Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Józef w rodzinach

W pierwszą środę kwietnia w parafii św. Józefa u Księży Salezjanów w Przemyślu miało miejsce nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.

Nabożeństwo, nazywane także nabożeństwem pierwszych śród miesiąca, jest coraz bardziej znane, natomiast w Przemyślu, w takim wymiarze będziemy mogli uczestniczyć w nim pierwszy raz. Będzie ono kontynuowane w każdą pierwszą środę miesiąca. Nabożeństwo kierowane jest do rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży nie tylko z parafii, ale z całego miasta, do każdego, kto ma pragnienie pogłębić swoją relację ze św. Józefem. Inspiracją do zaistnienia nabożeństwa jest ustanowiony w Kościele Rok św. Józefa i pragnienie wielu serc poznania i ściślejszego związania się ze św. Józefem.

Z tej to też przyczyny parafia salezjańska została zawierzona św. Józefowi, a wizerunek Przeczystego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny peregrynuje po domach. Parafianie mają rzadką okazję, by osobiście, w rodzinie, w obecności św. Józefa modlić się, dokonać aktu osobistego oddania siebie i rodziny św. Józefowi i modlitewnie czuwać. Jest to okazja do wyproszenia wielu łask, jak również pogłębienie relacji z tym wspaniałym świętym.

Skąd taki pomysł?

Reklama

W zatwierdzonych przez Kościół objawieniach w brazylijskiej miejscowości Itapiranga (1994-1998), św. Józef w pierwszą środę marca w 1998 r. mówi do Edsona Glaubera: „Pragnę, aby w każdą pierwszą środę miesiąca moje Przeczyste Serce było w szczególny sposób uczczone, i obiecuję nie tylko wiele łask, ale też te łaski, które wam uproszę, będą ponad wszelką miarę”. Św. Józef składa też wielkie przyrzeczenie dla wszystkich tych, którzy przejmą się jego wezwaniem: „Obiecuję, że wszyscy, którzy będą oddawać cześć mojemu Przeczystemu Sercu i tutaj, na ziemi, będą spełniać dobre uczynki, troszczyć się zwłaszcza o chorych, umierających, znajdą się pod moją opieką w ostatnim momencie swojego ziemskiego życia (…) ja i moja Najświętsza Małżonka Maryja będziemy przy tych duszach w momencie ich śmierci, zaprowadzimy je osobiście do chwały nieba, gdzie króluje nasz Syn Jezus Chrystus…” .

Czas św. Józefa

Teraz jest czas św. Józefa i Bóg pragnie, by św. Józef był bardziej znany. Św. Józef posiada wyjątkowe upodobanie u Boga, a tym samym uprzywilejowanie, by wypraszać szczególne dary, przede wszystkim zaś, by ochraniać i ratować Kościół. Za przyczyną św. Józefa mamy też pewność, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18), że Kościół zostanie ocalony i, jak wierzymy, wyprowadzony w bezpieczne miejsce przez św. Józefa.

Pozostaje tylko serdecznie zachęcić, by w swoim domu, swojej rodzinie przyjąć św. Józefa, ponieważ jest on potężnym orędownikiem, nie na darmo nosi tytuł „Postrach duchów piekielnych”. Takie wydarzenie to również osobiste i rodzinne święto, obfitujące w piękne duchowe owoce. Organizatorem nabożeństwa jest parafia św. Józefa w Przemyślu, zgromadzenie Księży Salezjanów, zaś współorganizatorami są Męski Różaniec oraz Wojownicy Maryi Przemyśl.

Św. Józefie, potężny patronie nasz, módl się za nami!

2021-04-14 07:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Jezierski o roli opiekuna i wychowawcy

[ TEMATY ]

św. Józef

Andrzej Grabowski /commons.wikimedia.org/wiki

- Św. Józef, uważany przez wielu współczesnych mu za ojca Jezusa, dobrze wypełnił wobec Niego obowiązki opiekuna i wychowawcy – mówił bp Jacek Jezierski, który 2 października przewodniczył w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

Temat październikowego spotkania brzmiał: „Człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę – o pierwszorzędnej odpowiedzialności rodziców za religijne wychowanie dzieci, o potrzebnej czujności i aktywnym zaangażowaniu rodziców w domu, szkole i Kościele”. Przybyłych na spotkanie pielgrzymów z całej Polski przywitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa. Modlitwę wstawienniczą w intencji rodzin i obrony życia człowieka przed obrazem św. Józefa Kaliskiego prowadzili: ks. Szymon Rybak wraz z rodziną z kaliskiego sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję