Reklama

Niedziela Częstochowska

Neoprezbiterzy A. D. 2021

Hasło rocznika: „Panie, jeśli jeszcze potrzebny jestem Twemu ludowi, nie wzbraniam się przed pracą. Niech się dzieje wola Twoja” (św. Marcin z Tours).
Patron rocznika: św. Marcin z Tours

Niedziela częstochowska 22/2021, str. V

[ TEMATY ]

neoprezbiterzy

Karol Porwich/Niedziela

Pozwólcie się prowadzić Chrystusowi – apelował do neoprezbiterów abp Depo

Pozwólcie się prowadzić Chrystusowi – apelował do neoprezbiterów abp Depo

Ks. Paweł Caban parafia św. Jana Chrzciciela w Lgocie-Mokrzeszy

Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę, przedziwna jest Twoja wiedza. Alleluja! (antyfona na wejście Mszy św. Niedzieli Wielkanocnej, por. Ps 139)

Reklama

Nasz Pan wie, czym jest życie i śmierć, szczęście i cierpienie – więc ja wiem, że On potrafi mnie przeprowadzić tak przez każdą górę, jak każdą przepaść mojego życia. Cieszę się, że zmartwychwstał i zawsze jest ze mną – i tym darem chcę się dzielić – kłaść kochającą rękę Boga na strapione ludzkie serca.

Kapłaństwo jest jednym z przepisów Boga na szczęśliwe (czyli wieczne) życie. Jedni do nieba idą w małżeństwie, inni w życiu konsekrowanym – mnie Zbawiciel podarował drogę bycia księdzem.

Ks. Kamil Cudak parafia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Gidlach

Reklama

Z ludu wzięty, dla ludu ustanowiony (por. Hbr 5, 1)

Powyższe słowa wybrałem na motto mojego kapłańskiego życia, ponieważ jest to fragment, którym pragnę znaczyć swoją kapłańską posługę. Jest on dla mnie wyjątkowy, bo mam świadomość tego, że zostałem powołany spośród konkretnych ludzi i posłany do konkretnej wspólnoty.

Jestem świadomy tego, że kapłaństwo ma dwa wymiary. Jeden z nich to dar, a drugi to zadanie. Przez moją posługę chciałbym służyć tym, do których Bóg mnie pośle i przez prowadzenie tychże ludzi do zbawienia sam zdążać do świętości.

Ks. Tomasz Gryl parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Myszkowie

Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj! (Syr 2, 6)

Moją kapłańską drogę zawierzam Sercu Jezusowemu. W przygodzie życia, do której powołał mnie Pan od chwili narodzin, pragnę dzień po dniu odnajdywać odwieczny plan na moje życie. Ufam, że przez cierpliwość i wierność, zwłaszcza w przeciwnościach, wyrównam ścieżki prowadzące do Boga.

Kapłaństwo jest towarzyszeniem i wskazywaniem ludziom zagubionej drogi i czasu. Żywa Hostia, krzyż i słowo Boże jak: tarcza zegara, wskazówki i ich odgłos – uświadamiają obecność danego nam przedziwnego czasu łaski.

Ks. Kamil Jastrząb parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zawierciu

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? (Rz 8, 35a)

Te słowa są umocnieniem na drodze kapłańskiej. Gdy przyjdą problemy, pamięć o stale kochającym Bogu, od którego żadne trudności mnie nie oddzielą, będzie dla mnie wsparciem. Skoro Bóg daje mi swoją miłość, to i ja powinienem tak samo kochać bliźnich – miłością, która chce ich zbawienia.

Kapłaństwo ma dla mnie dwa wymiary: służba Bogu i człowiekowi. Kapłan jest tym, który troszczy się o Bożą chwałę, m.in. przez sprawowanie liturgii. Służy również człowiekowi, walcząc o jego zbawienie.

2021-05-26 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wybrani przez Chrystusa

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 23/2020, str. IV

[ TEMATY ]

święcenia kapłańskie

neoprezbiterzy

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Karolina Krasowska

Neoprezbiterzy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 2020

Neoprezbiterzy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 2020

Kościół zielonogórsko-gorzowski ma pięciu nowych prezbiterów. Od 20 czerwca nowo wyświęceni księża zostaną skierowani do pracy duszpasterskiej. W okresie letnim będą zaangażowani w różne posługi o charakterze tymczasowym. Z końcem sierpnia otrzymają skierowanie na pierwsze stałe placówki duszpasterskie. Zapytaliśmy, czym jest dla nich droga kapłaństwa, którą obrali.

Marzenie Pana Boga

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Papież do nowego patriarchy katolickich Ormian

2021-09-24 20:36

[ TEMATY ]

Ormianie

papież Franciszek

patriarcha

Vatican News

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Franciszek skierował list do nowego patriarchy katolickiego Kościoła ormiańskiego, Rafała Piotra XXI Minassiana. Kościół ten – jak pisze Papież - jest w pełni zaangażowany w sprawy narodu ormiańskiego, zachowuje jego pamięć i tradycje, a jednocześnie jest głęboko związany z Następcą Apostoła Piotra.

Franciszek zauważa, że Ormianie to naród obyty z cierpieniem z powodu licznych prób, których doświadczyli w ciągu 1700 lat swej chrześcijańskiej historii, ale odznaczają się oni również niewyczerpaną zdolnością do rozkwitu i wydawania owoców, dzięki świętości i mądrości swych świętych i męczenników, kulturze jego lekarzy i myślicieli oraz sztuce, która umie wyryć w skale znak krzyża jako drzewa życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję