Reklama

Niedziela Kielecka

Gwiazda Medjugorie w Piekoszowie

Od 25 marca do Wielkanocy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gości monstrancję z Medjugorie, która jest włączona w ideę dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Niedziela kielecka 13/2021, str. I

Drapikowski Studio

Jak wyjaśnia kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Kwieciński: – Peregrynacja jest znakiem i pragnieniem przyłączenia się parafii do wieczystej adoracji i modlitwy w intencji pokoju oraz uwielbienia Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W kościele w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez trzy godziny trwa adoracja w ołtarzu z obrazem Jezusa Boleściwego. Odbywa się ona w ciszy, bo jak mówi ks. Zygmunt „cisza mówi najwięcej”. Inicjatywa była pokłosiem peregrynacji Gwiazdy Kazachstanu w Piekoszowie przed kilku laty. Teraz powstała myśl, aby do sanktuarium zaprosić Gwiazdę Medjugorie, ponieważ chcemy włączyć się w dzieło „Gwiazdy na Płaszczu Maryi”. Tymi gwiazdami są kościoły, które podejmują godzinną adorację w intencji w pokoju każdego 25. dnia miesiąca – jak proponuje to Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, która realizuje ideę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – wyjaśnia.

Reklama

Na świecie ma powstać 12 miejsc wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Aktualnie są one: w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. – Pokój zaczyna się w naszych sercach, rodzinach. Możemy go otrzymać, trwając przed Najświętszym Sakramentem dla nas samych i dla społeczności, w których żyjemy. A wtedy stanie się on pokojem międzynarodowym. Chrystus obiecuje nam to w każdej Eucharystii mówiąc: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję, nie tak jak daje świat” – mówi Niedzieli Mariusz Drapikowski, ceniony artysta z Gdańska. Prowadzi on Pracownię Drapikowski Studio z synem Kamilem, wykonującą monstrancje do miejsc adoracji, ale przede wszystkim poprzez Comunita Regina della Pace, której jest współzałożycielem, propaguje ideę apostolstwa modlitwy na rzecz pokoju.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym będzie centrum grobu Pańskiego.

Podziel się cytatem

– W eucharystycznej encyklice Jan Paweł II naucza, że Matka Boża była pierwszym tabernakulum. Monstrancja do Medjugorie była dziękczynieniem, na 30-lecie objawień w 2011 r. Nie było tam jednak kaplicy do adoracji. Abp Hoser i franciszkanie miejsca powierzyli mojej pracowni budowę kaplicy adoracji w Medjugorie. Na czas jej budowy monstrancja peregrynuje po Polsce i po Europie. Prowadzimy rozmowy w Hondurasie i w San Salwador oraz w USA. Pandemia nieco utrudnia działania, ale jeśli będzie to wolą Pana Boga, powstaną nowe centra modlitwy – opowiada.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym, wkomponowane pod sercem Maryi, będzie centrum grobu Pańskiego, który zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. – Wraz z Maryją będziemy czuwać przy Jezusie i oczekiwać na poranek Wielkiej Niedzieli – mówi kustosz sanktuarium ks. Zygmunt Kwieciński, zapraszając wszystkich do modlitwy. W Tygodniu Miłosierdzia monstrancja będzie w parafii Brzeziny.

2021-03-23 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek apeluje do chrześcijan o budowanie braterstwa

2021-09-28 11:34

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Copyright: Vatican Media

Na aktualność nauczania II Soboru Watykańskiego oraz zadanie budowania braterstwa wskazuje Ojciec Święty w opublikowanej dzisiaj przez media watykańskie przedmowie do książki napisanej przez kardynała Michaela Czernego i księdza Christiana Barone: „Fraternità Segno dei Tempi. Il magistero sociale di Papa Francesco” („Braterstwo, znak czasu. Magisterium społeczne papieża Franciszka”).

Książka została wydana w języku włoskim przez wydawnictwo watykańskie (LEV) i zostanie zaprezentowana w czwartek w Sali Prasowej Stolicy Apostolskiej. Pragnie ona stanowić wprowadzenie do encykliki „Fratelli tutti”, zgłębiając jednocześnie związek między Soborem Watykańskim II a nauczaniem społecznym Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję