Reklama

Niedziela Małopolska

Jej posłannictwo trwa

Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję – powiedziała s. Elżbieta Siepak w czasie jubileuszu Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

Niedziela małopolska 12/2021, str. VII

[ TEMATY ]

św. Faustyna

Maria Fortuna-Sudor

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Kustosz łagiewnickiego sanktuarium ks. Zbigniew Bielas, rozpoczynając Mszę św. dziękczynną za dar stowarzyszenia, przypomniał: – Dokładnie 25 lat temu, 6 marca 1996 r. metropolita krakowski ks. kard. Franciszek Macharski erygował Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Łączy ono kapłanów, osoby konsekrowane i świeckie, które pragną żyć orędziem Miłosierdzia Bożego. Oto dziś przeżywamy ten piękny, srebrny jubileusz w bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie 17 sierpnia 2002 r. św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

Hymn dziękczynienia

Mszy św. przewodniczył bp Jan Zając, który w czasie homilii powiedział m.in.: – Śpiewamy hymn dziękczynienia Bogu bogatemu w miłosierdzie za dzieło, które jest kontynuacją posłannictwa pierwszej apostołki miłosierdzia św. Siostry Faustyny. Nawiązując do przypowieści o synu marnotrawnym, podkreślił, że ważnym zadaniem dla apostołów miłosierdzia, na kolejne etapy pracy, jest również przeżywanie radości ojca z nawrócenia syna. Nauczał: – Doświadczamy przecież wyzwolenia z grzechów. Czas pokuty to jest spotkanie z żywym Bogiem, pełniejsze otwarcie się na Niego. I to jest źródło radości, pogoda ducha, pocieszenie…

Reklama

Za dar wspólnej modlitwy podziękowała zebranym s. Miriam Janiec. Przewodnicząca Stowarzyszenia „Faustinum” podkreśliła: – Z naszych serc płynie modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za każdego członka i wolontariusza naszego stowarzyszenia, za kapłanów zaangażowanych w formację oraz siostry posługujące w „Faustinum” od początku jego istnienia. Dziękujemy miłosiernemu Bogu za wszelkie dobro, które On dokonał w nas i przez nas podczas tych minionych lat.

Spadkobierczynie

 – Ten jubileusz to jest ogromna radość dla całej naszej wspólnoty zakonnej – wyznała z kolei przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia matka Petra Kowalczyk. I dodała: – Ogromnie dziękujemy Bogu za to, że niejako w pierwszej linii mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. siostrę Faustynę. A zwracając się do osób świeckich w stowarzyszeniu, przekonywała: – Bardzo jesteście potrzebni Panu Jezusowi. On was kształtuje i przez was chce objawiać obraz miłosierdzia, Swoje oblicze, Swoje serce, w waszych rodzinach, tam gdzie żyjecie…

Zarząd przyznał tytuły członka honorowego s. Elżbiecie Siepak, pierwszej przewodniczącej stowarzyszenia, i o. Markowi Wójtowiczowi, jezuicie, od 2001 r. opiekunowi duchowemu „Faustinum”, który, przyjmując wyróżnienie, zaznaczył, że ceni w stowarzyszeniu m.in. pogłębioną formację biblijną. Podkreślił: – Nie byłoby tego dzieła bez sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, bez ich pracy, ogromnego zaangażowania, oczywiście, z pomocą osób świeckich i kapłanów.

– Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję, jak zapowiedziała, że jej posłannictwo nie skończy się z jej śmiercią, ale się zacznie – stwierdziła z kolei s. Siepak. Wspominała: – Już w pierwszych latach widzieliśmy, że jest to dzieło Boże, pomimo naszych różnych słabości i ograniczeń, Pan utwierdzał je niezwykłymi czynami, cudami, znakami.

2021-03-16 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstaje film o św. siostrze Faustynie „Miłość i Miłosierdzie”

[ TEMATY ]

film

Faustyna

św. Faustyna

Materiały prasowe

„Teraz można będzie dostrzec, jak wiele elementów układa się w całość i jak dobry Bóg pięknie to wszystko wymyślił” – mówi Michał Kondrat reżyser filmu o św. s. Faustynie „Miłość i Miłosierdzie”. Premierę filmu zaplanowano na 5 października 2018 roku w Watykanie - w 80. rocznicę śmierci świętej. Z kolei dziś - 18 kwietnia- mija 25 lat od beatyfikacji św. s. Faustyny.

Właśnie trwają zdjęcia do filmu „Miłość i Miłosierdzie”, który, jak zapowiadają twórcy, rzuci nowe światło na prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję