Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Najlepszy orędownik

Wspólnota parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej została zawierzona opiece Oblubieńca Maryi.

Niedziela sosnowiecka 5/2021, str. III

[ TEMATY ]

Rok św. Józefa

Ks. Przemysław Lech

Ks. proboszcz Paweł Kempiński zawierza wiernych św. Józefowi

Ks. proboszcz Paweł Kempiński zawierza wiernych św. Józefowi

Któż jak nie św. Józef – opiekun Świętej Rodziny, wychowawca Jezusa, mąż opatrznościowy – będzie lepszym orędownikiem na te trudne czasy – powiedział ks. Paweł Kempiński, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Sosnowcu, zawierzając całą wspólnotę św. Józefowi.

Uroczystości odbyły się 17 stycznia. Po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem duszpasterze parafii oddawali pod opiekę św. Józefa całą miejscową wspólnotę. W tekście zawierzenia zostały wspomniane najważniejsze przymioty Opiekuna Kościoła Świętego. Modlitewna inicjatywa nie jest jednorazowa. W parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Sosnowcu każdy 19. dzień miesiąca będzie w sposób szczególny poświęcony św. Józefowi. Eucharystia wieczorna z katechezą będzie sprawowana z formularza Mszy wotywnej o św. Józefie , a po niej będzie miało miejsce nabożeństwo ku jego czci. – Zawierzając naszą parafię nowenną przez wstawiennictwo św. Józefa pragniemy modlić się w kolejnych nabożeństwach: 19 stycznia – w intencji parafian – intencje przedstawiane podczas tegorocznych spotkań kolędowych, 19 lutego – w intencji kobiet oraz dziewcząt, 19 marca – w intencji mężczyzn oraz młodzieży męskiej, 19 kwietnia – w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców, 19 maja – w intencji pracowników służby zdrowia, 19 czerwca – w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, 19 lipca – w intencji rodzin zagrożonych rozpadem, 19 sierpnia – w intencji uzależnionych od nałogów, 19 września – w intencji grup modlitewnych naszej parafii, 19 października – w intencji ofiarodawców oraz darczyńców parafii, 19 listopada – w intencji zmarłych, 19 grudnia – za dar życia. Plan jest ułożony na cały rok. Mamy nadzieję, że w spotkaniach modlitewnych będzie z czasem uczestniczyło coraz więcej wiernych, bo trzeba otwierać drzwi naszych kościołów, a któż to uczyni lepiej, jak św. Józef – powiedział ks. Paweł Kempiński.

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od spraw beznadziejnych

Niedziela toruńska 19/2021, str. VI

[ TEMATY ]

św. Józef

Rok św. Józefa

Archiwum rodziny Kowalskich

Dorota i Marcin dzięki wstawiennictwu św. Józefa są szczęśliwym małżeństwem

Dorota i Marcin dzięki wstawiennictwu św. Józefa są szczęśliwym małżeństwem

Święty Józef ma takie względy u Boga, że w niebie raczej rozkazuje, aniżeli prosi – pisała św. Teresa z Avila.

W Roku św. Józefa z pewnością usłyszymy o tym, jaki był św. Józef wobec Świętej Rodziny. A jaki jest wobec współczesnych rodzin i tych, którzy chcieliby je założyć?

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję