Reklama

Niedziela Legnicka

Nieustanny Różaniec w intencji zakończenia pandemii

Krzeszowskie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej to szczególne miejsce, gdzie rozwija się modlitwa różańcowa.

Niedziela legnicka 9/2021, str. VI

[ TEMATY ]

różaniec

Ks. Waldemar Wesołowski

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Ks. Marian Kopko jest diecezjalnym moderatorem Żywego Różańca

Każdego roku do tronu Matki Bożej pielgrzymują tysiące wiernych, zwłaszcza w I sobotę października, na doroczne spotkanie Żywego Różańca.

Moderator

Diecezjalnym moderatorem wspólnoty jest kustosz krzeszowski ks. Marian Kopko. – Nie wypuszczam różańca z rąk, towarzyszy mi już od lat. Wiem, że jest w nim wielka siła – podkreśla. Każdego roku pielgrzymi przybywający do Matki Bożej dzielą się swoimi świadectwami mocy Różańca. Przed ikoną Matki Bożej zostawiają swoje podziękowania i prośby.

Nieustanny Różaniec

Reklama

Już od 2016 r. w Krzeszowie, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które obchodzone jest jako Dzień Świętości Życia, zapoczątkowany został nieustanny Różaniec. Przez cały rok o wyznaczonej godzinie zanoszona jest modlitwa różańcowa w ważnych dla Kościoła i Ojczyzny intencjach.

Nieustanny Różaniec to swojego rodzaju sztafeta osób podejmujących kolejno modlitwę różańcową przez godzinę w tygodniu. W ten sposób podtrzymywana jest nieprzerwana modlitwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zatem każda godzina dnia wypełniona jest modlitwą różańcową. Dzięki tej inicjatywie powstała niezwykła wspólnota osób, zanosząca zgodnie prośby i błagania. – Można wybrać dowolne tajemnice różańcowe i modlić się w każdym miejscu i tam, gdzie jesteśmy. Obecnie do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów – mówi ks. Kopko.

Na stronie sanktuarium została stworzona specjalna zakładka, poświęcona nieustannemu Różańcowi, gdzie znajdziemy również kalendarz modlitwy z informacjami o osobach, które zadeklarowały w niej swój udział.

O ustanie pandemii

Reklama

Do intencji, które towarzyszą wiernym podczas modlitwy, została dołączona jeszcze jedna: o ustanie pandemii.

Do wspólnoty należy 366 osób ze 125 miejscowości i 4 krajów.

Podziel się cytatem

– Serdecznie zachęcamy do tego modlitewnego szturmu do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej. W modlitwie powierzajmy intencje: o zatrzymanie epidemii na świecie, o zdrowie i wytrwanie w cierpieniu dla wszystkich, których dotknęła ta choroba, o opiekę duchową dla służby medycznej, o pokój wewnętrzny dla wszystkich rodzin, pamięcią modlitewną otaczamy osoby, które odeszły do Pana – podkreśla ksiądz kustosz.

Czas pandemii sprawił, że wielu z nas pozostaje długi czas w domach. – Marnujemy wiele czasu i sił na różne troski, lęki, obawy. Wiele czasu spędzamy przed telewizorem. Wielu z nas korzysta z dyspensy udzielonej przez biskupa i nie uczestniczy w liturgii w kościele, zatem tym bardziej warto wziąć różaniec do ręki i tak wykorzystać ten czas. A jeden Różaniec to tylko 15-20 minut. Gdybyśmy wszystkie tajemnice spletli w codzienny modlitewny wieniec, to byłaby to odpowiedź na pragnienie Jezusa z Ogrójca: „Czuwajcie i módlcie się” – zauważa ks. Kopko.

Jak się włączyć?

Aby zostać członkiem nieustannego Różańca przy krzeszowskim sanktuarium wystarczy zadeklarować chęć włączenia się do niego. Można to uczynić pisemnie, telefonicznie lub mailowo. Wybieramy sobie godzinę modlitwy raz w tygodniu. Mogą w niej uczestniczyć osoby z całej Polski, również z zagranicy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie sanktuarium: www.opactwo.eu.

2021-02-23 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieci z podwórkowych kółek różańcowych pielgrzymowały na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

dzieci

różaniec

Biuro Prasowe Jasnej Góry

W niedzielę, 21 czerwca, na Jasnej Górze odbyła się 21. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Jej centralnym punktem była Eucharystia. Przewodniczył jej ks. bp Antonii Długosz.

Wielkim darem i prezentem dla każdego dziecka są rodzice – podkreślał podczas homilii na Jasnej Górze przyjaciel Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ks. bp Antonii Długosz.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jubileusz Służby Zdrowia w 100 –lecie Diecezji Łódzkiej

2021-09-26 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Powołanie do służby zdrowia, to szczególne powołanie, aby ciągle odkrywać Boga w swoim życiu, to szczególna łaska, to dar od Boga! – mówił bp Marek Marczak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję