Reklama

Niedziela Podlaska

W intencji motocyklistów

W malowniczych okolicach doliny Liwca, w Łochowie, Mszą św. zainaugurowano V sezon motocyklowy.

Niedziela podlaska 22/2021, str. I

[ TEMATY ]

sezon motocyklowy

motocykliści

Fb Mad Moose FG Łochów – klub motocyklowy

Motocykliści licznie stawili się w Łochowie

Motocykliści licznie stawili się w Łochowie

Sympatycy jazdy jednośladami zrzeszeni w klubie FG Mad Moose po raz kolejny zostali gospodarzami imponującej imprezy, która, oprócz mieszkańców miasta i gminy, przyciągnęła wielu członków zaprzyjaźnionych klubów.

Błogosławiono motocyklistom

W ramach Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych na łochowskich błoniach 16 maja poza gospodarzami zjawili się licznie przedstawiciele klubów: Road Runners MC, Poland 1%, Steel Roses MC Poland, Gryf MC Poland, Bears Riders FG, Cobra FG, Ludzie Chaosu FG, Motoklub Armaty FG, Boanerges, Girls Riders, Gas Riders, God’s Guards, Black Diamonds i wielu prywatnych miłośników motocykli, czterokołowców i innych maszyn, niezrzeszonych w żadnej grupie. Tradycyjnie już od kilku lat inicjatywa rozwija się przy współpracy z parafią Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie.

Reklama

Ksiądz Michał Siduniak, wikariusz parafii, odprawił Mszę św. w intencji motocyklistów i ich rodzin, nie zabrakło modlitwy za druhów i braci, których już z nami nie ma. Przy ołtarzu w strojach klubowych stanęli bracia z łochowskiego Mad Moose, a pod ołtarzem tradycyjnie złożono kaski. Oprawę muzyczną podczas Liturgii zapewniła parafialna schola młodzieżowa.

Pasja łączy pokolenia

Zebranych powitał Daniel Grądzki, prezydent FG Mad Moose. Wybrzmiało wiele ciepłych i budujących słów ze strony organizatorów i gości. Po modlitwie i poświęceniu motocykliści udali się na wspólną paradę po Łochowie, której przyglądało się wielu mieszkańców miasta. Na błoniach Folwarku i Pałacu Łochów czekała na wszystkich gorąca kiełbaska. Pogoda na czas spotkania dopisała. Dopiero później dała o sobie znać deszczowa, majowa aura. Frekwencja, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak też motocyklistów była wysoka. Wśród licznych przedstawicieli klubów motocyklowych obecny był również Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa. Uczestnicy spotkania wsparli ofiarami budowę nowego ołtarza parafialnego w Łochowie.

Była to jedna z pierwszych imprez, którą można było zorganizować z racji luzowania obostrzeń sanitarnych. Warto podkreślić, że w minionym roku ze względu na pandemię impreza nie mogła się odbyć. Tym bardziej należy docenić chęć i upór organizatorów, którzy już raz w tym roku zmieniali termin spotkania, aby na nowo wrócić do wspólnego otwarcia sezonu motocyklowego oraz z nadzieją i modlitwą czekać na powrót do pełnej normalności. Cieszy fakt, że wśród motocyklistów można było zauważyć kolejne pokolenia rodzin, które swoją pasją zarażają młodych ludzi, jednocześnie ucząc odpowiedzialnej i chrześcijańskiej postawy użytkownika na drodze. Niech Bóg błogosławi motocyklistom!

2021-05-26 08:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Krzyż: 3.5 tys. motocyklistów pielgrzymowało do świętokrzyskiego sanktuarium

[ TEMATY ]

motocykliści

Święty Krzyż

Przemysław Groński

Około 3,5 tys. motocyklistów z Polski i z zagranicy, wzięło udział w IV Świętokrzyskim Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego, które odbyło się 3 maja w świętokrzyskim sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Podziw budziły motocykle, zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe, na których przybyli pielgrzymi.

Wśród pielgrzymów byli także kapłani z diecezji sandomierskiej, miłośnicy jednośladów - ks. Piotr Sołdyga z parafii św. Michała z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz ks. Adam Pikula z parafii św. Katarzyny z Iwanisk.

CZYTAJ DALEJ

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

alkoholizm

alkoholicy

Apostolstwo trzeźwości

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Wiemy o naszym Wielkim Bracie ze wschodu. Mówiło się kiedyś, czy oni sami mówili, że radością Rosji jest picie alkoholu. I tam pije się niezmierzone ilości. Kiedyś było spotkanie takiej grupy „ekumenicznej” różnych zakonów na terenie Białorusi. Więc to byli zakonnicy i zakonnice, dla których Grodno czy inne tamtejsze okolice to były miejsca bardzo egzotyczne. Kiedy goście z Zachodu weszli do swoich pokojów w rozmaitych hotelach, to podobno w każdym stała uczciwa butelka alkoholu – wódki chyba, nie czystego spirytusu. Goście patrzyli ze zdumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. Rzeź Woli

2021-08-05 07:15

[ TEMATY ]

historia

Sylwester Braun „Kris”/ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego

Między 5 a 7 sierpnia 1944 r. na ulicach, w podwórzach, domach, fabrykach i szpitalach Woli doszło do bezprzykładnej w dziejach II wojny światowej, zorganizowanej masakry ludności cywilnej. Akcja wyniszczania miasta była odpowiedzią na wybuch Powstania Warszawskiego, ale jej przyczyny tkwią w ideologii niemieckiego nazizmu.

Wieczorem 1 sierpnia 1944 r. wieść o wybuchu powstania w Warszawie dotarła do Berlina. O tym wydarzeniu poinformował Hitlera Reichsführer SS Heinrich Himmler: „Powiedziałem: Mein Führer, moment jest niesympatyczny. Z punktu widzenia historycznego jest jednak błogosławieństwem, że ci Polacy to robią. W ciągu pięciu–sześciu tygodni pokonamy ich. Ale wtedy Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś szesnasto-, siedemnastomilionowego narodu Polaków – będzie starta. Tego narodu, którzy od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję