Reklama

Watykan, 29 marca 2021 r.

Apostolskie błogosławieństwo papieża Franciszka dla Redakcji Tygodnika Niedziela

Jego Ekscelencja Ks. Abp Wacław Depo, Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Niedziela Ogólnopolska 16/2021, str. 3

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie,

Ojciec Święty Franciszek bardzo dziękuje za nadesłaną informację o 95. rocznicy działalności Tygodnika Katolickiego Niedziela, powołanego do istnienia przez biskupa częstochowskiego Teodora Kubinę, w dniu 4 kwietnia 1926 r., w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji przesyła Redakcji Czasopisma, Pracownikom, Wolontariuszom oraz Czytelnikom słowa duchowej łączności i serdeczne pozdrowienie. Dziękuje wszystkim za dar modlitwy zanoszonej w intencjach Jego papieskiej posługi.

Wraz z Archidiecezją Częstochowską i Kościołem w Polsce, Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za posługę Niedzieli, która od wielu lat przekazuje wierzącym Dobrą Nowinę o Chrystusie, informuje o nowych dokumentach Kościoła i jego działalności w kraju i w świecie, upowszechnia materiały dotyczące tradycji wiary, spraw ojczyźnianych i kultury katolickiej. Jest to ważna misja, która wspiera Czytelników w ich formacji osobowej, intelektualnej i duchowej oraz w umiejętności angażowania się na rzecz Kościoła i społeczeństwa. Zadanie to, na przestrzeni minionych lat, podejmowały i nadal podejmują kolejne zespoły redakcyjne. Pod ich adresem Ojciec Święty kieruje szczególne słowa uznania i wdzięczności. Tym, którzy dzisiaj prowadzą Tygodnik, życzy, by byli autentycznymi świadkami wiary, Chrystusa, Ewangelii i Kościoła.

Dziękując Bogu w modlitwie za minione lata działalności Niedzieli, Następca Świętego Piotra życzy całej Wspólnocie Tygodnika mocnego zapału, ciekawych pomysłów i kontynuacji zainicjowanych już działań, zwłaszcza pomyślnego rozwoju sfery multimedialnej, internetu, studia radiowego, studia telewizyjnego oraz wydawnictwa. Wyraża nadzieję, że Ewangelia i głos Kościoła jeszcze skuteczniej będą docierały poprzez Tygodnik, mający dzisiaj charakter ogólnopolski, do wiernych, zdanych współcześnie na konfrontację z szybko zmieniającymi się trendami kultury, z laicką wizją człowieka, sekularyzacją, chaosem medialnym i informacjami o prześladowaniach Kościoła w wielu miejscach świata. Niech ten głos dociera także do ludzi przeżywających życiowe trudności, zranienia i samotność.

Reklama

Z okazji 95. rocznicy istnienia Niedzieli, obchodzonej w Roku Świętego Józefa, Redakcję Tygodnika, Pracowników, Wolontariuszy i Czytelników Czasopisma, Jego Świątobliwość zawierza w modlitwie Jasnogórskiej Królowej Polski i Opiekunowi Świętej Rodziny. Z serca udziela wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem.

2021-04-14 07:27

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zamordowana w Boliwii Helena Kmieć może zostać błogosławioną

2022-12-09 17:20

[ TEMATY ]

Helena Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć

Rozpoczęła się faza przygotowawcza do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć. Dekretem abp. Marka Jędraszewskiego powołano postulatora tego procesu, którym został ks. dr Paweł Wróbel SDS.

W ubiegłym tygodniu ks. dr Paweł Wróbel SDS w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich odebrał od ks. Andrzeja Scąbra – delegata ds. kanonizacyjnych Archidiecezji Krakowskiej, dekret abp. Marka Jędraszewskiego, który powołał go na urząd postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Heleny Kmieć.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Meksyk: dziewięć lat przygotowań do 500. rocznicy objawień w Guadalupe

2022-12-09 17:05

[ TEMATY ]

rocznica

Meksyk

Matka Boża z Guadalupe

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. Kościół katolicki w Meksyku rozpoczyna dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe (Acontecimiento Guadalupano).

Do udziału w nowennie zaproszeni są katolicy na całym świecie, gdyż kult Matki Bożej z Guadalupe „przekracza granice”. Dlatego nazwano ją Międzykontynentalną Nowenną Guadalupiańską. Skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję