Reklama

Głos z Torunia

Zatroszczyć się o więzi

Czy czas pandemii to dobry czas na kontakt z Bogiem i Kościołem? A może to czas izolacji i w rezultacie osamotnienia?

Niedziela toruńska 5/2021, str. IV

[ TEMATY ]

zdrapka wielkopostna

Archiwum Zdrapki Wielkopostnej

Zdrapka może być prezentem dla rodziny, przyjaciół i znajomych, czyniącym życie bogatszym, zwłaszcza w dobie pandemii.

Zdrapka może być prezentem dla rodziny, przyjaciół i znajomych,  czyniącym życie bogatszym, zwłaszcza w dobie pandemii.

Czy pandemia musi kojarzyć się z samotnością, osłabieniem lub zrujnowaniem relacji, zamknięciem się w sobie. A może przyczyni się do znalezienia w Kościele wspólnoty, w której nie będzie już samotności?

Czas zwycięstw

Zdrapka Wielkopostna 2021 może na nowo i skutecznie otworzyć cię na Boga, Kościół jako wspólnotę wspólnot i na bliźniego. Pozwoli ci też piękniej i bardziej dojrzale przeżyć Wielki Post, a także zatroszczyć się o więzi, zacieśnić je, odnaleźć drogę do Boga w konkretnej wspólnocie i zachwycić się Eucharystią. Każdy taki krok będzie, również dzięki Zdrapce Wielkopostnej, małym zwycięstwem, a Wielki Post to przecież czas zwycięstw.

Reklama

Podobnie jak w ubiegłych latach Zdrapkę Wielkopostną, istniejącą od 2015 r., organizuje Wspólnota Życia Chrześcijańskiego. Jest ona stowarzyszeniem ludzi świeckich zainspirowanych duchowością św. Ignacego z Loyoli. W Polsce istnieje między innymi w Białymstoku, Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Trójmieście, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, a za granicą na przykład w Chicago. W pierwszym roku istnienia zdrapka trafiła do kilkuset uczestników. W kolejnych latach zyskała na popularności, trafiając tym razem do setek tysięcy jej sympatyków. Z Polski zawędrowała do Niemiec, Danii, Norwegii i Szwecji, a nawet znacznie dalej, bo do Kanady, USA, Kazachstanu, na Syberię, do Hong Kongu, Tajwanu i Australii, trafiając do około miliona Polaków mieszkających w kraju i za granicą.

Każdej edycji Zdrapki Wielkopostnej towarzyszy od lat konkretne przesłanie: Miłosierdzie Boże, 300-lecie koronacji cudownego częstochowskiego wizerunku Matki Bożej, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, życie w mocy Bożego Ducha (Duch Święty) czy w minionym roku nawrócenie ekologiczne i encyklika Franciszka Laudato Si. Komitet redakcyjny Zdrapki Wielkopostnej tworzą pasjonaci, którzy co roku nadają zdrapce inny charakter. Tegoroczne hasło brzmi: Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe.

Dla kogo?

Zdrapka Wielkopostna przeznaczona jest dla singli i rodzin, na przykład dla rodzin z dzieckiem pierwszokomunijnym. Może być też prezentem dla rodziny, przyjaciół i znajomych, czyniącym życie bogatszym, zwłaszcza w dobie pandemii. Obejmuje czterdzieści umieszczonych na planszy poleceń prostych i jasnych, gdzie jedno zadanie przypada na jeden dzień.

Zdrapka Wielkopostna 2021 może na nowo i skutecznie otworzyć cię na Boga, Kościół jako wspólnotę wspólnot i na bliźniego.

Podziel się cytatem

Reklama

Swoje oblicze Zdrapka Wielkopostna 2021 odsłoniła 27 stycznia, w czym pomogli blogerzy, vlogerzy i patroni medialni. Realizacja zadań zacznie się w Środę Popielcową 17 lutego 2021 r., a zakończy w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021 r. Zdrapka trafi także za granicę.

Bieżące informacje będą publikowane na kanale zdrapki na Facebooku oraz na stronie internetowej: www.zdrapkawielkopostna.pl.

Kontakt w sprawie Zdrapki Wielkopostnej 2021: rzecznik@zdrapkawielkopostna.pl, tel. 577 148 504

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ruszyła już Wielkopostna Zdrapka 2019

[ TEMATY ]

Wielki Post

zdrapka wielkopostna

zdrapkawielkopostna.pl

W środę zainaugurowano tegoroczną Zdrapkę Wielkopostną. Wraz z organizatorami - Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego paczkę tego dnia rozpakowali m.in. Trójca do Pary, Moc w słabości, Bliźniaczki Laskowskie, Weronika Zaguła, Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Jana Pawła II, portal Deon.pl i wiele innych osób i instytucji. To oni przekonywali od dłuższego czasu do uczestnictwa w zdrapywanych rekolekcjach.

Każdego dnia na karcie zdrapki uczestnicy będą odkrywać zadanie związane z postem, jałmużną lub modlitwą. W pakiecie znalazło się sporo nowości. Sama zdrapka jest koloru fioletowego i rozpala swoim wizerunkiem. Hasłu “Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha” towarzyszą słowa Ewangelii wg św. Mateusza “Cieszcie się i radujcie albowiem Wasza nagroda wielka jest w niebie” umieszczone na obrazku płonącego ognia, symbolu Ducha Świętego, któremu mamy się poddawać przez cały Wielki Post.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję