Reklama

Niedziela Świdnicka

Jedyna taka szkoła

Siostry Niepokalanki prowadzące w Wałbrzychu Prywatne Liceum Ogólnokształcące zapraszają do odwiedzin szkoły podczas dni otwartych. 

Niedziela świdnicka 12/2021, str. I

[ TEMATY ]

Świdnica

FB Liceum Wałbrzych Niepokalanki

Obserwatorium astronomiczne jest znakiem rozpoznawczym katolickiej szkoły

Obserwatorium astronomiczne jest znakiem rozpoznawczym katolickiej szkoły

Liceum Sióstr Niepokalanek to szkoła bezpieczna, nowoczesna, propagująca aktywne metody nauczania, kształtująca umiejętności potrzebne w pracy zespołowej, dająca absolwentom wysokie kompetencje językowe, a przy tym, jest to szkoła oparta na głębokich wartościach chrześcijańskich dających pewny fundament pod budowę dorosłego życia. „Wychowanie powinno być przede wszystkim oparte na podwalinach prawdy i miłości” – mawiała bł. Marcelina Darowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP, w duchu której siostry wychowują młodzież.

Promocja przez taniec

W połowie lutego siostry Niepokalanki opublikowały film, na którym wraz z podopiecznymi tańczą taniec radości „Jerusalema”. Była to świetna metoda, aby zwrócić na siebie uwagę w sieci. Siostry w ten sposób chciały pokazać, że choć jest taki trudny czas i nie można się spotykać w dużych grupach i stacjonarnie się uczyć, to nawet zdalnie jest radośnie i tanecznym krokiem można wejść w nowy, kolejny rok szkolny, do którego się przygotowuje się cała szkoła, rozpoczynając rekrutację.

Oferta edukacyjna

Reklama

Znakomita kadra dydaktyczna oraz nauka w małych zespołach klasowych zapewniają wysokie wyniki w egzaminach zewnętrznych i otwierają absolwentom możliwość kontynuowania nauki na wybranych kierunkach studiów. Aby spełnić swoje marzenia trzeba wybrać odpowiedni profil w liceum i realizować program na poziomie rozszerzonym z wybranych przedmiotów. Liceum Sióstr Niepokalanek w nadchodzącym roku szkolnym przygotowuje możliwość uczenia się w czterech kierunkach: medyczno-przyrodniczym, humanistyczno-językowym, menadżersko-biznesowym oraz matematyczno-informatycznym.

Nie tylko dla dziewczyn

Warto przypomnieć, że szkoła od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną. Dlatego siostry nie tylko zapraszają dziewczęta, ale również i chłopców. Wszyscy chętni mogą się umówić na indywidualne zwiedzanie szkoły. Można zwiedzić sale lekcyjne czy pracownie. Spotkać się z nauczycielami, siostrą dyrektor Doroteą Milewską na co dzień uczącą fizyki.

Udogodnienia

Dla uczniów z okolic Wałbrzycha szkoła oferuje internat, który znaduje się w budynku liceum. Młodzież korzysta z całodziennego wyżywienia. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z sali gimnastycznej, salki fitness, klas szkolnych przeznaczonych do nauki własnej oraz pracowni komputerowej. Po lekcjach uczniowie mogą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu w szkolnym ogrodzie lub na boisku. W czasie wolnym mogą m.in. ćwiczyć grę w bilard, w tenisa stołowego, w szachy bądź ćwiczyć grę na fortepianie.

Szkoła ma także własne obserwatorium astronomiczne, które jest cenną pomocą dydaktyczną. W szkolnych ogrodach znajduje się także Eko-Astro-Lab czyli labirynt odzwierciedlający budowę Układu Słonecznego. Po więcej informacji odsyłamy na stronę walbrzych.niepokalanki.pl oraz pod nr tel. 601 840 957.

2021-03-16 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: Prawie 150 nowych ceremoniarzy, lektorów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

[ TEMATY ]

Świdnica

służba liturgiczna

Graziako

W katedrze świdnickiej, 6 kwietnia, bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. z udzieleniem błogosławieństwa dla 25 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, 20 ceremoniarzy i 100 lektorów.

W homilii biskup świdnicki zaapelował, by na Chrystusie budować swoje życie. – Świat cięgle trwa w potyczce dobra ze złem. Z dzisiejszej liturgii słowa wypływa pouczenie, byśmy wiedzieli w jakim świecie żyjemy, ale szli odważnie za Jezusem Chrystusem, pamiętając o tym, że Jezus nie zakończył misji na krzyżu. Jezus zmartwychwstał i będzie to końca świata z nami na ziemi - mówił bp Ignacy Dec.

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Zbliża się kolejny Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

2021-09-17 10:17

Katarzyna Dobrowolska

Na Święty Krzyż pątnicy i miłośnicy turystyki pieszej podążają od 20 lat. Tegoroczna edycja Rajdu odbędzie się pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały”. Zwieńczeniem rajdu będzie Msza święta na zakończenie sprawowana w Bazylice świętokrzyskiego sanktuarium o godz. 14.30.

Rajd łączy idee krajoznawstwa i pielgrzymowania. To jedna z największych jednodniowych imprez turystycznych w Polsce. Co roku brało w nim udział od 4 do 5 tys. osób, głównie były to dzieci i młodzież szkolna, ale szły w nim również całe rodziny, klerycy, siostry zakonne, wychowawcy nauczyciele, miłośnicy regionu. Uczestników prowadzi grupa wykwalifikowanych przewodników świętokrzyskich. Pandemia ograniczyła możliwości organizacji wydarzenia. W ubiegłym roku na Święty Krzyż dotarły tylko delegacje, które modliły się w intencjach pątników. W tym roku rajd będzie miał już szerszą formułę. Organizatorzy przygotowali 6 tras pielgrzymkowych: 1) ze Świętej Katarzyny – trasa „Puszczańska”, 2) z Bielin – trasa „Zbójecka”, 3) z Huty Nowej – trasa „Benedyktyńska”, 4) spod Trzech Krzyży (przełęcz Hucka) – trasa „Rodzinna”, 5) z Chybic – trasa „Akademicka”, 6) z kościoła pw. św. Wojciecha w Kielcach – „Mocarny szlak”. Obowiązuje na nich limit 300 uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję