Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Na drogach do Boga

Ukazała się nowa książka ks. Tomasza Zmarzłego – zbiór tekstów z Niedzieli Sosnowieckiej z rubryki „Moim zdaniem” i strony społecznościowej „Niebieska Mila”.

Niedziela sosnowiecka 14/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

książka

Archiwum autora

Niebieska Mila, Autor ks. Tomasz Zmarzły, Wydawnictwo: Magic, Liczba stron: 151

Niebieska Mila, Autor ks. Tomasz Zmarzły, Wydawnictwo: Magic, Liczba stron: 151

W książce zatytułowanej Niebieska Mila można znaleźć także wyjaśnienia Dekalogu i przykazań kościelnych oraz m.in. ciekawe historie powstania Godzinek do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Gorzkich żalów czy kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Rok 2020 zapisał się w historii jako czas naznaczony wybuchem pandemii. Gdy 13 marca ub.r. zmarł na koronawirusa pierwszy pacjent, tydzień później ogłoszono stan epidemii. Ulice miast zaczęły pustoszeć, osoby starsze coraz częściej zamykały się w domach, a w miejscach publicznych wprowadzono obowiązek zasłaniania ust i nosa. W kościołach mogło przebywać tylko 5 osób. Przeżywaliśmy święta wielkanocne jak nigdy dotąd. Zamknięto szkoły i wprowadzono naukę zdalną. Po nieco lepszej sytuacji latem, jesienią koronawirus wrócił ze zdwojoną mocą. Świat się zatrzymał. W odpowiedzi w Internecie zaczęła działać grupa sympatyków nieba, miłośników Pana Boga i świętych – „Niebieska Mila”. Swym zasięgiem objęła nie tylko parafian ze wspólnoty Matki Bożej Bolesnej i sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Czeladzi – mówi ks. Zmarzły.

To podróż pod natchnieniem Ducha Świętego, gdzie czeka na nas spełnienie wszelkich nadziei, a nade wszystko kochający Bóg.

Podziel się cytatem

Reklama

Skąd się wzięła nazwa przedsięwzięcia? Jak wyjaśnia autor – powstała po lekturze powieści Stephena Kinga Zielona mila i projekcji filmu w reżyserii Franka Darabonta. Istotna była też opowieść o spotkaniu św. Jana Vianneya z chłopcem, który powiedział: „Tyś mi pokazał drogę do Ars, a ja ci wskażę drogę do nieba”. Grupa „Niebieska Mila” liczy 1005 członków dzielących się codziennie dobrym słowem, radościami i smutkami, muzyką, obrazem. Miejsce to stało się płaszczyzną wymiany myśli dotyczących trudnej ludzkiej egzystencji, codziennych wyborów, świadectwa wiary i ogromu zwyczajnej miłości.

– Być może ten, kto weźmie tę książkę do ręki pomyśli, że istnieje inny świat, do którego prowadzą różne drogi. To podróż pod natchnieniem Ducha Świętego, gdzie jak w „ziemi obiecanej” czeka na nas spełnienie wszelkich nadziei, a nade wszystko kochający Bóg – tłumaczy ks. Zmarzły.

Książkę można nabyć w parafii Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach i w księgarni Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Będzie także rozprowadzana jako cegiełka na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Apostoła.

2021-03-30 10:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas w Stoczku, czyli Polskie Betlejem

Wkrótce mija 60 lat od uwięzienia przez komunistów Prymasa Polski, dziś sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Tę rocznicę upamiętnia powieść Pawła Zuchniewicza „Prymas w Stoczku. Polskie Betlejem”, która ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa PROMIC. Oto jej fragment.

20 października 1953, Stoczek Klasztorny, wczesne popołudnie

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Śmierć Jezusa uczyniła nas wszystkich braćmi

2021-09-21 15:32

[ TEMATY ]

krzyż

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na ręce generała pasjonistów Franciszek skierował list z okazji rozpoczynającego się dziś na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie Międzynarodowego Kongresu Teologicznego. Tematem spotkania jest „mądrość krzyża w świecie pluralistycznym”. Papież wyraził nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do ponownego odczytania współczesnych wyzwań w świetle „mądrości krzyża”, aby sprzyjać ewangelizacji wiernej Bożemu stylowi i bliskiej człowiekowi.

Kongres odbywa się w ramach obchodów jubileuszu trzechsetlecia istnienia zgromadzenia pasjonistów i ma za zadanie pogłębienie znaczenia krzyża w kontekście współczesnych areopagów. Franciszek podkreślił, że tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum wiary chrześcijańskiej i tylko ona może zaspokoić oczekiwania i nadzieje współczesnego świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję