Reklama

Niedziela Częstochowska

Cel – niebo, pomoc – „Niedziela”

Za nami kolejna miła wizyta w ramach „Niedzieli z Niedzielą”. Tym razem w parafii św. Andrzeja Boboli w Częstochowie.

Niedziela częstochowska 21/2021, str. I

[ TEMATY ]

prezentacja parafii

Maciej Orman/Niedziela

Parafia to rodzina rodzin

Parafia to rodzina rodzin

Redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski wraz z reprezentantami redakcji gościli tam w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego połączoną z odpustem parafialnym.

Rozwijająca lektura

– Niedziela to jedyna gazeta, którą lubię czytać. Dzięki niej pogłębiam wiarę. Znajduję tam wiele artykułów, których lektura mnie rozwija – mówi p. Zdzisława, która od 15 lat należy do Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli. Po nasz tygodnik sięga również p. Bożena. – Zainteresował mnie temat przeżywania Pierwszej Komunii św. w czasie pandemii – przyznaje.

Najlepsze

Reklama

Podczas „Niedzieli z Niedzielą” nie mogło zabraknąć naszego stoiska z książkami, modlitewnikami i krówkami z myślami papieża Franciszka. – To najlepsze krówki na świecie! – deklaruje p. Joanna. Parafianka czyta tygodnik, bo dzięki temu dostaje argumenty, które wykorzystuje w rozmowach z ludźmi, którzy unikają Boga. – To jest po prostu żywe słowo – zaznacza.

Nasze dzieło

Na bardzo ważną rolę Niedzieli wskazuje ks. Adam Zyzik, proboszcz parafii i dziekan dekanatu Podwyższenia Krzyża Świętego. – To nasz tygodnik i nasze dzieło. Trzeba się cieszyć i dziękować Bogu, że powstał on 95 lat temu w Częstochowie. On jest ciągle młody, bo pisze o współczesnych i bardzo ważnych sprawach – zauważa. Kapłan podkreśla, że teksty publikowane w Niedzieli są sprawdzone. – Dzisiaj jesteśmy zalewani fake newsami, natomiast najważniejsza jest prawda. Ona musi być obecna w mediach. Tylko ona może dać człowiekowi satysfakcję i radość – akcentuje ks. Zyzik.

W górę oczy

W homiliach ks. Jarosław Grabowski zwrócił uwagę, że uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do tego, by spojrzeć w górę. – Niebo to nie odległa rzeczywistość ani daleka perspektywa – wyjaśnił. W tym kontekście przekonywał, że nie wystarczy być tylko dobrym. – Przez życie trzeba iść do świętości. Czym różnimy się od ateistów, którzy też chcą być dobrzy? Spotkać Boga w chwale, w szczęściu na wieki, w niepowtarzalnej i niewyobrażalnej radości – to jest nasz cel. Nie jest nim tylko dobro – tłumaczył naczelny Niedzieli.

Niepokojąca cisza

Reklama

Duchowny odniósł się również do faktu większego rozgłosu przeciwników Kościoła. – Może są tak głośni, bo my za mało mówimy? Może brakuje nam argumentów do tego, by stawać w obronie Kościoła i bronić prawd wiary, które wyznajemy? Jako katolicy zbyt łatwo dajemy się ograć. Może dlatego, że zbyt mało wiemy? – pytał.

Inwestycja

Kapłan podkreślił, że Niedziela ma pomóc w kształtowaniu świadomości wiary. – Wierzący, który pozostaje ignorantem, jest łatwiej sterowalny – ostrzegał i zachęcał wiernych, by inwestowali w swoje życie religijne. – Taką inwestycją jest m.in. lektura Niedzieli – powiedział ks. Grabowski.

Więcej na: www.czestochowa.niedziela.pl

2021-05-18 10:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Parafia pełna wdzięczności

2021-08-24 12:40

Niedziela łódzka 35/2021, str. IV

[ TEMATY ]

prezentacja parafii

Justyna Kunikowska

Mozaikowy ołtarz główny z obrazem Maryi

Mozaikowy ołtarz główny z obrazem Maryi

Kościołowi i wspólnocie w Ksawerowie od początku patronuje Matka Boska Częstochowska.

Początkowo drewniana, a następnie murowana, kaplica powstała na terenie kolonii Ksawerów dzięki pracy przez jej mieszkańców oraz ludzi z okolicznych wsi należących do parafii św. Mateusza w Pabianicach. Wybudowana została w latach 1840-52 r. jako wotum wdzięczności za ocalenie od zarazy (cholery), która ominęła nie tylko wieś Ksawerów, ale także Teklin, Dąbrowę, Widzew, Rypułtowice, Żdżary.

CZYTAJ DALEJ

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

2021-09-20 12:57

[ TEMATY ]

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Trener Vital Heynen nie kryje, że pożegnanie z reprezentacją Polski siatkarzy, do którego doszło w szatni po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy, było bardzo emocjonalne. "Nigdy nie płakałem tak bardzo" - napisał w poniedziałek na Twitterze szkoleniowiec.

Umowa Heynena, który rozpoczął współpracę z biało-czerwonymi w 2018 roku, wygasa wkrótce. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w sierpniu przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po wywalczeniu brązu w niedzielę w katowickim Spodku w szatni właściwie pożegnał się już z podopiecznymi. To właśnie to spotkanie tak bardzo wzruszyło go.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: propozycja Państwowej Komisji zostanie przeanalizowana i przedstawiona Stolicy Apostolskiej

2021-09-20 15:03

[ TEMATY ]

pedofilia

Konferencja Episkopatu Polski

Adobe.Stock.pl

Propozycja Państwowej Komisji dotycząca powołania wspólnego zespołu do zbadania akt kościelnych zostanie poważnie potraktowana i przeanalizowana, ale też przedstawiona Stolicy Apostolskiej - powiedział w poniedziałek kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Być może w trakcie wizyty Ad Limina będzie okazja, by zająć się tą kwestią - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję