej wraz z bp. Grzegorzem Kaszakiem ufundowali dla 8 szkół specjalnych ponad 50 laptopów do nauki zdalnej.

Niedziela sosnowiecka 51/2020, str. I

Przemysław Lech

Nasza diecezja odpowiedziała w ten sposób na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o pomoc dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To wyjątkowy, mikołajowy prezent dla dzieci i młodzieży.

Jak informuje ks. Przemysław Lech z Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, ten dar serca to realna odpowiedź na realne potrzeby. Szczególnie w wielodzietnych rodzinach odczuwalny jest niedobór sprzętu koniecznego do uczestnictwa w lekcjach zdalnych. To wielki problem rodziców, jak stworzyć swoim pociechom warunki do dalszej nauki i rozwoju.

Laptopy trafią do: Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu, Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jaworznie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wolbromiu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie.

Reklama

Podczas przekazania prezentu bp Grzegorz Kaszak mówił: – Jedną z zasad duszpasterstwa jest obserwowanie i wyciąganie wniosków. Widzimy trudną sytuację, szczególnie rodzin wielodzietnych oraz tych, które mają dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dlatego postanowiliśmy, my jako księża, ufundować laptopy do nauki zdalnej.

– Jesteśmy ogromnie, pozytywnie zaskoczeni. To cudowny prezent na święto mikołajkowe dla naszych uczniów. Niejednokrotnie są to rodziny wielodzietne. W związku z tym każdy laptop dla każdego dziecka jest potrzebny – stwierdziła Aneta Jurkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 30 w Sosnowcu.

W zbiórkę funduszy włączyli się także klerycy Wyższego Seminarium Diecezji Sosnowieckiej z siedzibą w Częstochowie, którzy razem z rektorem sfinansowali zakup jednego komputera. Warto zaznaczyć, że laptopy zostały w całości zakupione u polskiego producenta.

2020-12-16 09:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności

Niedziela Ogólnopolska 40/2016, str. 33

[ TEMATY ]

homilia

sharshonm/Fotolia

Prorok Habakuk, żyjący w drugiej połowie VII wieku przed Chrystusem, oburza się na zło panoszące się w świecie i zarzuca Bogu bezczynność. Widząc, że źli pozostają bezkarni, stawia pytania, które powtarzane są również w naszych czasach. Sprowadzają się one do dylematu: albo Bóg jest sprawiedliwy, ale nie wszechmocny, albo jest wszechmocny, ale nie jest sprawiedliwy. W takim spojrzeniu wyraża się niecierpliwość, która oczekuje natychmiastowej i skutecznej interwencji w celu przywrócenia zachwianej sprawiedliwości i właściwego porządku. Rzeczywiście, istnienie zła i przemocy w świecie stworzonym przez Boga stanowi ogromny problem. Ale nie jest tak, że nie znamy właściwej odpowiedzi. Prorok usłyszał mocne i trwałe zapewnienie: „Oto zginie ten, co jest ducha nieprawego, a sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności”. Pozostawać wiernym Bogu we wszystkich okolicznościach – oto wyzwanie najtrudniejsze, lecz i najbardziej obiecujące, ponieważ nagroda za wierność wychodzi poza granice doczesności.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników

2022-10-01 14:35

[ TEMATY ]

Jasna Góra

prawnik

Jasna Góra/Facebook

O wierności nie tylko przepisom prawa, ale przede wszystkim wierności podstawowym zasadom moralnym przypominają na Jasnej Górze uczestnicy 43. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Prawników. Tematem przewodnim spotkania są zagadnienia dotyczące moralnych podstaw prawa, polityki i gospodarki. Osoby zawodowo zajmujące się stosowaniem prawa spotykają się na Jasnej Górze od 1957 r. z inicjatywy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Modlitwie przedstawicieli środowisk jurystycznych przewodniczył bp Janusz Stepnowski, delegat KEP ds. duszpasterstwa prawników. - Ważne jest odniesienie do Boga tak w życiu każdego chrześcijanina, jak i sędziów, adwokatów i innych pracujących w zawodach prawniczych. Uwzględnić należy i sprawiedliwość, i miłosierdzie, nie zapominając o aspekcie duchowym i modlitwie - zauważył bp Stepnowski.

CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze

2022-10-02 14:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

różaniec

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

- Największą przeszkodą w ewangelizacji świata jest brak wiary chrześcijan w to, czym mogą być z pomocą łaski Boga - przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca przewodniczył Mszy św. będącej sumą odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość poprzedziły czterodniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

W kazaniu abp Wacław Depo podkreślił, że Chrystusa musimy odnajdywać przez nasze codzienne zmagania i modlitwę, tak jak czyniła to Maryja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję