Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Wyróżnienie

Stanisław Obertaniec, dyrektor Radia Plus Legnica został wybrany Honorowym Obywatelem Miasta.

Niedziela legnicka 19/2021, str. III

[ TEMATY ]

Radio Plus Legnica

Monika Poręba -Zadrożna

Nowy Honorowy Obywatel Miasta

Nowy Honorowy Obywatel Miasta

Radni głosowali w tej sprawie na sesji 26 kwietnia. Za przyznaniem tego zaszczytnego wyróżnienia głosowało 14 radnych, wstrzymało się 3 radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw była 1 osoba, radna KO.

Stanisław Obertaniec był uczestnikiem wydarzeń Marca 1968, w latach 70-tych był kurierem i kolporterem nielegalnych wydawnictw. W latach 1980-1981 został współzałożycielem i jednym z przywódców regionalnej „Solidarności”. Był internowany (1981-1982) i wielokrotnie represjonowany. W 1989 r. został senatorem I kadencji, jednym ze stu bohaterów wolności. W 2013 r. za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Orderu Polski. Od 1991 r. jest dyrektorem katolickiej rozgłośni regionalnej Radia PLUS Legnica, wcześniej Radia Legnica. Uroczysta sesja rady miejskiej, podczas której tytuł Honorowego Obywatela Miasta Legnicy zostanie oficjalnie nadany, wyznaczona zostanie wówczas, gdy pozwolą na to warunki epidemiologiczne.

2021-05-05 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Studio Pielgrzymkowe w Radio Plus Legnica

Niedziela legnicka 34/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

Radio Plus Legnica

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Gośćmi studia były grupy pielgrzymów…

Gośćmi studia były grupy pielgrzymów…

29. Piesza Pielgrzymka diecezji legnickiej na Jasną Górę przeszła już do historii. Po 10 dniach wędrowania pielgrzymi pokłonili się Matce Bożej, powierzając Jej intencje, jakie ze sobą nieśli.

Również w tym roku pielgrzymka miała charakter sztafetowy ze względów epidemicznych. Z tego powodu wielu pielgrzymów odczuwało niedosyt wędrowania, chociaż dla wielu była to okazja sprawdzenia swoich możliwości na pątniczym szlaku. Swego rodzaju pomocą podczas pielgrzymki były kościoły stacyjne, w których gromadzili się pielgrzymi, którzy w poprzednich dniach przebyli swój etap drogi. Towarzyszyli im wierni z parafii oraz inne osoby, które poprzez wspólną modlitwę, śpiew i świadectwa chciały poczuć ducha pielgrzymki. Ponadto w wielu parafiach powstały grupy duchowego uczestnictwa. Wierni indywidualnie lub we wspólnotach gromadzili się wieczorami na Mszy św., Różańcu i wspólnym śpiewie, wspierając modlitwą idących pątników.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Boże, Ojcze miłosierny...

2021-09-19 18:42

Małgorzata Pabis

    W bazylice Bożego Miłosierdzia i w ponad 70 miejscach na całym świecie trwają przygotowania do 20. rocznicy tego wydarzenia.

    W niedzielę 19 września – w Godzinie Miłosierdzia i w czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.20 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozważany był pierwszy fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, który 17 sierpnia 2002 roku na łagiewnickim wzgórzu wypowiedział św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję