Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wesprzyjmy ks. Tomka

Na stronach fundacji „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś” trwa zbiórka na leczenie chorego na nowotwór ks. Tomasza Kuryłowicza.

Zbiórka dla ks. Tomasza z Wisełki” – to hasło kampanii społecznościowej, która ma na celu pomoc w kosztownym leczeniu i powrocie do zdrowia ks. Tomasza Kuryłowicza, dawnego wikariusza w Międzyzdrojach , a obecnie proboszcza parafii św. Józefa w Wisełce. Na prośbę fundacji „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś” zachęcamy do pomocy materialnej i duchowej w modlitwie w jego intencji przez wstawiennictwo św. Józefa, który został ogłoszony przez papieża Franciszka patronem tego roku, i którego wstawiennictwem cieszą się parafianie z Wisełki.

Reklama

Aktualnie ksiądz przebywa na leczeniu onkologicznym, podczas którego przyjmuje chemię. Stan jego zdrowia jest na tyle poważny, że nadzieją dla niego jest leczenie w klinice w Niemczech, którego koszt wynosi obecnie ok. 45 tys. euro. Celem akcji jest uzyskanie w jak najszybszym czasie tej kwoty, aby dalsze leczenie mogło być kontynuowane za granicą.

To jedyna i oficjalna zbiórka na ten cel, z której wszystkie zebrane środki zostaną bezpośrednio przekazane na leczenie ks. Tomasza. Jest ona oficjalnie zgłoszona i zarejestrowana na publicznych stronach zbiórek pod adresem zbiorki.gov.pl, co gwarantuje, że wszystkie zatwierdzające procedury zostały spełnione. Dzięki temu nie ma żadnych kosztów prowizji i oprocentowania.

Każdy może ofiarować coś na licytację, wziąć w niej udział, lub dokonać wpłaty bezpośrednio na konto podane na stronie: 70 9393 0000 0018 8968 2000 0020 BS Wolin; dla wpłat zagranicznych nr rach.: PL70 9393 0000 0018 8968 2000 0020 SWIFT CODE: GBWCPLPP. W tytule należy wpisać: „Darowizna na leczenie księdza Tomasza z Wisełki”. Nazwa odbiorcy przelewu: „Stowarzyszenie ZmieniaMY Wieś”. Więcej informacji na profilu: https: //www.facebook.com/Społeczność-zbiórka-dla-księdza-Tomasza-z-Wisełki-103594298388618/?ref=page_internal

(źródło: strona fundacji)

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przez Kościół przychodzi do nich Chrystus

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu ludzi dotykają choroby. A przecież każdy człowiek pragnie zdrowia – zarówno ciała, jak i duszy. Nawet życzenia, które sobie składamy przy różnych okazjach, najczęściej dotyczą zdrowia. Bo jeżeli człowiek jest zdrowy, nic mu nie dolega, to znaczy, że jest w dobrej kondycji, że może spełniać swoje życiowe plany i wiele dokonać. Sami się cieszymy, gdy możemy powiedzieć: czuję się dobrze, jestem zdrowy, nic mi nie dolega, mam dużo pracy, mogę ją wykonać. Wtedy wszystko mi sprzyja. Jestem zadowolony, mam dobre samopoczucie, dobry humor, jestem radosny i wesoły, mam wielu przyjaciół. Ale gdy pójdziemy do ośrodka zdrowia, szpitala, gdzie musimy stać w ogromnych kolejkach, oczekując na wizytę, gdy mijamy szpitalne sale i korytarze, to zauważamy wielu ludzi młodych, o których nikt by nie powiedział, że potrzebują lekarza. To nie tysiące, to miliony potrzebują lekarza, by ich zbadał, dobrze zdiagnozował schorzenie i ratował zdrowie.

CZYTAJ DALEJ

Rośnie liczba ataków na chrześcijan w Europie

2021-07-28 18:43

[ TEMATY ]

Europa

atak

chrześcijanie

Karol Porwich/Niedziela

W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym m.in. w Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce w kościele archikatedralnym w Edynburgu.

Jak wynika z raportu szkockiego rządu, katolicy, stanowiący mniejszość populacji tego kraju, nieproporcjonalnie często byli celem przestępstw na tle religijnym. W latach 2017-18 stanowili oni blisko połowę z 642 odnotowanych w tym kraju tego rodzaju ataków. Ponadto, według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w roku 2019 na całym kontynencie europejskim dokonano ponad 500 przestępstw z nienawiści do wiary w stosunku do chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: pamięć o tych, którzy podczas II wojny ratowali Żydów

2021-07-28 18:39

[ TEMATY ]

Żydzi

Ukraina

II wojna światowa

pl.wikipedia.org

Żydzi pojmani przez SS w trakcie tłumienia powstania w getcie warszawskim

Żydzi pojmani przez SS w trakcie tłumienia powstania w getcie warszawskim

Pamięć Polaków, Ukraińców i Czechów, którzy podczas II wojny światowej ratowali prześladowanych przez niemieckich nazistów Żydów, postanowiły utrwalić na Ukrainie zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. W Samborze koło Lwowa zorganizowały Salę Spotkań i Pamięci, która ma być miejscem modlitwy, dialogu i edukacji.

Pomysł zorganizowania miejsca pamięci poświęconego tym, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów był efektem spotkań i rozmów, jakie z mieszkańcami tego 35 tys. miasta przeprowadziła w ciągu ostatnich kilku lat, pracująca w Samborze s. Elżbieta Ślemp. Otwarcie Sali Spotkań i Pamięci, to był już ostatni moment, kiedy świadectwa ludzi pamiętających tamte czasy można było utrwalić od zapomnienia. Dla s. Elżbiety impulsem była postawa s. Celiny Kędzierskiej, która podczas okupacji niemieckiej prowadziła w mieście ochronkę. Dzięki jej odwadze zostało uratowanych dziesięcioro żydowskich dzieci, kilkoro niemowląt i troje dzieci cygańskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję