Reklama

Niedziela Podlaska

Poszli za Chrystusem

Dzięki łasce Bożej kapłańskie szeregi diecezji drohiczyńskiej zasiliło czterech nowych kapłanów.

Niedziela podlaska 23/2021, str. VI

[ TEMATY ]

neoprezbiterzy

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Neoprezbiterzy A.D. 2021

Neoprezbiterzy A.D. 2021

Zgodnie z redakcyjną tradycją prezentujemy sylwetki tegorocznych neoprezbiterów, którzy po sześcioletniej formacji seminaryjnej 29 czerwca z rąk bp. Piotra Sawczuka w drohiczyńskiej katedrze przyjęli święcenia kapłańskie.

Neoprezbiterzy w najbliższym czasie zostaną posłani przez biskupa na wyznaczone placówki duszpasterskie. Dar nowych kapłanów motywuje zawsze do nieustannej modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, aby nie zabrakło głosicieli słowa Bożego oraz szafarzy sakramentów świętych.

Reklama

Ks. Radosław Ryszard Kalicki

Urodzony 21 lutego 1995 r., syn Ludwika i Bożeny z d. Boratyńskej. Ma młodszego brata Łukasza. Pochodzi z parafii Trójcy Świętej w Dziadkowicach. Ukończył LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach. 29 maja 2020 r. przyjął święcenia diakonatu. Praktyki diakońskie odbywał w parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Mottem na jego obrazku prymicyjnym są słowa: „Lecz o życiu moim mówić nie warto i nie przywiązuję do niego wagi, bylebym tylko dokonał biegu mego i służby, którą przyjąłem od Pana Jezusa, żeby składać świadectwo o ewangelii łaski Bożej” (Dz 20, 24).

Ks. Rafał Oleksiuk

Reklama

Urodzony 3 grudnia 1995 r., syn Piotra i Barbary z d. Leszczyńskiej. Ma trzy siostry: Karolinę, Edytę i Aleksandrę. Pochodzi z parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Jest absolwentem LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach. 29 maja 2020 r. przyjął święcenia diakonatu. Praktyki diakońskie odbywał w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. Mottem na jego obrazku prymicyjnym są słowa: „Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6, 68).

Ks. Wojciech Wdowiński Urodzony 8 sierpnia 1984 r., syn Marka i Bożeny z d. Biaduń. Ma dwie siostry: Dorotę i Katarzynę oraz młodszego brata Mariusza. Pochodzi z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Ukończył LO nr 4 im. Jana Pawła II w Wołominie, a także studia magisterskie z ochrony środowiska na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 29 maja 2020 r. przyjął święcenia diakonatu. Praktyki diakońskie odbywał w parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Mottem na jego obrazku prymicyjnym są słowa: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5, 9).

Ks. Piotr Wyszomierski

Urodzony 23 sierpnia 1995 r., syn Bogdana i Małgorzaty z d. Kurowickiej. Ma siostrę Milenę i braci: Rafała, Grzegorza i Pawła. Pochodzi z parafii św. Wojciecha w Skibniewie. Jest absolwentem Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. 29 maja 2020 r. przyjął święcenia diakonatu. Praktyki diakońskie odbywał w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie. Mottem na jego obrazku prymicyjnym są słowa: „Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim, z tymi, którzy są powołani według Jego zamiaru” (Rz 8, 28).

2021-06-01 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowi kapłani

Niedziela sosnowiecka 25/2019, str. 1

[ TEMATY ]

neoprezbiterzy

Piotr Lorenc

Bp Grzegorz Kaszak z nowymi prezbiterami i ich najbliższymi wychowawcami

Bp Grzegorz Kaszak z nowymi prezbiterami i ich najbliższymi wychowawcami

Karol Goc z parafii św. Andrzeja w Olkuszu, Patryk Kucharski z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie, Karol Pszonka z parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich oraz Paweł Szczepanik z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej to nowi kapłani diecezji sosnowieckiej. Święceń prezbiteratu udzielił im w wigilię Zesłania Duch Świętego bp Grzegorz Kaszak. Uroczystości odbyły się w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story 2

2021-08-02 23:25

Michalina Stopka

Deszcz, wiatr, a później piękne słońce. W zmiennych warunkach pogodowych podążali pielgrzymi z grupy XIV - 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

Co ciekawe, w tym roku tradycja została złamana. Do tej pory pielgrzymi gr. XIV spotykali się razem dopiero w Trzebnicy lub przed nią. Przewodnik grupy milickiej, ks. Michał Miśkiewicz, postanowił zamiast jednodniowej trasy do Trzebnicy, wydłużyć ją o jeden dzień. Dzięki temu już dziś, 2 sierpnia "Czternastka" złączyła się w jedno. 

CZYTAJ DALEJ

O błogosławionym kapelanie Armii Krajowej

Wojenne losy ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego i jego udział w Powstaniu Warszawskim przedstawia nowy film pt.: „WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie”.

Produkcja opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem „Radwan III".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję