Uwierzcie w koniec świata

Opowieść człowieka, którego wiara przywracała innym siłę, to dobra lektura nie tylko na czas pandemii.

Książka ta jest rozszerzeniem wydanych wcześniej rozmów z o. Joachimem Badenim: Uwierzcie w koniec świata! Współczesne proroctwo o powtórnym przyjściu Chrystusa i Wyjdź do światła, uzupełnionym o niepublikowane dotąd wypowiedzi charyzmatycznego dominikanina, który zmarł w 2010 r. w opinii świętości.

Postać i świadectwo o. Joachima Badeniego nie przestają zachwycać. Ten ceniony kaznodzieja i duszpasterz akademicki poruszył w swojej książce tematy ważne dla nas wszystkich. Każdy na pewnym etapie swojego życia zadaje sobie pytania: co będzie potem? Śmierć – i co dalej? O tak ważnych sprawach, jak koniec świata, powtórne przyjście Chrystusa czy sprawy życia po śmierci, zakonnik wypowiadał się stanowczo, bez patosu, ale i ze znanym sobie poczuciem humoru.

Dominikański kaznodzieja nie skupia się w swoich treściach jedynie na sprawach, które mają miejsce po życiu. Słowem kieruje czytelnika prosto do jego serca, aby tam szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Książka Siła nadziei... skłania do myślenia, ale i motywuje. Porzucić szare, nudne życie i zacząć żyć na nowo, czerpać radość z relacji z Bogiem każdego dnia – właśnie takie przesłanie płynie z lektury.

– Ta książka to opowieść o człowieku, którego wiara przywracała innym siłę, rzucała nowe światło, dodawała pewności, a nawet przywracała zdrowie; o człowieku, którego wiara sprawiała, że wszystko zaczynało się dobrze układać, że miało się poczucie zwycięstwa dobra nad złem. To opowieść o człowieku, który wiedział, czym są zamęt, wojna, chaos. I wiedział, że dobro ostatecznie zwycięża – mówi współautorka książki Judyta Syrek.

Dominikanin Jan Andrzej Kłoczowski przekonuje: – Jeżeli chcesz mieć święty spokój, jeżeli nie lubisz, aby ktoś cię budził z duchowej drzemki, to zostaw tę książkę. Przeczytaj sobie coś innego, jakiś poradnik ujawniający sprytne sposoby na to, aby być zawsze szczęśliwym, czy wyznania jakiejś gwiazdy mass mediów. Ta książka jest niebezpieczna dla niektórych – co ja mówię: dla wszystkich! – boleśnie dotkliwa.

Ks. Mariusz Frukacz/Niedziela

„Częstochowa, nasze miasto. Wydarzenia, wspomnienia, ludzie. Księga jubileuszowa z okazji 60-lecia działalności Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza Oddział w Częstochowie” – to tytuł publikacji, która została zaprezentowana 18 stycznia w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Częstochowie.

W spotkaniu wzięli udział m. in. przedstawiciele Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie z rektor Anną Wypych-Gawrońską, przedstawiciele świata kultury, autorzy tekstów zamieszczonych w publikacji oraz redaktorki książki: dr hab. Agnieszka Czajkowska, dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego UJD, dr Joanna Warońska (UJD) i dr Elżbieta Wróbel (UJD i Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Częstochowie).

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

Remis we Wrocławiu daje awans do III rundy el. LKE

2021-07-29 23:03

ks. Łukasz Romańczuk

Herb WKS Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu zremisował u siebie z Araratem Erywań 3:3 i dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 4:2 awansował do III rundy.

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Róbert Pich, jedną Szymon Lewkot. Natomiast dla gości dwa gole zdobył Mory Koné, a jedną bramkę w ostatnich minutach strzelił Yacouba Silue. Śląsk Wrocław wyśmienicie rozpoczął mecz. W drugiej minucie bramkę strzelił Robert Pich i wydawać by się mogło, że wrocławianie spokojnie rozegrają ten mecz. W kolejnych minutach mecz stał się wyrównany, a pod jej koniec dwa ciosy zadali goście. Najpierw w 40. minucie piłkę stracił Wojciech Golla. Jego błąd wykorzystał Golle Deble. Następnie piłkę zgrał do Edgara Malakjana. Po prostopadłym podaniu piłka znalazła się pod nogami Kone, który nie miał problemu z pokonaniem Michała Szromnika. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli goście. Po odbiorze Juana Bravo i podaniu futbolówki do Deble, do pustej bramki trafił po raz drugi Kone. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Araratu 2:1