Reklama

Niedziela Legnicka

Aby strzec życia

To tylko kilka chwil poświęconych na modlitwę, a może zdarzyć się cud.

Niedziela legnicka 15/2021, str. VI

[ TEMATY ]

obrona życia

Artur D. Grabowski

30 osób dołączyło do obrońców życia

30 osób dołączyło do obrońców życia

Cud narodzin nowego człowieka, który przez 9 miesięcy wzrasta pod sercem matki, aby przy narodzinach wydać pierwszy okrzyk, ogłaszając światu swoje przyjście.

Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Św. Jan Paweł II

Podziel się cytatem

Życie jest święte – wiedzą o tym parafianie z Olszyny, którzy 25 marca, w Dniu Świętości Życia, przyrzekli wziąć w duchową adopcję jedno dziecko.

Modlitwa o życie

Reklama

Modlitwa jest najbardziej skutecznym środkiem w walce o ochronę poczętego życia. Zwłaszcza w tych czasach trzeba gorliwie prosić Boga, aby uchronił nienarodzonych przed zakusami współczesnych Herodów, dla których nie ma żadnych świętości. Do tego wyjątkowego apostolstwa – Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – przystąpiła w tym roku rekordowa liczba 30 osób, które przyrzekły strzec życia od poczęcia do naturalnej śmierci, dając świadectwo swoim życiem, powziętymi wyrzeczeniami, a przede wszystkim codzienną modlitwą przez pośrednictwo Maryi i św. Józefa.

Przyrzeczenie

Uroczystość złożenia przyrzeczeń miała miejsce podczas wieczornej Eucharystii, w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. – To bardzo ważne, żebyśmy stawali w obronie życia – mówił podczas Mszy św. ksiądz proboszcz Bogusław Wolański. – Szczególnie ważne jest to teraz, gdy tak wiele osób jawnie sprzeciwia się życiu, godząc w najbardziej bezbronne, nienarodzone dzieci. Nie ustawajmy w tej modlitwie, do której dziś się zobowiązujemy, a z pewnością przyniesie ona dobre owoce.

Przygotowanie

Duchowa adopcja ma we wspólnocie parafialnej swoją tradycję. Regularna modlitwa, adoracja eucharystyczna oraz dawanie świadectwa swoim postępowaniem, że życie jest darem Boga – bezcennym, choć kruchym. Przystąpienie do tej pięknej inicjatywy poprzedziło tygodniowe modlitewne przygotowanie, jakim było przeżywanie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. Każdego dnia przywoływano fragmenty encykliki papieża Franciszka Patris corde, zawierzano sprawy nienarodzonych św. Józefowi podczas litanii i Matce Najświętszej słowami modlitwy św. Jana Pawła II, zaczerpniętej z encykliki Evangelium vitae. W czasach, gdy tak wielu ludzi dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”, gdzie morderczej mocy nabiera obojętność i fałszywa litość, Ewangelia życia powinna być głoszona wszędzie i na wszelkie możliwe sposoby. To nie tylko troska o tu i teraz naszej Ojczyzny, ale przede wszystkim troska o przyszłość, bo – jak nauczał św. Jan Paweł II – „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Stąd ta modlitwa, ofiarowanie czasu i siebie samego dla sprawy ludzkiego życia jest czymś fundamentalnym w perspektywie naszej chrześcijańskiej tożsamości. Ta właśnie myśl i to przekonanie przyświeca członkom Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Olszynie.

2021-04-06 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezwykle świadectwo. Szturmowali niebo, wymodlili cud narodzin

Prosili o wstawiennictwo św. Stanisława Papczyńskiego, św. Dominika, św. Jana Pawła II i Dzieci Fatimskie. Pisali też listy do św. Józefa i zawierzyli się Matce Bożej Brzemiennej w Skępem. Dziś Karolina i Piotr cieszą się prawie trzymiesięczną Łucją, która jest dla nich małym cudem


CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję